Yardım lütfen

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaşlar ben internet cafe işletiyorum .bazı bilgisayarlarda arama çobuğu google olmasına rağmen çince yabancı sitelere giriyor. format atığımda düzeliyor ama proğramları kurup herşeyi tamamladıktan sonra pc yı yeniden başlatıyorum yin eski hale dönüyor çince yabancı sitelere bağlanıyor . neyapacağımı bilemiyorum artık:helpsmilie:lütfen.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Virüs girmiş sanırım ve sen o virüslü programı kuruyorsun. Önce antivirüs programı kurup sonra kuracakları taratıp öyle kurmayı dene. Birde sen internet kafe yazılımı kullanıyorsundur, bilgisayarı yeniden başlatınca sıfırlatan adını unuttum, o yüzden de virsülü dosya her başlatışta geri yükleniyordur.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Google de çince arama mı yapıyor anlamadım?

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Kurduğunuz programlardan biri veya birkaçı virüs içeriyordur. Tarayın ve hangi program buna sebep oluyorsa çaresine bakın.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Evvela temiz ve orijinal bi windows cd si ile temiz bi format atın sonra yüklenmesi gerekn bütün programlarınızı yükleyin ve ayarlarınızı yapın en son işlem olarakta DEEP FREZE programını kurun bundan sonra hayatınızda öyle bi problem olmaz...

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar ilginiz için tşk ler . benım XP cd si orjinaldır ve formatı atıp proğramları kurana kadar da bişe yok sonra deepfreez de kuru yorum yine herşey tamam aradan bir iki gün geçiyor pc yı açtığımda arama çubu ğu google olmasına rağmen yinede bu http://www.nffund.com/main/campaign/zgx/ siteye giriyor bazen haftada 2 3 sefer format atmak zorunda kalıyorum .

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
internet cafe işletip nasıl ghost kullanmıyorsunuz hayret ediyorum.

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anlamadım ghost derken neyı kast ettiniz bendaha acemiyim biraz

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Norton Ghost bir yedekleme programıdır.Herhangi bir bilgisayara yükleyeceğiniz oyun,program driver vs. ne varsa yüklersiniz.PC ile işiniz bitince bu program ile komple bir yedek alırsınız.Sonra alınan bu yedeği diğer PC'lere yüklersiniz.Her PC'ye ayrı ayrı format atmaktan kurtulursunuz ayrıca zaman kaybıda önlenir.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Norton Ghost bir yedekleme programıdır.Herhangi bir bilgisayara yükleyeceğiniz oyun,program driver vs. ne varsa yüklersiniz.PC ile işiniz bitince bu program ile komple bir yedek alırsınız.Sonra alınan bu yedeği diğer PC'lere yüklersiniz.Her PC'ye ayrı ayrı format atmaktan kurtulursunuz ayrıca zaman kaybıda önlenir.

arkadaş tüm bilgisayarlar aynı marka model parça kullanıyorsa demeyi unutmuş farklı bilgisayarlarsa tamamı aiçin ayrı yedek aalınması gerekir. ağda bir yerlerde bi depolama üniten filan varsa rootkit saklanmıştır oraya flash filan olabir. root kitlerde bildiğiniz gibi antivirüsler tarafından bulunamıyor. sana tavsiyem format atmadan önce her bilgisayarı combofix ile temizle. temizlenen makinaları ağdan ayır. sonra 2. temizliği tüm amkinalara tekrar uygula sonra teker teker viris taraması yapıp öyle ağa al.

şimdilik aklıma gelen çözüm bu.

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
verdiğin bilgiler için çok tşkler by SWATER ama bu proğramı nasıl kulanacağımı daha deteylı bir şekilde anlatırsanız daha çok yardımcı olmuş olursunuz çünkü ilk defa böle bir proğram kulanacağım şimdiden tşkler

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet by SWATER bu Norton Ghost bir yedekleme programı nı nasıl kulanacağım birazdaha bilgi verebilirmisin. biraz araştırdım proğram ingilizce idi bişe anlamadım

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Başlıkta acil, nolur, imdat gibi kelimeler hoş karşılanmadığından yasak. Düzelttim. Ayrıca ard arda mesaj yazmasakda iyi olur aymelek. Buyur devam et.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
baslat denetim masasına gır ordan bolge ve dıl ayarları var o ayarlara bak para ve bulunan bolge turkıye ve turkçe olması gerekir

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
baslat denetim masasına gır ordan bolge ve dıl ayarları var o ayarlara bak para ve bulunan bolge turkıye ve turkçe olması gerekir

O dediğin bilgisayarın dilini değiştirmek.

Nette o programla ilgili bunu buldum. İşine yarayabilir aymelek.

Norton Ghost Kullanımı - Resimli Anlatım

Norton Ghost format sonrası kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir programdır. En basitinden bir örnek verecek olursak formattan sonra internetten explorer sık kullanılanları da dahil bir çok ayarımızı kaybederiz. Ancak Norton Ghost ile formattan önce bu ayarları yedeklersek formattan sonrada max. 10 dakikada tüm kişisel ayarlarımız otomatik olarak yüklenir.

1-Kuruluma geçin "Install Norton Ghost" seçeneğine tıklayın. Bundan sonra aşağıdaki ekrana ulaşana kadar sürekli Next deyin. Burayı Skip Validation diyerek geçin...

2)"Show the readme file" seçeneğinden işareti kaldırın ve Finish deyin.
3)
Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4)Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Norton Ghost programını çalıştırın. Bir kaç kez NEXT dedikten sonra aşağıdaki ekran gelir. Activate Later dedikten sonra Next diyerek devam ein.

5)Aşağıdaki ekran gelecek "Hayır" ardından da Finish deyin.
Kurulum aşamasını bitirdik şimdi bilgisayarın imajını yani yediğini alacağız.
Ancak yedeklemeden önce bilgisayarınızı en iyi hale getirin. Yani tüm driverlar yüklenmiş, gerekli programlar kurulmuş olsun. Ancak virüs olmamasına dikkat edin. Yedekleme işleminden sonra bilgisayarınızın çökmesi yada format atmanız önemli değildir. Oluşturduğumuz cd ile herşey mümkün olacak.
1)Programı çalıştırın ve Back Up Now seçeneğine tıklatın.

2)Üst sol köşedeki New Back Up seçeneğine tıklayın.

3)Next deyin.

4)Yedeğini alacağınız sürücüyü seçin örneğin işletim sistemi C'de yüklüyse C'yi seçin.

5)Resimdeki gibi yapın ve devam edin.

6)imajı nereye kaydetmek istediğimizi soruyor. c nin imajını alıyorsak imaj dosyasını D bölümünden, flash diskten ya da harici hard diskten seçebiliriz. Kesinlikle C'den seçmeyin, zaten seçseniz bile işlem gerçekleşmez hata verir. (Bu işlemden önce D'de yedek diye bir klasör yaratıp orayı seçmek en pratik yoldur.)

7)Burada name yazan yere ben yedek yazdım siz istediğinizi yazabilirsiniz. Compression yazan yerde KESİNLİKLE high seçeneğini seçiniz. 3 yazan yere dokunmayın. Bunları yaptıktan sonra next diyoruz.

8)Manually olarak kalsın Next deyin.

9)Next deyin.

10)Bundan sonra aşağıdaki ekran çıkıyor karşımıza. Resimde pek net görünmüyor ama En altta bizim ayarladığımız imaj olan daha önce adlandırdığımız yedek isimli dosya var. Ona tıklayıp back up now yazan yere tıklıyoruz.(eğer yanlışlıkla üsttekileri seçersek yaptıklarımızın hepsi boşa gider, mutlaka kendi ayarladığınız back-up a tıklayınız.)

Artık yedekleme işlemi başladı. Bu işlem bittikten sonra artık format atabilirsiniz. Ya da format atmayacaksanız bırakın öyle kalsın bilgisayarınız çöktüğünde ya da açılmadığında oluşturduğumuz cd'yi takarak tekrar yükleyebilirsiniz. Şimdi oluşturduğumuz bu yedeği istenmeyen bir durum olduğunda nasıl yükleyebileceğimize bakalım.

1)Öncelikle cd'yi sürücüye takın ve bilgisayarınızı cd'den boot ederek başlatın. Aşağıdaki dolum çubuğu çıkacaktır. Dolmasını bekleyin.

2)Tamamlandıktan sonra Accept diyoruz.

3)Recovery My Computer diyoruz.

4)Burada program otomatik olarak aldığımız imaj dosyasını gördü. Eğer görmezse open another e tıklayıp imaj dosyasını ghost programına gösteriyoruz. İmajınız nerede olursa olsun yükler.

Bundan sonra yedek dosyası yüklenmeye başlayacak ve %100 olduğunda bilgisyarınız en sağlıklı haline dönecektir.

alıntıdır.

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
verdiğin bilgiler için tşkler peki bu yedeklemeyi başka bir bilgisayara nasıl kurabilirim acaba

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
verdiğin bilgiler için tşkler peki bu yedeklemeyi başka bir bilgisayara nasıl kurabilirim acaba

Norton ghost Kulanmak için birinin Sana yardım Etmesi Lazım Veya anlayan biri Sana göstermesi Lazım aksi Taktirde Batırırsın Bide Senin Çin Derdine Gelince Senin Bütün Sistemi yeniden kurman lazim senin bi kaç bilgisayara veya yarisina bu virüs bulaşmış bundan kurtulmanin yolu temiz f disk ve temiz programlar temiz bir ghost almak ve yeniden oyunlari kurmak başka türlü kurtulamassın o virüsten bende cafeciyim benimde başıma çok geldi cafeyi kapatiyordum 2 gün ben Allah Kolaylık Versin.

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet by OREİSO bir kaç bilgisayara bulaşmış ve bende son çözüm olarak senin dediğin gibiyapacam hardiski biçimlendirip nevar ne yok hepsi gitsin temiz proğram ,oyun kurmaya çalışacağım.ilgi gösterip yardımcı olmaya çalışan herkese tşkler kolay gelsin

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Sağlam bi temizlik zamanı gelmiş sanki.

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
deep freeze kurulu makinede nasıl problem yaşıyorsunuzki ? :\
ağ kablosunu çıkart teker teker makineleri temiz şekilde kur deepfreze i aktif ettikten sonra hiçbirşekilde virüs vb bulaşmaması lazım
benimde cafem var en son işletim sistemini yeni konfirigasyon makineleri aldığımda 1 sene önce kurdum donanımları aynı olduğu içinde acronis ile hepsine dağıttım ghost yerine acronis true image yide kullanabilirsin ghost u uzun zamandır kullanmıyorum. acronis in boot cd si ağdan image leri gördüğü için daha pratik geliyor bana...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
deep freeze kurulu makinede nasıl problem yaşıyorsunuzki ? :\
ağ kablosunu çıkart teker teker makineleri temiz şekilde kur deepfreze i aktif ettikten sonra hiçbirşekilde virüs vb bulaşmaması lazım
benimde cafem var en son işletim sistemini yeni konfirigasyon makineleri aldığımda 1 sene önce kurdum donanımları aynı olduğu içinde acronis ile hepsine dağıttım ghost yerine acronis true image yide kullanabilirsin ghost u uzun zamandır kullanmıyorum. acronis in boot cd si ağdan image leri gördüğü için daha pratik geliyor bana...
Aslında bende senin gibi düşünüyorum ama bu durum galiba depfreze programı kurulmadan önce bulaşan bişey var...