Yazıcı tavsiyesi

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazıcı alıcagım ama ne alayım diye bir türlü karar veremedim. laserlimi iyi yoksa mürekkep püskürtmelimi ?? hangisi daha çok gider ne marka öneririsiniz

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
amacına iyi karar ver ona göre düşün
sadece siyah beyaz çıktı alcaksan mutlaka ama mutlaka lazer almalısın, HP ya da XEROX (ben kullanıyorum çok memnunum) alabilirsin.

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
renkli çıktı da alacagım fotokopi lazım değil 200 lira ya kadar yolu var

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
arkadaşın dediği gibi renkli çıktı ile işin yoksa kesinlikle lazer tavsiyem samsung tan yana dolumunu kendin bile yapabilirsin ama renklide kullanacakmışsın tavsiyem brother dcs-135 C olacaktır kartuşları hem ucuzdur hemde diğer mürekkepli yazıcılardan farklı olarak basınçla çalışır ve kartuş tıkandı diye bir derdin yokturzaten kartuş dediğime bakma 4 tane mürekkep haznesi var bunlara kendinde dolum yapabilirsin içindeki kadran sayesinde dolumdan sonra bile mürekkep doluluk oranını doğru bir şekilde takip edebilirsn ;) cihazda aynı zamanda fotokopi özelliği ve hafıza kartlarından direk çıktı almak gibi özelliklerde mevcut tarama kalitesi oldukça yeterli düzeyde ve kartuşlarının büyüklüğü nedeni ile en az 300 en fazla 500 sayfa çıktı alabiliyorsun ;) oldukça seridir. masrafı yoktur. eksileri biraz ağır (4 kg vardır) amsallerine nazaran az daha hantal fiyatın diğr yazıcılara oranla daha yüksek oluşu
artıları seri çalışması , ilk başta fazladan para vermiş olsanda satın almadan sonra tamamen ekonomik oluşu , ocr desteğinin olması (el yazısını bile çözüyor sakın herşey programda bitiyor demeyin anı yazıyı hp ile denedik aynı cihaz ve aynı prgramla hiç bişi çevirmedi :D) usb portunun olması kolay dolum yapılabilmesi daha varda yeter bu kadar :D ama benim en canımı sıkan kısmı maalesef fotokopi çekerken önlü arkalı için her defasınada kağıdı tablaya yerleştirmek zorunda kalman :D bu yorumumu bugüne kadar kullanmadığım yazıcı kalmadığını hatırlatarak yapıyorum ;)

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
epsonlar ucuz ama sakın yaklaşma yanına
ben aldım herhangi bir toneri bitikken siyah çıktı bile vermiyo, bitince doldurmazsan mürekkep kanalları kuruyo, 4 toner yaklaşık 80 TL vs vs... sadece tarayıcı olarak duruyo yani

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
amacına iyi karar ver ona göre düşün
sadece siyah beyaz çıktı alcaksan mutlaka ama mutlaka lazer almalısın, HP ya da XEROX (ben kullanıyorum çok memnunum) alabilirsin.
Samsung kullanıyorum siyah beyaz cillop cillop :D

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sağolun arkadaşlar yorumlarınızı dikkate alacgım

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
hp diyorum yaklaşık 3 yıldır hala taş gibi ama tönerlri biraz pahalı
şimdiki fiyatlarını bilmiyom ama şu dolan kartuş sistemi ile bu sorun ortadan kalkıyo ucuza

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
HP yada Lexmark almanı tavsiye ederim.Lexmark marka renkli kablosuz yazıcım var 1 yıldır kullanıyorum gayet güzel.

temren

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yeni konu açmak istemedim bu yüzden konuyu hortlatıyorum :)
ben de yazıcı almak istiyorum renkli çıktı pek kullanmayacağım o yüzden püskürtmeli almayacağım
tavsiyelerinizi bekliyorum