Öneri Yarış bisikleti için gidon önerisi ricası (drop'tan düze geçiş)

Bu konuyu okuyanlar

Simre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, ekte fotoğrafı olan bisikletimin gidonunu düz gidona çevirmek istiyorum. Bisikletin tarzına uygun hangi marka/model önerirsiniz? Şehir içi ulaşım amaçlı kullanacağım.

10597253_275604319313641_1746627436_n.jpg

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Sadece Gidonla işini bitiremeyeceksin.

Önerilerim-
1- Mtb direksiyon Ama kısa olan model. Araç aralarından ve ensiz olan alandan rahatça geçmek için.
2- Kelebek vites geçiriciler MicroShift tarzlı
3- Fren kolları.

Bu vites geçirici ve Fren kolunun birlikte olanı alma sakın. Bir zaman fren kolu bozulursa mecbur Vites geçiriciyle birlikte değiştirmeli olacaksın.

Ayrıca şehir içi diyorsun. Yokuş fazla olacak sanırım.
Yokuş performansını artırmak için Değiştirmen alman Gerekenler -

1- Shimano MegaRange Ruble
2- Aynakol 3 vites sistemli en küçük dişli-22 , en büyüğü 48 olursa baya iyi olur.
3- Orada dandik bir Arka vites attırıcı görüyorum sana önerim Shimano TY-300 yada tx-800 vites attırıcı alman.

Simre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Detaylı bilgi ve öneriler için teşekkürler.

Vites geçiricileri değiştirmeyi düşünmüyorum, gidonun bağlı olduğu bir parça var kdaroya girmeden önce, oradalar şu an. Klasik hava min değişsin diye. Düz gidone geçişimin asıl amacı zaten fren kollarını MTB gibi kullanmak. drop bar'daki frenleri şehir dinamiğine göre sıkamıyorum.

Asıl önemli olan marka/model hangi olur bilemedim. Uzun zamandır bisiklet parçası almadım. Bu konuda önerisi olan olursa çok memnun olurum.