Yazılım mühendisliği mi endüstri mühendisliği mi otomotiv mühendisliği mi

Bu konuyu okuyanlar

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biliyorum hepsi farklı konular ama endişeliyim gelecekte işsiz kalırım diye lütfen yardım edin hangisi daha eğlenceli ve iş bulma açısından daha iyi geleceği var olan Bi meslek

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Yazılım mühendisliği önü açık bir meslek, günümüz teknoloji çağı ve herşey kodlamalara yazılıma doğru git gide ilerliyor, ama hangisine heves ediyorsan onu okumalısın.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yazılım mühendisliği önü açık bir meslek, günümüz teknoloji çağı ve herşey kodlamalara yazılıma doğru git gide ilerliyor, ama hangisine heves ediyorsan onu okumalısın.
Otomotiv mühendisliği geleceği var mıdır

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Eğer kodları görmeyi, onları yazmayı istemiyorsanız/sevmiyorsanız kesinlikle okumamalısınız. Ben 11 yaşımda merak sardım. Hâlâ devam ettiriyorum. Zorla yapılacak bir meslek değil. Çünkü teknoloji neredeyse her yıl devrim geçiren bir alan. 1,5 sene geçiyor yeni yazılım dili çıkıyor onu öğrenmeniz gerekiyor ve ya bildiğiniz dil sürekli güncelleniyor. Eğer bu mesleği seçenekler arasında görüyorsanız yapmayın.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Eğer kodları görmeyi, onları yazmayı istemiyorsanız/sevmiyorsanız kesinlikle okumamalısınız. Ben 11 yaşımda merak sardım. Hâlâ devam ettiriyorum. Zorla yapılacak bir meslek değil. Çünkü teknoloji neredeyse her yıl devrim geçiren bir alan. 1,5 sene geçiyor yeni yazılım dili çıkıyor onu öğrenmeniz gerekiyor ve ya bildiğiniz dil sürekli güncelleniyor. Eğer bu mesleği seçenekler arasında görüyorsanız yapmayın.
Yapıcam kararı mı verdim ve istiyorum bunu ilk olarak hangi öğrenmeliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pycharm kullanmalımıyım yoksa daha erken mi

Pycharm kullanmalımıyım yoksa daha erken mi
Kaymak olarak ne kullanmalıyım tavsiyelerim var mı

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Benim önerim dönemin en yaygın ve en kolay dillerinden olan Python'u öğrenmek. Daha sonra eğer oyun yapma isteğiniz varsa pygame'de çok düşük seviye oyunlar yapmanız. (Yılan, top sektirme vs.) O süreçte zaten gelişmeye başlıyorsunuz. Daha sonra başka o dönemin dillerinde gelişip devam edersiniz.

Forumsever1113

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim önerim dönemin en yaygın ve en kolay dillerinden olan Python'u öğrenmek. Daha sonra eğer oyun yapma isteğiniz varsa pygame'de çok düşük seviye oyunlar yapmanız. (Yılan, top sektirme vs.) O süreçte zaten gelişmeye başlıyorsunuz. Daha sonra başka o dönemin dillerinde gelişip devam edersiniz.
Abi başlangıç için Ruby ve Python iyimidir yazmak için ise. Suble textte

Abi yanlış anlamazsan instagram veya telefon numaradan sana ulaşabilir miyim şimdilik sorun yok ama zamanla mutlaka sorunlarla karşılaşacağım

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554

Abi yanlış anlamazsan instagram veya telefon numaradan sana ulaşabilir miyim şimdilik sorun yok ama zamanla mutlaka sorunlarla karşılaşacağım
DM'den yazmışsınız cevap verdim zaten. Kişisel bilgi paylaşmıyorum ve sizden büyük olduğumu zannetmiyorum. Umarım doğru bir meslek seçimi yaparsınız. Başarılar!

He bu arada son dönemlerde Ruby tanınan ve önerilen diller arasında ama ben kendim bilmediğim için bir şey diyemiyorum. Dediğim gibi Ruby öğrenilmesi önerilen diller arasında öğrenmenizin katkısı olacaktır.

CaganD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 10. Sınıfa gidiyorum meslek seçimi konusunda araştırma yapıyorum. Yazılım mühendisliği için yazılım öğrenmeye çalıştım sarmadı. Otomotiv mühendisliği düşünüyorum. Mümkün olursa yurt dışında okuyacağım. Sizce bu mesleğin geleceği var mı ve hangi ülkede okumalıyım tam karar veremedim.

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Otomotiv endüstrisi yazılım 3 üde güzel meslekler uçları açık ama kendinize uygun olanı seçin, yaparken keyif alacaginiz mesleği seçin aç kalmazsınız severek yaptığınızda işi çok çabuk kavrarsiniz