Yazıcı Ekleme Sorunu

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Hp910 marka bir yazıcım var. Ancak bu yazıcım bir türlü bilgisayar tanımlamıyor, hata veriyor. Format atmadan önce çalışıyordu ancak format attıktan sonra çalışmamaya başladı. Sorunu anlatayım kısaca;

Yazıcı usb sini bilgisayara bağladığım zaman "Aygıt sürücüsü yazılımı yükleniyor" yazısı geliyor ama daha sonra "Aygıt sürücüsü başarılı olmadı" diyor. Aşağıdaki gibi;

Denetim Masası/Aygıtlar ve Yazıcılar/Yazıcı Ekle den yüklemeye çalışıyorum ancak bu seferde aşağıdaki gibi hata veriyor.

İşletim Sistemi: Windows 7 Starter

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olanlarımız veya sorunun çözümünü bilenler varsa yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden Teşekkür Ederim.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Yazıcı kablosundan veya sürücüden kaynaklanabilir hocam.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Format atmadan önce çalışıyordu. Birde başka bir bilgisayarda denediğim zaman o bilgisayarda çalışıyor.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Hp sitesinden güncel sürücüsünü indirip kurmayı deneyin. :)

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Belirttiğiniz linkteki programı indirip kurdum ve aşağıdaki gibi yapmamı belirtti.

Yukarıdaki resimde yazanları aynen uyguladım ama sonuç gine başarışız. Uygulama sonucu aşağıdaki gibi hata mesajı verdi.

Hp sitesinden güncel sürücüsünü indirip kurmayı deneyin. :)

Galiba HP910 nun Windows 7 de çalışan bir sürücüsü yok direk olarak yazıcının usb sini bağladım zaman kurması gerekiyor.

HP ürününüzün sürücüleri, yeni Windows 7 işletim sisteminde halihazırda mevcuttur! Ürünü kullanmak için sürücüleri indirmeniz gerekmez . Yazıcıyı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağladığınızda Windows 7 otomatik olarak ürününüzün sürücüsünü kurar.

sgurakan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazıcı biriktirme servisi (print spooler) durdurulmuş olabilir. (services.msc)

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
yazıcı biriktirme servisi (print spooler) durdurulmuş olabilir. (services.msc)

Çalıştır/services.msc yazdığım zaman Yazıcı Biriktirme Servisi diye birşey yok Yazdırma Biriktiricisi var. Kastettiğiniz o ise o çalışır durumda.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yazıcınızın w7 driveri yoksa vista driverini indirin..kurulumda usb ayi seçin..diğer kurduğunuz driverleri temizleyin.(sistem dosyası dahil)kurulumdan önce usb kablosunu takmayın...
en son kendi bulsun seçeneğinde yazıcınızı bulursa oradan yükleyin....benimde başımda hp sorunu var.w8 e kuramıyorum..ne yaptıysam...biriktirici yazdırmayla ilgilidir.bazen yazılmayan metinler sırada yazılmayı bekleyen-diye başlayan uyarı alırsınız o zaman işe yarar.biriktiriciyi kapatıp açarsanız sırada bekleyeni silebilirsiniz...

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
yazıcınızın w7 driveri yoksa vista driverini indirin..kurulumda usb ayi seçin..diğer kurduğunuz driverleri temizleyin.(sistem dosyası dahil)kurulumdan önce usb kablosunu takmayın...
en son kendi bulsun seçeneğinde yazıcınızı bulursa oradan yükleyin....benimde başımda hp sorunu var.w8 e kuramıyorum..ne yaptıysam...biriktirici yazdırmayla ilgilidir.bazen yazılmayan metinler sırada yazılmayı bekleyen-diye başlayan uyarı alırsınız o zaman işe yarar.biriktiriciyi kapatıp açarsanız sırada bekleyeni silebilirsiniz...

Söylediğinizi yaptım ancak işletim sistemi hatası verdi.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şayet iş.sisteminiz w8 se uğraşmamanızı öneririm...yine şayet w8 se olacaklar;bir şekilde tanıtacaksınız herşey yolunda yazıcılarda yeşil tık..fakat...yazdırıyorsunuz yazmıyor defalarca uğraştım çözüm üretemedim...
yazıcım hp laserjet 1005..bende vistada kullanıyorum...
belki kurulumda tanır diye takılıyken format bile attım...w8 in bazı bileşenlerle sıkıntısı var(özellikle eskilerle).

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
şayet iş.sisteminiz w8 se uğraşmamanızı öneririm...yine şayet w8 se olacaklar;bir şekilde tanıtacaksınız herşey yolunda yazıcılarda yeşil tık..fakat...yazdırıyorsunuz yazmıyor defalarca uğraştım çözüm üretemedim...
yazıcım hp laserjet 1005..bende vistada kullanıyorum...
belki kurulumda tanır diye takılıyken format bile attım...w8 in bazı bileşenlerle sıkıntısı var(özellikle eskilerle).

İşletim sistemim Windows 7. Aslında format öncesinde çalışıyordu ancak format sonrası bilgisayar kurmadı.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
özür dileyerek:önce sitesinden w7 driverini indirelim..daha önce kurduklarımızı kaldıralı(regedit-sistem dosyası.gibi)
kurulumu başlatalım bizden seçenekler isteyecek.ismi bulup kuruluma başlayalım veya cd si var seçeneğinden kurarsak "USB"yi gösterelim çünkü başka portlara yönlendiriyor..hangi usb portuna taktıysak onunla kurulumu gerçekleştirelim..kurulmaması için sebep yok..değişik usb portları deneyin.herzaman taktığızı deyil başkasını kullanın..birde arkadaş kablo sağlammı dedi o da ihtimaldir amma yazıcı kablosuda ha diye bulunmaz....

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
İşin garibi windows 7 için sitesinde driver yok ama 8 için var ilginç :)

Universal driver indirip kurun birde

ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL40842/ds-99374-3/upd-pcl6-x64-5.5.0.12834.exe

Kurmayı denedim ancak aşağıdaki gibi hata aldım;

[

özür dileyerek:önce sitesinden w7 driverini indirelim..daha önce kurduklarımızı kaldıralı(regedit-sistem dosyası.gibi)
kurulumu başlatalım bizden seçenekler isteyecek.ismi bulup kuruluma başlayalım veya cd si var seçeneğinden kurarsak "USB"yi gösterelim çünkü başka portlara yönlendiriyor..hangi usb portuna taktıysak onunla kurulumu gerçekleştirelim..kurulmaması için sebep yok..değişik usb portları deneyin.herzaman taktığızı deyil başkasını kullanın..birde arkadaş kablo sağlammı dedi o da ihtimaldir amma yazıcı kablosuda ha diye bulunmaz....

Windows 7 driverı yok sitesinde ;( Kabloda sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü öyle birşey olsa başka bilgisayarda denediğimde de çalışmazdı.

Böyle birşey yapsam olur mu acaba? Başka bilgisayarda denediğim zaman otomatik olarak usb yi bağladığım zaman driver ı yüklüyor. O bilgisayarda yüklü olan driver ı kendi bilgisayarıma atsam sorun çözülür mü? Tabi nasıl atacağım konusunda fikrim yok. Driver nereye yüklenmiş olabilir?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
C kısmında bir klasör oluşturmuştur. Oradan kurmayı dene

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
vista driveri ile denedinizmi...birde eski kurulumları tamamen kaldırın(zannedersem kırıntıları tam kaldırmıyorsunuz)...kurarken taktığınız usb yi seçin..
son aklıma gelen bazen iş.sistemi lisanslı deyılse bir ihtimal kurdurmuyor biliyorsunuz dünya bilişim piyasasında genel bir tekelleşme var..

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Denedim ama malesef gine olmadı.
Daha önceki işletim sistemim Windows 7 ultimate di o işletim sisteminde çalışıyordu. Ancak format attıktan sonra Windows 7 Starter yükledim ama bunda çalışmadı. Acaba yüklememesinin nedeni bu işletim sistemi farklılığından olabilir mi?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Dosyaları bir klasöre açtıktan sonra Setup.exe isimli dosyanın üzerinde sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" deyin.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Olmuyor olmuyor, yapacak birşey yok artık. Birde bilgisayara bir format atayım öyle deneyeyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sorun HP yazıcın olması :) Neden Epson değil :D

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Sonuç: Bilgisayara format attım. Bilgisayarda daha önce Windows 7 Starter Kuruluydu. Ancak şimdi Windows 7 Ultimate yükledim ve sorun çözüldü. Yazıcının Usb kablosunu takınca hemen okuyup yükledi driverı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Driverini Yükle O Yazıcın Ozaman Olur Veyatta CD'si Varsa Ordan Yap Yoksa Olmaz