Yarı brick telefon

Bu konuyu okuyanlar

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefon yarı brıck oldu yani logoda kalıyor. Telefoncuya gönderdim işlemci yazılımı kabul etmiyor dedi. Aldım telefonu ne yapabilirim

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Komple sistemi temizleyip yeni yazılım yükleyeceksin. İşlemci yazılımı kabul etmesiyse yanlış rom denenmiştir.

xx1905xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Denemediyseniz bataryayı çıkarıp takmak işe yarayabilir.Duzelmediyse Stock rom flashlamanız halinde büyük ihtimalle düzelecektir.

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Benim lenovo k5 plus sıfırlanma bölümünde brick olmuştu telefoncu nasıl yaptıysa yapmıştı. Aslında donmamıştı sıfırlanma (factory reset ) menüsünden çıkmıyordu. Kayseri'de ist. iletişim yaptı. Allah'tan lenovo'dan kurtuldum lenovo pc markası artık bunu kafama soktum. Şu an lenovo k5 plus tan daha ucuz ve daha işlevsel olan nokia 5 pro kullanıyorum. AÇıkçası işimi de görüyor.

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Komple sistemi temizleyip yeni yazılım yükleyeceksin. İşlemci yazılımı kabul etmesiyse yanlış rom denenmiştir.
Önceden Telefon yine açılmıyordu Telefoncuya gönderdim rom attı telefon açıldı simdi yine aynı romu atmış orjınal ama işlemci kabul etmiyor dedi

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Önceden Telefon yine açılmıyordu Telefoncuya gönderdim rom attı telefon açıldı simdi yine aynı romu atmış orjınal ama işlemci kabul etmiyor dedi
bazı telefonlar ne kadar aynı görünsede iç bileşenleri bi takım farklılıklar gösterebiliyo o yüzden o model için yapılmış rom aynı modellerde çalışamayabiliyo

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evet google aratarak bulabilrsiniz nasıl yapıldığını yanlış bir şey yapmamaya özen gösterin
Zaten kaybedecek birşey yok ama telefoncu yapamadıysa ben nasıl yapacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer olmazsa ne yapabilirim

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Telefon yarı brıck oldu yani logoda kalıyor. Telefoncuya gönderdim işlemci yazılımı kabul etmiyor dedi. Aldım telefonu ne yapabilirim
Telefoncu sallıyor. Stock Romu nasıl kabul etmesin işlemci. Netten telefonunuzun modeline uygun stock romu bulmanız gerekiyor.Size tavsiyem cihazınızın teknik servisi dışındaki telefonculara vermemeniz.
-https://www.getdroidtips.com/install-stock-rom-lenovo-a1000/
-https://firmwarefile.com/lenovo-a1000
Attığım linklerde stock rom ve stock romun nasıl kurulduğuu var. Teknik servise götürürseniz büyük ihtimal anakart değiştirirler (stock rom kurarken dikkatli olun yanlış birşey yaparsanız cihaz açılmayabilir)

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Telefoncu sallıyor. Stock Romu nasıl kabul etmesin işlemci. Netten telefonunuzun modeline uygun stock romu bulmanız gerekiyor.Size tavsiyem cihazınızın teknik servisi dışındaki telefonculara vermemeniz.
Attığım linklerde stock rom ve stock romun nasıl kurulduğuu var. Teknik servise götürürseniz büyük ihtimal anakart değiştirirler (stock rom kurarken dikkatli olun yanlış birşey yaparsanız cihaz açılmayabilir)
Hem 2g rom var hem de 616 mb rom arasindaki fark nedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefoncuda anakart degisimi dedi ben inanmadim adamlar hard brick tamir ediyo yari brick mi edilmez
Bu dediginiz olmazsa?

Son düzenleme:

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
hocam telefoncu sallamış işlemcinin stock romu kabul etmemesi imkansız

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
hocam telefoncu sallamış işlemcinin stock romu kabul etmemesi imkansız
Ama
tElefon yine boyle olmustu telefoncu rom atti telefon calisti .simdi yine bozuldu yine ayni romu attim olmadi diyor. Acaba cok yine brick oldugu icin mi

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Ekrana görüntü geliyorsa brick sayılmaz recovery menüsüne girip sıfırlamayı deneyin.
Alttaki videoda nasıl yapıldığı var, sonucu yazarsınız.

Menüden 3. sıradaki işlemi seçin.

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ekrana görüntü geliyorsa brick sayılmaz recovery menüsüne girip sıfırlamayı deneyin.
Alttaki videoda nasıl yapıldığı var, sonucu yazarsınız.

Menüden 3. sıradaki işlemi seçin.

Recovery moduna giremiyorum.ekran 3 e bölünuyor mavi ,kırmızı ,yeşil ekran çıkıyor açılsa stock rom atacağım
Recoverye girmeyi denedim
Bataryayi cikarip bekledim
Telefonu usb ile televizyona bagladim belki acilir diye
Sarjda iken denedim
Bataryayi cikartip sarja taktim
3 saat bekledim acilmasini acilmadi
Bu telefonun boyle olmasinin sebebi
Chainfire 3d yi yukledim birseyler yuklenecek yeniden baslat dedi bastim acilmadi iste

Son düzenleme:

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Telefoncular genelde samsung ile uğraştıkları için diğer modellerde basit işlemse yapıyorlar zorsa gönderiyorlar.

Box ile yine rom atardı.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Recovery moduna giremiyorum.ekran 3 e bölünuyor mavi ,kırmızı ,yeşil ekran çıkıyor açılsa stock rom atacağım
Günahını almak istemem ama telefoncu sanırım yanlış rom yüklemiş ve recovery'yi de bozmuş.

Bu durumda fastboot modda orjinal yazılımı atmanız gerekir.
Cihazı fastboot modda açmak için aşağıdaki linkte adımları var.

fastbootta yazılım atmak için bilgisayarınıza adb ve fastboot yüklemeniz gerekir

fastboot'ta açıldıktan sonra bilgisayardan orjinal romu cihaza yazdırmanız gerekir, aşağıda anlatımı var.

umarım bu adımlar işinize yarar.

mustihk44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Günahını almak istemem ama telefoncu sanırım yanlış rom yüklemiş ve recovery'yi de bozmuş.

Bu durumda fastboot modda orjinal yazılımı atmanız gerekir.
Cihazı fastboot modda açmak için aşağıdaki linkte adımları var.

fastbootta yazılım atmak için bilgisayarınıza adb ve fastboot yüklemeniz gerekir

fastboot'ta açıldıktan sonra bilgisayardan orjinal romu cihaza yazdırmanız gerekir, aşağıda anlatımı var.

umarım bu adımlar işinize yarar.
Senin gonderdigin site lenovo ideatab a1000 icin lenovo a1000 icin lazim internete baktim bulamadim acaba fast boot modu yokmu
Sizide yoruyorum ama

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Senin gonderdigin site lenovo ideatab a1000 icin lenovo a1000 icin lazim internete baktim bulamadim acaba fast boot modu yokmu
Sizide yoruyorum ama
tuşların aynı olması lazım denediniz mi?

burada da spi flash tools ile recovery yürkleme anlatılmış, bir bakın isterseniz.

Son düzenleme: