Yazılım öğrenmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Merhaba ben web sitesi tasarlıyarak para kazanmakn istiyorum
(bu arada sizce ne kadar kazanırım yazın bakalım) ama tek web tasarımı değil oyun vb. Şeyler tasatlama istiyorum oyunda olabilir hatta belki oyın tasarlamak istiyor olabilir hatta aynen oyun tasarlamak istiyorum sizce hangi youtuber u takip ediyim ve hangi programı kullanmak bana daha uygun olur

ahmtdemirci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kardeşim web sitesi yazacaksan html/css (html öğrenmesi bir kaç günden fazla almaz.) öğrenmen gerekir. Oyun yapmak istiyorsan C türevi dilleri öğrenmen gerekir. Youtube'da ve Udemy'de dili aratarak bulabilirsin. Dersler için siteler de bulunmakta.

Atamİzindeyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Merhaba ben web sitesi tasarlıyarak para kazanmakn istiyorum
(bu arada sizce ne kadar kazanırım yazın bakalım) ama tek web tasarımı değil oyun vb. Şeyler tasatlama istiyorum oyunda olabilir hatta belki oyın tasarlamak istiyor olabilir hatta aynen oyun tasarlamak istiyorum sizce hangi youtuber u takip ediyim ve hangi programı kullanmak bana daha uygun olur
web sitesi için banaC# VB.NET PHP JAVA ASP.NET XML VE PHYTON ÖNERDİLER.ÜLKEMİZDE PHP VE PHYTON daha çok kullanılıyor.Yaş kaçtı aga?

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Yaşım bana kalsın sizce web sitesi yaparak para kazanabikirmiyim yada basit bir oyunu kaç günde yaparım malım öğrenciyiz sınavlar vb. Var

Atamİzindeyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Yaşım bana kalsın sizce web sitesi yaparak para kazanabikirmiyim yada basit bir oyunu kaç günde yaparım malım öğrenciyiz sınavlar vb. Var
basit bir yılan oyunu benim 1.5 günümü aldı acemilikten para konusu bilmiyorum açacağın site konusu türü ve o tür ile ilgili kitleye çekebilecek iyi şeyler yaptıysan iyi para kasarsın.şuann malum online eğitim vs günün yarısını götürüyor o yüzden senin 2 3 gününü alır yapmaya başladığında

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
basit bir yılan oyunu benim 1.5 günümü aldı acemilikten para konusu bilmiyorum açacağın site konusu türü ve o tür ile ilgili kitleye çekebilecek iyi şeyler yaptıysan iyi para kasarsın.şuann malum online eğitim vs günün yarısını götürüyor o yüzden senin 2 3 gününü alır yapmaya başladığında
Tamam oyun tasarlıyacam şimdi hangi programı ve youtuberi takip ediyim

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
İ5 işlemci 8gb ram 6300u graphicd 520 ekran kartı

Atamİzindeyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
PC özelliklerin neler?
aga bende yazsam banada yardımcı olurmusun fazla bilgim yok benimde

• İşletim Sistemi (OS): win10 home 64 bit
  • İşlemci (CPU): İntel Core i7 6500U çift ççekirdek 2.50GHz
  • Bellek (RAM): 12 GB RAM.
  • Ekran Kartı (GPU): GeForce GT940
  • VRAM: 128 mb
  • HDD:488 GB
  • SSD:442 GB
  • DirectX: Direct X 12.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
aga bende yazsam banada yardımcı olurmusun fazla bilgim yok benimde

• İşletim Sistemi (OS): win10 home 64 bit
  • İşlemci (CPU): İntel Core i7 6500U çift ççekirdek 2.50GHz
  • Bellek (RAM): 12 GB RAM.
  • Ekran Kartı (GPU): GeForce GT940
  • VRAM: 128 mb
  • HDD:488 GB
  • SSD:442 GB
  • DirectX: Direct X 12.
ALLAH bizede nasip etsin amin

xnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bu işe para kazanmak için giriyorsan girme. Çünkü bu iş gönül işidir sabır işidir. Para için girenler sonradan sıkılabiliyor.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Küçüklük hayalimden niye sıkılıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

PARA için diye de değil eğlence için neyse önerin neler

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bence C# ile başla editör olarak ta microsoft visual studio tavsiye ederim eğer oyun yapmak istiyorsan unity kullanabilirsin ve sana bir editör daha önereyim rep.it web adresinde çoğu yazılım dilini yazabilirsin hem de tarayıcı üstünden(bonus:visual studio biraz yavaş açılır)

emir06taha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba, site yapmak istiyorsan html ve css öğrenmen gerek fakat bu başlangıç sonrasında php, java ,bootstrap vb. dilleri öğrenmen gerek, site işini düşük bir bilgisayar ilede yaparsın. Ama oyun işi biraz farklı, ister unityden C dilini kullanarak ister Unreal Engine 4 den C veya Blueprint kullanarak. Ben Unreal Engine 4 den blueprint ve C kullanarak yapıyorum, ama oyun işi çok zor kodlamalarını geçtim bölüm tasarımları, 3D modellemeler, textureler, içinde çıkacak hataları düzeltmek. Ve siteye göre çok daha az bir kaynağı var. Ayrıca cidden iyi bir bilgisayar gerek UE4 (Unreal Engine 4) için PUBG'i en yüksekde açabilecek bir bilgisayara ihtiyacın var. Vakit konusu ise şu şekilde bir siteyi template kullanırsan hatasız bir şekilde 2 gün template kullanmazsan 1hafta 1ay arasında anca halledersin. Oyunda çok değişir mesela basit bir araba park etme oyunu bile en az 2 3 ay PUBG gibi oyunlar ise büyük ekipler ile seneler sonunda ortaya çıkıyor. Bana kalırsa site veya pythondan başlayabilirsin, yaşını bilmiyorum ama lise 1 de bilişimi seçersen zaten html ve pythonu öğretiyorlar eskiden C öğretliyorlardı şu an python

na_rda

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Dostum bakanlığın çok güzel bir çalışması var bunun hakkında. Bir Milyon İstihdam diye aratırsan ve BTK kısmına giriş yaparsan oradan istediğin eğitimleri bulabilirsin. :)