Yaşadığım yere göre yüsek ping

Bu konuyu okuyanlar

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Selamlar , Erzurum da yaşıyorum ve Ttnet kullanıyorum. Speedtest yaptığım da internet hızım benim için ideal lâkin ping çok yüsek, zaten erzurum da yaşıyorum yaptığım test de erzurum da aradaki mesafe çok az ama ping stabil olarak böyle. Arkadaşlarıma baktığım da bu ping değerlerini istanbul da test yaparken alıyorlar. Ne tür öneriler verirsiniz modem değişimi , kablo değişimi ( kablosuz ve kablolu bağlantı yaptığım da hiçbir şey fark etmiyor yine aynı değerler )

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201118-150945_Chrome.jpg
    Screenshot_20201118-150945_Chrome.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 83

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İnternet yavaş ondan ping var.
Selamlar , Erzurum da yaşıyorum ve Ttnet kullanıyorum. Speedtest yaptığım da internet hızım benim için ideal lâkin ping çok yüsek, zaten erzurum da yaşıyorum yaptığım test de erzurum da aradaki mesafe çok az ama ping stabil olarak böyle. Arkadaşlarıma baktığım da bu ping değerlerini istanbul da test yaparken alıyorlar. Ne tür öneriler verirsiniz modem değişimi , kablo değişimi ( kablosuz ve kablolu bağlantı yaptığım da hiçbir şey fark etmiyor yine aynı değerler )

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
İnternet yavaş ondan ping var.
int mükemmel olsa da yaşadığı yerin altyapısı kötüyse ne fayda :)

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Sunucu size ne kadar uzak ise, bu süre de o kadar artmaktadır.
Kullandığınız bağlantı tipinin de ping'e etkisi büyüktür.
DNS sunucu da ping'i etkileyen bir etkendir.

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Sunucu size ne kadar uzak ise, bu süre de o kadar artmaktadır.
Kullandığınız bağlantı tipinin de ping'e etkisi büyüktür.
DNS sunucu da ping'i etkileyen bir etkendir.
Arkadaşım ile aynı yerdeyiz nerdeyse aynı uzaklık ama onun pingi ile benim pingim arasında 20 fark var ki bu da taktiksel fps oyunu oynadığım için çok etkiliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiber internet alabilirsiniz.
Kablosuz ağ yerine kablolu ağ kullanabilirsiniz.
Kablolu denedim hiçbir şey değişmedi ve ne yazıkki 2 yıl tahhüt var :/

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Arkadaşım ile aynı yerdeyiz nerdeyse aynı uzaklık ama onun pingi ile benim pingim arasında 20 fark var ki bu da taktiksel fps oyunu oynadığım için çok etkiliyor
Arkadaşınız ile aynı internet sağlayıcısını mı kullanıyorsunuz?

İnternet hızı testi yapılırken bağlanılan server da ping'i etkileyebilir.

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Aynı internet sağlıyıcısı ve test yaparken aynı serverdan yaptık

Modem ile alakası olabilir mi veya modem ile duvar arasın da olan kablonun hasar görmesi falan

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Aynı internet sağlıyıcısı ve test yaparken aynı serverdan yaptık

Modem ile alakası olabilir mi veya modem ile duvar arasın da olan kablonun hasar görmesi falan
evet kablo toxitlendiyse felan olabilir ve kablonu kısa tutmaya çalış

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Genelde sunucular İstanbul da olur, ondan dolayı bu ping değerleri normal, hat değerlerini paylaşın onada bir bakalım.

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Genelde sunucular İstanbul da olur, ondan dolayı bu ping değerleri normal, hat değerlerini paylaşın onada bir bakalım.
Hat değerlerime nerden bakıcam ?

Yaptığım test istanbul da olsa ve 30 ping olsa normal olurdu ama zaten ikamet ettiğim yer de 30 ping çıkıyor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Arkadaşlar lütfen yanlış yönlendirmeyin.
Arkadaş ADSL kullanıyor bu yüzden değerler böyle olması normal.
Önerim: VDSL pakete geçmen.

Yaptığım test istanbul da olsa ve 30 ping olsa normal olurdu ama zaten ikamet ettiğim yer de 30 ping çıkıyor
Yapabileceğin şey VDSL pakete geçmek. 15 mb ile ping normal.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Modem ara yüzünden hat değerlerine bakabilirsin.

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar lütfen yanlış yönlendirmeyin.
Arkadaş ADSL kullanıyor bu yüzden değerler böyle olması normal.
Önerim: VDSL pakete geçmen.

Yapabileceğin şey VDSL pakete geçmek. 15 mb ile ping normal.
Modemim Vdsl2 sağlıyor ve altyapı sorugladığım da 50mb yw kadar yüksek hız verilebilir gibi bir şey söylüyor. Şimdi ben müşteri hizmetlerine vdsl pakete geçmek istiyorum demem yeterli mi , direk geçiş sağlanıyor mu

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Modemim Vdsl2 sağlıyor ve altyapı sorugladığım da 50mb yw kadar yüksek hız verilebilir gibi bir şey söylüyor. Şimdi ben müşteri hizmetlerine vdsl pakete geçmek istiyorum demem yeterli mi , direk geçiş sağlanıyor mu
Söylediğiniz gibi olmuyor direkt. Konuşup pakette anlaşmanız lazım .Taahhüt varsa onları da konuşun.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Jitter 8 oldugundan ?
0 1 2 olmasi gerek. Issye danisin. (mümkünse 0)
21 ping gayet normal. Oyunlarda sorun yaşıyorsan bunun sebebi oyun sunucusunun mesafesi. Yani uzak bir ülkenin sunucusuna bağlandığında pinginin yüksek olması çok normal.
Modeme bağlı cihazlar, cihazların internet kullanımı ve modeme bağlanma şeklin etkiler.

resim_2020-11-19_180926.png

Ben bu değerlerle cs go da (sunucuna bağlı olarak) genelde 35 40 pingle oynuyorum. Down-Up hızı etkilemiyor.

EDİT: TTnete ait bir garip izlenimim var.
Farklı illerde,ilçelerde,evlerde kullanmışlığım oldu. (Hepsi ADSL)

Son 5 6 yılda 4 tane adres değişikliği yaptım. (3 ü aynı ilçede, 1 i farklı ilde) Dikkatimi çeken en önemli unsur ödenmemiş fatura. Ödenmemiş 1 faturam bile olduğunda ping değerim yükseliyor. Ödedikten 5 10 dk sonrasında pingim eski halini alıyor ? Bu yükseliş cs go için 40dan 80-100 gibi değerlere yükselmesi.

Son düzenleme:

Berkess

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Jitter 8 oldugundan ?
0 1 2 olmasi gerek. Issye danisin. (mümkünse 0)
21 ping gayet normal. Oyunlarda sorun yaşıyorsan bunun sebebi oyun sunucusunun mesafesi. Yani uzak bir ülkenin sunucusuna bağlandığında pinginin yüksek olması çok normal.
Modeme bağlı cihazlar, cihazların internet kullanımı ve modeme bağlanma şeklin etkiler.

Ekli dosyayı görüntüle 124805

Ben bu değerlerle cs go da (sunucuna bağlı olarak) genelde 35 40 pingle oynuyorum. Down-Up hızı etkilemiyor.

EDİT: TTnete ait bir garip izlenimim var.
Farklı illerde,ilçelerde,evlerde kullanmışlığım oldu. (Hepsi ADSL)

Son 5 6 yılda 4 tane adres değişikliği yaptım. (3 ü aynı ilçede, 1 i farklı ilde) Dikkatimi çeken en önemli unsur ödenmemiş fatura. Ödenmemiş 1 faturam bile olduğunda ping değerim yükseliyor. Ödedikten 5 10 dk sonrasında pingim eski halini alıyor ? Bu yükseliş cs go için 40dan 80-100 gibi değerlere yükselmesi.
Jitter aslında hep 1 , neden o anda 8 çıkmış herhangi bir fikrim yok up veya dow yapılıyor olabilir o sırada ve bağlandığım oyun sunucusu istanbul da
Benim dert yandığım şey arkadaşlarımın benden çok daha az ping değerleri alması , nedenini öğrenmem yeter ( kablolu , kablosuz bağlantı da hiçbir şey değişmiyor denedim )

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Jitter aslında hep 1 , neden o anda 8 çıkmış herhangi bir fikrim yok up veya dow yapılıyor olabilir o sırada ve bağlandığım oyun sunucusu istanbul da
Benim dert yandığım şey arkadaşlarımın benden çok daha az ping değerleri alması , nedenini öğrenmem yeter ( kablolu , kablosuz bağlantı da hiçbir şey değişmiyor denedim )
20 30 pingleri kiyasliyorsak altyapı kaynaklıdır.
Adsl fiber arasinda düşük pinglerde bile 5 10 ping oynayabiliyor. Bu teknoloji farkindanmi yoksa kablo yeniligindenmi bilmiyorum.
Ister istemez oksitlenir herhangi bir eskime soz konusu olur 2 adsl arasinda bile fark olusur.
Tahminimce ülkeler arasi gibi olmasada iller arasinda bile fark olabilir diye dusunuyorum. Sonucta o veri sunucuya sunucudan sana sinyallerle gönderiliyor.

Son mesajlar