Yatay Geçiş (Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben çanakkale 18 mart üniversitesinde inşaat teknolojisi okuyorum. Aslen malatyalıyım ve orada yaşadım bu yaşıma kadar. Çanakkaleye bu sene geldim ve maddi sorun çekiyorum. daha öncede konu açmıştım laptop alcam felan oda hikaye oldu zaten. Malatyada inönü üniversitesine bu tatilde geçiş yapmak istiyorum fakat geçiş şartı olarak 2.5 ortalama istiyor ve alttan dersin kalmayacak. şart bu ben statik dersinden ve çizim dersinden geçemiyorum. Hocalar asla yardımcı olmayacak kişiler ordan yana bi şansım yok zaten. Yani normal şartlarda geçiş yapamıyorum. Okulu dondurmak veyada sürünerekte okumak istemiyorum. Hangi hallerde öncelikli geçiş yapabilirim veyada durumu bildirip sonuç alabileceğim kurum varmı bi yardımcı olun teşekkür ederim herkese

Hic

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Benim bildiğim kadarıyla kendi okulun dışında yardım edecek kurum yok fakat kabul ediyorlarsa o iki dersi başka bir okulun yaz okulunda alıp verirsin sonrada yatay geçiş yaparsın ama bunuda okulunun onaylaması gerekir her okul veya hocalar onaylamıyor başka okulda dersi alıp vermeyi.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Merhaba arkadaşlar ben çanakkale 18 mart üniversitesinde inşaat teknolojisi okuyorum. Aslen malatyalıyım ve orada yaşadım bu yaşıma kadar. Çanakkaleye bu sene geldim ve maddi sorun çekiyorum. daha öncede konu açmıştım laptop alcam felan oda hikaye oldu zaten. Malatyada inönü üniversitesine bu tatilde geçiş yapmak istiyorum fakat geçiş şartı olarak 2.5 ortalama istiyor ve alttan dersin kalmayacak. şart bu ben statik dersinden ve çizim dersinden geçemiyorum. Hocalar asla yardımcı olmayacak kişiler ordan yana bi şansım yok zaten. Yani normal şartlarda geçiş yapamıyorum. Okulu dondurmak veyada sürünerekte okumak istemiyorum. Hangi hallerde öncelikli geçiş yapabilirim veyada durumu bildirip sonuç alabileceğim kurum varmı bi yardımcı olun teşekkür ederim herkese
Bazı okullar Ösym puanıyla da geçişi kabul eder onu da bir araştırın.

asdasdas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef malatya ilk tercihlerimdeydi. Osym puanida tutmuyor. Tek sansim alttan ders birakmayip ortalamayida 2.5 yapmam lazim inonu univ. Bu sartlari istiyor. 18 martta kiminle konussam bana yardimci olabilir acaba

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Her okul en fazla bir ders kabul ediyor,ayrıca yatay geçiş eskisi kadar kolay değil artık Ösym ve okul puanın aynı anda alınıyor ve ona göre işlem yapılıyor.Ben de aynı bölümü Erzurum'da okuyorum yapacaktım geri vazgeçtim.