Yaşını duyan kulaklarına inanamıyor

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok uzun bir zaman gibi gelsede etrafımızdaki her şey bizden daha yaşlı. Hayat kısa 179 sene bile yaşayabilmek için kısacık bir zaman.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İnanmadım ben.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

En fazla 120'dir.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bi hayat ağacı hayat tecrübesi 122 yaşına kadar insan neler görür neler oturup bundan yüz yıl sonra bu günü anlatacaksın sene 1980 diye başlıycan lafa mesela ıphone vardı samsung vardı lg vardı sırf teknoloji değil tabiki gördüğün yaşadığın ne varsa mutlaka seni dinleyenler olacaktır hayretle benim asıl merak ettiğim uçan arabaları görürmüyüz ? ÖRNEK

[video=youtube;ZH6how6Qdc8]https://www.youtube.com/watch?v=ZH6how6Qdc8[/video]

bu reklamı bile izlerken bile duygulandım :(
İşte benim anlatmak istediğim şey de bu, bu vidyodaki gibi birine birşey anlatacak kadar bizi dinleyeceklerin yanımızda kalacağını sanmıyorum.
Devir çok değişti çünkü, insanlar analarını babalarını elden ayaktan kesildiklerinde yanlarında istemez oldu. Burdaki gibi şeyi anca bakım evindeki arkadaşlarına anlatır heralde. Fotoğraftaki adamı da anlattığım gibi duruyor biraz. Yalnız.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
amca modern tıp doktorlarına diss atmış resmen.

medeniyet diye adlandırdığımız dünyada servet harcasan da bu yaşa gelemezsin adam fakirliğin içinde ulaşmış

coo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve adamın kafada hala saç var :D

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
zaten çoğu haber sitesi zaytungu geride bırakıyor.bir de tüm aklıyla buna inananlar var.:D

şu ana kadar.122 geçen yok. Guienness Rekorlarına girmiş diyor.ufak at civcivler yesin.zaten alışmışlar masa başında belge hazırlamaya.

8mue7Nv.png

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Listede de hep kadınlar. Kocalarına dırdır yapıp yollamışlar öbür tarafa, kendileri burada keyif çatıyor :p

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
doğum, 1835!
hayal gibi geliyor insana...
kimliğini kontrol eden herhangi görevli bir memur, "1835'i 1935 yazmışlar yanlışlıkla herhal" diyecektir mutlaka...
gerçi çok eski asırlarda bu kadar, hatta daha fazla yaşayan insanlar olurmuş ya, bugün hakkaten inanılası değil.
bu da bir ibret olsa gerek belki de...
ben bu adamın bu yaşa gelebilmek için beslenme yönüyle özel bir gayreti olacağını da zannetmem.
hele ki böyle yalnız yaşayan fakir bir zatın...
öyle olsaydı vehbi koç gibi birinin 500 yıl yaşaması lazımdı.
demek ki öldürmeyen Allah öldürmüyor işte.

Olay bu mesaj bence tutmasak ilahi yazacaktı :D

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
İnananları ti ye almanın anlamı yok.Bu haber bütün Türk ve Dünya basınında ve medyasında yer aldı.Hepside en güvenilir ve en çok okunan medya organları.Milyonlarca insan inanmıştır bu habere bende dahil.Hani aranızda bi kaç inanmayan var diye kendinizi akıllıdan mı sanıyorsunuz.Sizin gibiler gözüyle görüp, kulağıyla işittiğinede inanmıyor zaten.Varsın bazen yanlış şeye inanmış olalım.Önemli olan doğruyu bulmak.Bir insanın 170 yıl yaşaması imkansız birşey değil.

Reaksiyon puanı
10,327
İnananları ti ye almanın anlamı yok.Bu haber bütün Türk ve Dünya basınında ve medyasında yer aldı.Hepside en güvenilir ve en çok okunan medya organları.Milyonlarca insan inanmıştır bu habere bende dahil.Hani aranızda bi kaç inanmayan var diye kendinizi akıllıdan mı sanıyorsunuz.Sizin gibiler gözüyle görüp, kulağıyla işittiğinede inanmıyor zaten.Varsın bazen yanlış şeye inanmış olalım.Önemli olan doğruyu bulmak.Bir insanın 170 yıl yaşaması imkansız birşey değil.

evet olay bu, teşekkürler el padrino, hislerime tercüman oldun.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Allah korusun diyelim :) 179 sene nedir abi yaa, çekilmez valla..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Arkadaş insanoğluna sene bazında değil nefes miktarı sayısı kadar ömür verilmiştir. Her canlının bu nefes sayısı bittiği an Azrail aleyhisselam karşısına tak diye çıkar ve finished. Azrail beni unuttu falan geçecen orayı bi. Bu sözü pek hoşuma gitmedi..

Hazreti İbrahim'in zamanında mıydı Hazreti Musa nın zamanındaydı galiba bi kadının çocuğu ölmüş. Çocuğu 500 yaşında ölmüş kadın da ağlıyor. Gün güneş görmedi hayatının baharında öldü gitti diye..:D Hz Musa aleyhisselam da kadının yanına gelip demişki. Ahir zamanda bi peygamber gelecek onun ümmetindeki kişilerin ömrü sadece 60 yıl olacak üzülme sen demiş kadına.. Kadın hayrete düşüp heycanla sormuş.. Evleri olacak mı ev yapacaklar mı demiş. Hz Musa aleyhisselam ohoo demiş senin aklına hayaline gelmeyecek evler yapacaklar demiş.. Kadın afedersiniz ama demiş ben o 60 yıllık ömrü bi ağaç gölgesinde secdede geçiririm demiş.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Onlar peygamber yavv. Hem ben bilinen yüz yıllardan bahsediyorum. MS tarihlerde var mı?? bilinen uzun yaşayan insan.
Kameralar hayatımıza girince UFO sayısı bir anda yok oldu ya, bu da onun gibi bir şey. M.S. 1000 yıl yaşamak biraz zor :D

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkesin ayri bir sinavi var bu elamininda bu demekki. Inancin hakkaniyetin ve Allahin yuce buyuklugunun gostergesi isde.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ben ölümsüzüm demiş 3 gün sonra okuruz haberini dede rahat ol :D

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hz.nuh (a.s) hayatını az biraz okursanız önceki nesillerin kaç yıl yaşadığını anlayabilirsiniz !

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Annemin çok güzel bir lafı var, böyle durumlar için hep derki ;

Demek ki hala daha bu dünyada yiyecek rızkımız varmış ki bir şekilde yaşıyoruz. RABBİM rızkını kestiği kullarını yanına alırmış...