Yazıcı Tavsiye Eder misiniz?

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
100-200 lira arası, mümkünse çok fonksiyonlu (fotokopi, tarayıcı), kartuşu doldurabilir ve ucuz olan bir f/p yazıcı almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? :clover:

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ya da şöyle sorayım. HP 2060 kullanan var mı? Varsa memnuniyetiniz nasıl?

ayhboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bir arkadaş için 7-8 ay önce almıştım sesi soluğu yok demekki memnun :D
ne için kullanacağına bağlı ev yada küçük ofis içinse ideal yoksa daha üst modele bakmalısın

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bana soracak olursanız mürekkeplilere bulaşmayın ikidebir dolum yapmak zorunda kalırsınız......Bende Hp 2050 var 89 liraya almıştım sonra 55 liara mürekkep aldım kaç kez mürekkebi bitti..derdi çok bence....Gittim Samsung Ml 1660 aldım ;laser canavar gibi makina..sanırım vatanda kampanya olunca 129 liraya kadar düşüyor...:)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15

Bende o model var, zaten ilk olarak konuyu görünce HP 2060 önerecektim, konuya bakınca seninde aynı modeli sorduğunu şimdi gördüm.
Kesinlikle pişman olmazsın, kartuşları en ucuz yazıcılardan biridir, siyah ve renkli kartuşları aynı fiyata satılıyor.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ev için kullanacağım. Lazerler de biraz pahalı sanırım. HP 2060 da kenarları 1,5 cm yazdırmıyor ve fotokopi çekerken yine 1,5 cm kadar kenardan çekmiyor diye okumuştum. Böyle bir sorun var mı sizde?

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Onun ayarı var, yazdırma ayarları kısmında sayfa ölçekleme diye bi bölüm var orda ''sayfa ölçekleme'' adlı bölümde ''yazdırılabilir alana daralt'' seçince ekrandaki görüntü her ne ise o şekilde tamamını basıyor, ''yazdırılabilir alana daralt'' ya da '' yazdırılabilir alana sığdır'' seçili değilde onun yerine ''yok'' seçeneği seçilirse ekranda gördüğünüz kısmın en alt kısmı yarım cm kısmı basılmıyor.

Dediğim basmama kısmı sadece sayfanın en alt kısmı için geçerli, sayfanın üst kısmı için öyle bir sorun yok ki buna sorun da denemez, verdiğim ayar ile istenen sayfanın tamamı kağıda basılıyor.

effect68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onun ayarı var, yazdırma ayarları kısmında sayfa ölçekleme diye bi bölüm var orda ''sayfa ölçekleme'' adlı bölümde ''yazdırılabilir alana daralt'' seçince ekrandaki görüntü her ne ise o şekilde tamamını basıyor, ''yazdırılabilir alana daralt'' ya da '' yazdırılabilir alana sığdır'' seçili değilde onun yerine ''yok'' seçeneği seçilirse ekranda gördüğünüz kısmın en alt kısmı yarım cm kısmı basılmıyor.

Dediğim basmama kısmı sadece sayfanın en alt kısmı için geçerli, sayfanın üst kısmı için öyle bir sorun yok ki buna sorun da denemez, verdiğim ayar ile istenen sayfanın tamamı kağıda basılıyor.

Hocam bende internette uzun süre araştırma yaptım. bu yazıcıda kenarlıksız yazdırma özelliği bulunmuyormuş ondan dolayı kenarlarında boşluk bırakma durumu varmış. kullanan kişiler düzeltilmediğini söylüyorlar. şuanda siz bu yazıcıyı mı kullanıyorsunuz demiş olduğunuz ayarları yapınca sorun düzeldi mi şimdiden cevabınız için teşekkürler.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Hocam bende internette uzun süre araştırma yaptım. bu yazıcıda kenarlıksız yazdırma özelliği bulunmuyormuş ondan dolayı kenarlarında boşluk bırakma durumu varmış. kullanan kişiler düzeltilmediğini söylüyorlar. şuanda siz bu yazıcıyı mı kullanıyorsunuz demiş olduğunuz ayarları yapınca sorun düzeldi mi şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Ben ömrümde kenarları silme yani sıfırdan basan yazıcı görmedim, çok özel poster ve afiş basan makineleri saymıyorum, onları yazıcı sınıfına da sokmuyorum. Onlar zaten evde kullanılmayan oldukça profesyonel cihazlar ve fiyatları uçuk.

Eğer doğru anladıysam, evet bu yazıcı sıfırdan itibaren yazamıyor, misal elimdeki e-booklardan birinin 1 sayfasını sıfırdan yazdırmayı denediğimde yazmıyor, microsoft word ''sayfa düzeni - kenar boşlıkları'' hangi şekilde ayarlı ise o şekilde basıyor, o ayarı manuel olarak 0,2milimetre ayarlıyorum, ekrana uyarı geliyor, basabileceği minimum ayara getiriyor, yani 0,3 milimetreden itibaren basıyor.

Daha iyi anlaşılması için yazıcıdan çıkan sayfayı scan edip yükledim.
Üstten, sağdan ve alttan hiç bir ayarlama yapmadım, sadece sol bölümden, nerden itibaren baskı yapıyor görmeniz için o tarafı ayarladım.
Bence gayet yeterli bir boşluk vart, tam aksine kağıdın dibinden basıyor olmasını istemezdim.

Eğer kaliteli fotoğraf kağıdı alıp çektiğiniz resimleri basacaksanız, o zaman 0,3milimetre boşluk verip basacağı için problem olabilir, o zaman o boş kısımları kesmek zorunda kalabilirsiniz, ama resimde bir kayıp olmuyor, resmin tamamını basıyor. Sadece ele makas alıp uğraştırır, onu da sadece fotoğraf basmak isterseniz problem olarak görebiliriz.

baskdeneme.jpg