Yatırım yapmak için öneri

Bu konuyu okuyanlar

010101h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba arkadasalr 3 sene boyunca kendi elimden geldigince biriktirdigim 10.000 ₺ ve 1.000€ var 3 yıllık mezunum muhendisim 2.000₺ para alıyordum simdi 2.750 ₺ cok yüksek maaşım yok ve bu kadar para biriktirdim bu paraya yatırım uapmak istiyorum, bitcoinlerden pek anlamıyprım nasıl yatırım yapıcagımı bilmiyorum ama thy gibi güvenilir bir sirketin halka arz edilmesiyle onlara ortak olabilirim ama yeter mi param bilmiyorum bana onerebileceginiz bişeyler var mı doların yükseleceginden ve paramı dolara yatırmamı soyluyolar ne yapmamı pnerirsiniz?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Piyasaı olan araba al

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yabancı Teknoloji Hisseleri Fonu al. İnternet bankacılığı üzerinden alabiliyorsun. Zorda kaldığında 3 gün içinde elden çıkarabilirsin.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Altın al.
Dövizden uzak dur.

010101h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Altın al.
Dövizden uzak dur.
merhaba ben aslında dolar almak istedim çünkü altım cok fazla yerinden oynuyo birde dolar fırlıycakmıs diyolar sevim sonrası ne onerirsiniz bi dovuz sepetimi yapsam bi kısmı dolar bi kısmı euro bi kısmı altın mı olsa?

010101h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yabancı Teknoloji Hisseleri Fonu al. İnternet bankacılığı üzerinden alabiliyorsun. Zorda kaldığında 3 gün içinde elden çıkarabilirsin.
bunu nasıl yapabilirim ? bana bir ornek ile anlatabilir misiniz?

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
merhaba arkadasalr 3 sene boyunca kendi elimden geldigince biriktirdigim 10.000 ₺ ve 1.000€ var 3 yıllık mezunum muhendisim 2.000₺ para alıyordum simdi 2.750 ₺ cok yüksek maaşım yok ve bu kadar para biriktirdim bu paraya yatırım uapmak istiyorum, bitcoinlerden pek anlamıyprım nasıl yatırım yapıcagımı bilmiyorum ama thy gibi güvenilir bir sirketin halka arz edilmesiyle onlara ortak olabilirim ama yeter mi param bilmiyorum bana onerebileceginiz bişeyler var mı doların yükseleceginden ve paramı dolara yatırmamı soyluyolar ne yapmamı pnerirsiniz?

Mühendis pozisyonunda olup 2750tl mi alıyorsunuz çok az değil mi? Ben de sizin gibi yatırım planlıyorum umarım yararlı bilgiler gelir.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
bunu nasıl yapabilirim ? bana bir ornek ile anlatabilir misiniz?
Bankanıza gidip bir yatırım hesabı açtırın. Sonra evde İnternet bankacılığına girin ve paranızı o hesaba aktarın ve oradan sunulan olanaklardan işlem yapın. Çalıştığınız banka fonları arasında bulunmuyorsa, diğer fonlar yada daha fazla seçenek gibi bir bölümden tüm Bankaların piyasaya sürdüğü fonlara erişim sağlayabilirsiniz. Veya risk dağılımı daha güvenli olsun isterseniz bir kaç farklı tür Fon'a yatırım yapabilirsiniz. Fon'ların kendileri de aslında bir risk dağılımı. Uzun vadede kaybettiren bir Fon görmedim.

010101h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mühendis pozisyonunda olup 2750tl mi alıyorsunuz çok az değil mi? Ben de sizin gibi yatırım planlıyorum umarım yararlı bilgiler gelir.
ellerinden gelse işten cıkarıcaklar, 3.500₺ maaş alan 4 yıllık mezunlar var herkes zorla para kazanıyor ben ilk girdigimde 1.500₺ kazanıyordum siz düsünün, çok zor maaşlara zam yapıyolar, kimse hayal edilenden daha fazla para kazanmıyor o sizin hayalınız mühendislikte boyle ama qvukatlar milleti somurdüğü için serefsizler çok kazanıyolar, keza doktorlarda oyle ama mühendis kimi somursun? patron sömürüyor muhendisi mühendis hayal ettiginiz gibi bişey degildir

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Green Karta Başvur 2 3 Yabancı Dil Öğren B2 Seviyesinde Kendini Geliştir Yurt Dışında Dene Şansını

Reaksiyon puanı
143
İki üç dil öğrenmesi de zaten çocuk oyuncağı. Asta lavista Baby (Nasıl ama)

:D :D

Öyle haklısınız ki diyecek bir şey yok. Sanki üç dil öğrenmek çok basit ve hemen olabilecek bir şey. Şimdi başlasanız 3-5 yıla akıcı bir şekilde konuşmaya başlarsınız. Uzun vadede kendinize yatırım olabilir. Ama kısa vadede canınız sıkılabilir.

Bende yatırım tavsiyesi için geldim. Seçimlerden sonrası için döviz uçar mı düşer mi düşünceler içindeyim...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Dün haberlerde piyasada ki Dolar miktarının Merkez bankası kasasındakini aştığını duydum. Piyasada o kadar Dolar varken, düşme ihtimali daha yüksek.

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar elinizde ki yatırım için ayırdığınız parayı haram-helal düşünceniz yok ise tl faize var ise makas farkı az olan tfx target tarzı yerlerden(türkiye finansın döviz ticareti yapmak için yapılmış uygulaması)paranızın 1/3 ile dolar 1/3 ü ile sterlin 1/3 ü ile de euro alabilir hatta 1000 euronuzuda hesabınıza aktarabilirsiniz daha sonra yeri geldiğinde arbitraj dediğimiz kurlar arasında geçiş işlemini kullanarak tl ye çevirmeden para kazanabilirsiniz 10000 tl başlangıç için yeterli bir miktar :)
Dolar düşecek diyen arkadaşlar için de tavsiyem Türkiye 10 yıllık faiz oranlarını-İşşizlik oranlarını-Merkez bankası döviz rezervi-ve Türkiye dış borçlarını takip etsinler ve bunları televizyondan değil Merkez bankası sitesinden yahut aracı kurum sayfalarından takip edebilirler.
Unutmayalım ki şuan gözle görülür bir dış borcumuz var ve yüksek döviz kurundan dolayı borcumuz sürekli artıyor (borcumuz dolar kuru üzerinden)bundan dolayı da ana paradan pek bir eksilme olmuyor bu durumda kimse kurun düşeceğini düşünemez
İyi yatırımlar bol kazançlar herkese.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ben olsam ikiye böler, yarısını altına, yarısını dolara yatırırım. Seçim sonrası karanlık; elde kalan son TC varlıkları da satışa çıkabilir hale getirildiğine göre TL büyük değer kaybına uğrayacak.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Dolar riskli. Sağı solu belli olmuyor. Hep büyük yatırımcıya kazandırıyor. Altın en sağlamı. Ama düşük kazandırıyor. Ve elden çıkarırken sorun yaşanıyor. Fatura isteniyor, geri alınmak istenmiyor gibi durumlar yaşanabiliyor.

010101h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Green Karta Başvur 2 3 Yabancı Dil Öğren B2 Seviyesinde Kendini Geliştir Yurt Dışında Dene Şansını
eger mühendissen şimdiye kadar anadilin + bir dil daha bilmiyosan neden mühendis oldun, ben ingilizce biliyorum yarım almancam ruscam çincem var ben yatırım yapmak istiyorum egitimle yalancı hocaların elinde paramı kaptırmak istemiyorum dil ogrenmek isteyen oturdugu yerden bile ogrenir yurt dısına cıkmak isteyen uygun sartta da cıka bilir paramızı heba etmek zorunda degiliz. ben yurt dusına bir çok kere çıktım, bir çok farklı kültür biliyorum 14 ülke gördüm, bana lazım olan para kazanmak artık aylık en azından 5.000₺ para kazanmak istiyorum bu yüzden bu formu actım ve soru soruyorum, ek iş'te çalısamıyorum. türkiye çok pahalı bir ülke suriyelilere hariç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar elinizde ki yatırım için ayırdığınız parayı haram-helal düşünceniz yok ise tl faize var ise makas farkı az olan tfx target tarzı yerlerden(türkiye finansın döviz ticareti yapmak için yapılmış uygulaması)paranızın 1/3 ile dolar 1/3 ü ile sterlin 1/3 ü ile de euro alabilir hatta 1000 euronuzuda hesabınıza aktarabilirsiniz daha sonra yeri geldiğinde arbitraj dediğimiz kurlar arasında geçiş işlemini kullanarak tl ye çevirmeden para kazanabilirsiniz 10000 tl başlangıç için yeterli bir miktar :)
Dolar düşecek diyen arkadaşlar için de tavsiyem Türkiye 10 yıllık faiz oranlarını-İşşizlik oranlarını-Merkez bankası döviz rezervi-ve Türkiye dış borçlarını takip etsinler ve bunları televizyondan değil Merkez bankası sitesinden yahut aracı kurum sayfalarından takip edebilirler.
Unutmayalım ki şuan gözle görülür bir dış borcumuz var ve yüksek döviz kurundan dolayı borcumuz sürekli artıyor (borcumuz dolar kuru üzerinden)bundan dolayı da ana paradan pek bir eksilme olmuyor bu durumda kimse kurun düşeceğini düşünemez
İyi yatırımlar bol kazançlar herkese.
ben geri kumbaraya benzer yatırım programı olan bireysel emeklilige yatırdım 5 yıl sonra cekip piyasa taksisi alıp 2 adet taksiye cıkarıcam. yada uber olarak bi araç alırım, araç sürenlere benzin masraflarını böldürücem, kazandıgının yarısı bana yarısı kendisine. yapcak bişey yok. türkiyede enerji yatırımı yok, türkiyede teknoloji yatırımlarıda yok napıcagımı sasırmıs durumdayım. altın dolar hepsi ucusuyolar hiç birine güvenmiyorum yada bitcoine bakalım kısmet.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Git, 3.000TL'ye mining rig topla. Geriye kalan parayı etherium'a yatır.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Para gömmenin bir sürü yolu var.

Reaksiyon puanı
303
Biz arsa ya oynuyoruz... elde 2 tane kaldı satmaya çalışıyor... millette alacak para yokki ama :p (at yalanı)
bir de
zamanında babam 500 bin e alt geçitten dükkan almış şuan 1.250 ye alıcı bekliyoruz 1 milyon teklif geldi

foxbuzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
En iyi ve en ideali bir alana yoğunlaşmak yerine sepet yapmaktır. bunu yaparken getiri istediği ve risk kapasitenizi de göz önünde bulundurmalısınız. Son 5-6 yıldır yaptığım şey bu.

ilkerkaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam tarla tavsiye ediyorum, ayrıca yardımcı da olabilirim

gkhncnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En iyi ve en ideali bir alana yoğunlaşmak yerine sepet yapmaktır. bunu yaparken getiri istediği ve risk kapasitenizi de göz önünde bulundurmalısınız. Son 5-6 yıldır yaptığım şey bu. Buradaki yatırım öneri yazısına bakmak iyi bir fikir.

Arkadaşa katılıyorum. En doğrusu sepet yapmak. Risk ve potansiyel getiriyi hesaba katmak önemli. Ben yatırım fonlarını öneririm.

Voldemort34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dövizdeki hareketliliğe ayak uyduramam dersen nkolay bono alınabilir. Vadeli mevduatlardan daha fazla veriyor bir de ing'deki gibi harcama şartı, hoşgeldin gibi şeyler yok.

EsnkL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam altın en iyi yatırım aracıdır şaşmayın derim

birolalıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben tavsiyede bulunmayacağım arkadaşlar sadece 4 yıldır dolar kuru üzerinden yatırım yaptığımı belirtmek istiyorum. Bilindiği üzere birçok yatırımcı dolara yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Sonuç itibariyle kolay yoldan hem fiziki hemde fiziki olmayan yollardan yatırımını kolaylıkla yapabiliyoruz. Sadece dolar almakla iş bitmiyor. Düşüyor mu, yükseliyor mu derken her dk her saat bende buradan takip ediyorum: Canlı Dolar Kuru: Anlık Alış - Satış Fiyatı Grafik | DovizKurlari.biz