Yasuo Tekleyen Build

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Herkez yasuoya statik hançer sonra ebedi kılıç çık der.Başka item çıkınca neymiş kritik olmuyomus vuramazmışsın.Aşağıda yazacağım buildi deneyin bakalım vuruyormuymussun vuramıyormuymussun ?

1. Doran kılıcı + 1 POT (kırmızı)
2. Coşku (Lanede 1100 altın biriktir öle dön.930 da olur.Doranı satarsın)
3. Hydra (Evet! Her çıktığımda oyuncular lan yasuoya hydramı çıkılır diyor.Bal gibi çıkılır.)
4. Statik hançeri tamamlıyoruz.Ve dokuma zırh çıkıyoruz.
5. Ninja tabisini tamamlıyoruz ve burası önemli Bilgewater Palası çıkıyoruz.(Para yetmezse Vampiri asa çıkın farm yapınca çıkarsınız.)

Şuan hydra 75 + Bilgewater 25 = 100 Damageniz oldu.Ayrıca bu itemlerin ebedi kılıçtan daha kolay kasıldığını göreceksiniz.Şu build ile oyunda teketekte şuan yenilmezsiniz.Devam edelim :)

NOT: Burada ebedi kılıcı küçümsemiyorum.Bu bir gerçek ki Yasuo nun en önemli itemidir.

6. Mahvolmuş kralın kılıcını da tamamlayınca zaten kolay kil alıp farm kasacağınız için hemen ebedi kılıcı kasıyoruz.(Para yetmezse AMK Kılıcını alın sonra kazma sonra itemi çıkın işte...)

Şuan yapacağınız şey.3 Kişiye u attıktan hemen sonra hydrayı basıp hiç salise kaybetmeden Q atmanız.Ve 3 te 3.
Penta atmak için 3 te 3 ten sonra mahvolmus'un aktifini kullanarak kaçan rakibi yakalamak ve işini bitirmek.
Q + Hydra aktifi ile (Tank hariç) Önünüze geleni teklersiniz suan.

7. Duruma göre karsıda 1den fazla tank varsa son fısıltı yoksa Kanasusamıs alıp alıyoruz.
8. Bir de Koruyucu Melek çıkıp ölümsüzlüğümüzü ilan ediyoruz.

Bu itemleri çıktığınızda rahat 5 kişinin içine girersiniz.(Tabi bir kişinin tanklaması lazım :)
Sonrası PENTA !

Her oyunumda en az 3 te 3 gelir :) Yensekte yenilsekte.2 oyundan birinde de 4 te 4 atarım bu buildle.
Buildi yeni keşfettiğim için henüz penta nasip olmadı işallah size nasip olur.Yardımcı olabildiysem ne mutlu sağlıcakla kalın...

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Lannn yazmayin soyle buildler falan okudukca aklimda canlaniyo canlandikcada oynayisim geliyoo :D

PlaTooNOx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim burdaki sorun ne biliyormusun yasuo gibi ad melee bir heroya sen git 6 tane mahvolmuş al yinede vurur. 6 tane hydra al yine vurur. Yasuoya statikten sonra ebedi çıkılmasının sebebi
1- Pasifiyle birlikte toplam %80 kritik ihtimali olması.
2- Pasifindeki %10 daha az kritik hasarını ebedi kılıcın pasifinin telafi etmesi.
Ebedi almış bir yasuo düz 450 500 vururken sen hydra ile 300 civarı vurmuş olacaksın. Tamam belki daha rahat lane ittirip can çalabileceksin fakat telafi etmek için benim gibi dorandan sonra bir vampiri asa alıp normal buildine devam edebilirsin. Saygılar.
Not: Ben buildi Doran-Vampiri Asa-Hayalet Dansçı-Bot veya ebedi kılıç sırası değişiyor.-Kanasusamış-Son fısıltı şeklinde yapıyorum. Bizzat Fakerin buildi :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Kardeşim burdaki sorun ne biliyormusun yasuo gibi ad melee bir heroya sen git 6 tane mahvolmuş al yinede vurur. 6 tane hydra al yine vurur. Yasuoya statikten sonra ebedi çıkılmasının sebebi
1- Pasifiyle birlikte toplam %80 kritik ihtimali olması.
2- Pasifindeki %10 daha az kritik hasarını ebedi kılıcın pasifinin telafi etmesi.
Ebedi almış bir yasuo düz 450 500 vururken sen hydra ile 300 civarı vurmuş olacaksın. Tamam belki daha rahat lane ittirip can çalabileceksin fakat telafi etmek için benim gibi dorandan sonra bir vampiri asa alıp normal buildine devam edebilirsin. Saygılar.
Not: Ben buildi Doran-Vampiri Asa-Hayalet Dansçı-Bot veya ebedi kılıç sırası değişiyor.-Kanasusamış-Son fısıltı şeklinde yapıyorum. Bizzat Fakerin buildi :D

Haklısın zaten belirttim ebedi kılıç yasuonun en önemli itemi diye.Burada normal buildden farklı bir build önerdim.Birebirde ebedili build sağlamdır fakat tf de u attıktan sonra q+Hydra aktifini kullanınca ekranın yukarsında Quadra kill yazısı belirmiş oluyor :) Yorumun için teşekkür ederim.