Yayın için Türknet mi? Millenicom mu?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Yayın için upload hızı çok önemli. Hangisi daha iyi upload veriyor?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Çoğu ISS upload hızını iyileştirdi SuperOnline'da önerebilirim size. Ama asla türknet'e bakmayın derim. İlgilenmiyorlar zaten hiç bir şekilde. Facebook sayfalarına gir anlarsın ne demek istediğimi. 1 tane bile memnun kullanıcı yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Çoğu ISS upload hızını iyileştirdi SuperOnline'da önerebilirim size. Ama asla türknet'e bakmayın derim. İlgilenmiyorlar zaten hiç bir şekilde. Facebook sayfalarına gir anlarsın ne demek istediğimi. 1 tane bile memnun kullanıcı yok.
Bu iyileştirme durumu geçici. Esas olay bu karantina dönemi bittikten sonra hızların kaça düşeceği.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Şu anki uploada artışları bir kaç ay daha devam eder sonra yine 2-3 e düşer.

Burakinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Türknetteydim daha önce fakat internet trafomuz çöktü 2 hafta kimse teknik desteğe yollamadı en sonunda çıktım.Bugünde çoğu kişi onu öneriyor eskisi gibi değil falan diyorlar yayın için iyi falan oyüzden aklıma takıldı.

Yani 1080p falan açmam max 720p60fps işimi görse yeterli.3MBPS Upload istiyor diye okudum. Ama 3mb upload veren ekonomik olan firma hangisi seçemedim.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Türknetteydim daha önce fakat internet trafomuz çöktü 2 hafta kimse teknik desteğe yollamadı en sonunda çıktım.Bugünde çoğu kişi onu öneriyor eskisi gibi değil falan diyorlar yayın için iyi falan oyüzden aklıma takıldı.

Yani 1080p falan açmam max 720p60fps işimi görse yeterli.3MBPS Upload istiyor diye okudum. Ama 3mb upload veren ekonomik olan firma hangisi seçemedim.

Türknet hala aynı kullanılmaz. Robot cevap veriyor sürekli benim de arkadaşım türknet kullanıyor önümüzde ki hafta çıkacağını söyledi. Araştırın bakın isterseniz ben superonline söyledim netspeed var millenicom var hangisi uygunsa size onu alın. NetSpeed ilgi ve alaka konusunda bir tık daha iyi bana göre.

NT2L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hız profillerini altyapı sahipleri belirlemekte.
Turkcell altyapısını kullanan issler max. 5
TürkTelekom altyapısını kullanan issler max. 4
Türksat altyapısını kullananlar ise max. 5 Mbps upload verebilir (Şuan için).

Bir kaç ay beklemeniz yararınıza olacaktır, upload hızları yükselebilir. Turkcell 1 Haziran'a kadar 20Mbps yaptı mesela. Aynı şekilde TurkTelekom da 2 katına çıkardı (3>6, 4>8).

Yayın için upload önemli. Hiç uğraşam diyorsanız Turkcell SuperBox alabilirsiniz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hız profillerini altyapı sahipleri belirlemekte.
Turkcell altyapısını kullanan issler max. 5
TürkTelekom altyapısını kullanan issler max. 4
Türksat altyapısını kullananlar ise max. 5 Mbps upload verebilir (Şuan için).

Bir kaç ay beklemeniz yararınıza olacaktır, upload hızları yükselebilir. Turkcell 1 Haziran'a kadar 20Mbps yaptı mesela. Aynı şekilde TurkTelekom da 2 katına çıkardı (3>6, 4>8).

Yayın için upload önemli. Hiç uğraşam diyorsanız Turkcell SuperBox alabilirsiniz.

Superbox'un download hızı düşük zaten yayın için upload gerektiğini kendiniz söylüyorsunuz Superbox süründürür. Emlakçılık yaparken bir kişiye daire gösteriyordum adam 250 TL veriyormuş superbox'a oda oda ev ev gezdirdi beni hat en iyi nerden çekiyor diye bakıyordu sürekli. O geldi aklıma superbox diyince :)

NT2L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Halen satılıyorsa 20/10 paketi iş görür.

Aslında bir önceki mesajda bir detayı atlamışım. Adresinizde TürkTelekom'dan başka bir altyapı yoksa hangi firmadan alacağınızın pek bir önemi yok. TürkTelekom upload sınırını yükseltirse onun altyapısından hizmet veren isslerinde yükselmiş olur.
TürkTelekom altyapısında VDSL2 16-20Mbps 2, 24-35Mbps 3, 50-75-100Mbps 4 upload veriliyor.
Buna göre iss seçimi yaparken hizmet kalitesine göre seçim yapmanız yeterli. Profiller sabit.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu arkadaş şu internet sağlayıcılar içinde bir tane de şikayet olunmayanı yok mu?

Son düzenleyen moderatör:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Halen satılıyorsa 20/10 paketi iş görür.

Aslında bir önceki mesajda bir detayı atlamışım. Adresinizde TürkTelekom'dan başka bir altyapı yoksa hangi firmadan alacağınızın pek bir önemi yok. TürkTelekom upload sınırını yükseltirse onun altyapısından hizmet veren isslerinde yükselmiş olur.
TürkTelekom altyapısında VDSL2 16-20Mbps 2, 24-35Mbps 3, 50-75-100Mbps 4 upload veriliyor.
Buna göre iss seçimi yaparken hizmet kalitesine göre seçim yapmanız yeterli. Profiller sabit.

Genel olarak öyle olabilir ama yanlış. Mesela türk telekom kiracısı Netspeed kullanıyorum aynı binada türk telekom kullanan komşular ile kendi kullandığım netspeed internet arasında hız testi vs yapıyorum her türlü türk telekom olan daha düşük çıkıyor. Hem wifi de hem de lan üzerinden.

sncr_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
millenicom bence 10 numara 35 mbps fiber kullanıyorum 40 mbps'ye kadar çıkıyor üstelik tahattüt muhabbeti yok ve fiyatları da diğer firmalara göre çok uygun bu arada F0BED442 arkadaşını getir kampanyası var bu kodu kullanarak abone olursanız 1 ay siz 1 ay ben fatura ödemeyeceğim :)

kampanya : Millenicom 1 Ay Bedava İnternet

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Milenicom kullanıyorum memnunum. Eğer sende Milenicom a karar verirsen arkadaşını getir kampanyasıyla 1 ay ücretsiz abonelik hakkı elde edebilirsin.
kampanya kodu:CBB5FA93

Burakinz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
millenicom bence 10 numara 35 mbps fiber kullanıyorum 40 mbps'ye kadar çıkıyor üstelik tahattüt muhabbeti yok ve fiyatları da diğer firmalara göre çok uygun bu arada F0BED442 arkadaşını getir kampanyası var bu kodu kullanarak abone olursanız 1 ay siz 1 ay ben fatura ödemeyeceğim :)

kampanya : Millenicom 1 Ay Bedava İnternet
Milenicom kullanıyorum memnunum. Eğer sende Milenicom a karar verirsen arkadaşını getir kampanyasıyla 1 ay ücretsiz abonelik hakkı elde edebilirsin.
kampanya kodu:CBB5FA93

Aylık ne kadar ödüyorsunuz?

NT2L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Genel olarak öyle olabilir ama yanlış. Mesela türk telekom kiracısı Netspeed kullanıyorum aynı binada türk telekom kullanan komşular ile kendi kullandığım netspeed internet arasında hız testi vs yapıyorum her türlü türk telekom olan daha düşük çıkıyor. Hem wifi de hem de lan üzerinden.
Düşükten kastınız nedir?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
türkneti tavsiye ederim dostum. Şuan için hiçbir sıkıntı yok. İnternette dalğalanma ping gibi sorunlardan kurtuldum gayet memnunum. Önceden t.telekom kullanıyordum iki katı hıza daha az ücret ödüyorum düşün derim. Kopma kesilme falanda denildiği gibi olmuyor. Eğer düşünürseniz aşağıdaki kodla veya linkle üye olursanız ikimizde birer ay bedava internet kullanabiliriz

Davet kodu: LOC55UG56GQC

Bağlantı: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

Türknet mi? Güldürme beni :) Facebook sayfasını açman yeterli zaten ne kadar dandik bir firma olduğu ortada. DH foruma gir bak internet sorun kısmında en çok şikayet alan iss türknet şuan da. Beleşe getiricem diye kod veripte milleti boşuna kanser etmeyin. Sen memnunsan sen kullan dostum. Türknet şuan en dandik en baş belası iss. Robot ile konuşuyorsun sürekli.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
türktelekom kullanıyoduk allah kahretsin aşırı pahalı ve internet hızını düşrüyorlar türkcele gectık 35mb 5 upload almıştık suan 45 mb 20 upload alıyoruz çok fazla kampanya yapıyolar 1 yıl oldu ve internet hız artıı kalıcı olucak türkneti baglaman cok zor adamlar 1 haftada geliyor nerdeyse ılgılenmıyolar

Sadu1332

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başlıkta görüldüğü üzere hangisini tavsiye edersiniz?
Dostum yeni 1 ay oldu kullanıyorum Helecek ayda bedava kullanacağım bu kodla AVG69SC69JWT başvur sende bedava kullan 75 tl ile 35 mb 6 mb upload daha ne olsun Hiç düşünme direk başvur

Ronnie1035

Asistan
Reaksiyon puanı
22
PING
71
ms
JITTER
48
ms
DOWNLOAD
3.1
Mbps

UPLOAD
0.6
Mbps
Superonline kullanıyorum ve izmirde oturuyorum

Sadu1332

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
35Mbps hıza 75₺ veriyor bir de seviniyor :)
Hangi anlamda söylüyorsun anlamadım ama diğer operatörlerde aynı paraya 8 mb veriyor 4 kat daha hızlı düşün biraz o zaman 4 kat daha pahalı olması gerekir aynı hıza oranla tabiki pahalı internet kullanıyoruz kötünün iyisi ama ne yapalım yani çıkıp milletle dalga geçeceğine reel hayatta ki karşılığı bu bunu konuş kardeş

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hangi anlamda söylüyorsun anlamadım ama diğer operatörlerde aynı paraya 8 mb veriyor 4 kat daha hızlı düşün biraz o zaman 4 kat daha pahalı olması gerekir aynı hıza oranla tabiki pahalı internet kullanıyoruz kötünün iyisi ama ne yapalım yani çıkıp milletle dalga geçeceğine reel hayatta ki karşılığı bu bunu konuş kardeş

Git şurdan ya 75₺'ye hangi ISS 8Mbps veriyor? Az salla bari. TürkNet pişmanlıktır. Açık ve net. Tanıdığım birisi var 10 günden beri 100 kere faks çekti aradı hala kapatmadılar internetini. Bu mu hizmet?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Turknet hakkında çok şikayet var millenicomu araştırın bence

Son mesajlar