Yardım Lütfen!!! (disk tutarlılığı...)

Bu konuyu okuyanlar

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bi sorunum var şu: bilgisayarı açarken şöyle bişey çıkıyo karşıma
D: üzerindeki dosya sistemi denetleniyor.
dosya sistemi türü NTFS
disklerinizden birinde tutarlılık gözden geçirilmesi gerekmekte,iptal edebilirsiniz ancak taramanız tavsiye edilir diye bi uyarı vede tarama yapmasına izin veriyorum iptal etmeden ancak her defasında bilgisayarımı açtığım gibi karşıma yine aynı şey yine tarama işlemi yapıyo bunun sebebi vede çözümünü bana açıklarsanız sevinirim şimdiden ilginize teşekkür ederim zamanınızı ayrıdığınız için minnettarım...

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaç kişi bakmış ama birinin anladığı konu içerisine girmemiş ne yapacam ben şimdi neyse beklemek + sabır içeçe olucak sanırım

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O&O defrag diye bir program ve tune-up diye bir program var bunlarla sorunlarını halledebilirsin ;)

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarında bozuk sektör olabilir. Hd tune adlı programı indirip diskini bir taramanı öneririm

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süpersiniz yaaa pc doktorumsunuz valla şu forumda tek yanıt verensiniz foruma hakkını verenlerdensiniz inanın ama ben bu programları nerde nasıl yükleyecem vede nasıl çalıştıracam :( çok oluyorum biliyorum sorry

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kafam karıştı hangisi şimdi :) vede nasıl indiriliyo yaa anlamıyorum diorum ama net programın kurulum paketini veremiyomusunuz vede nasıl kullanacağımı napıcağımı anlatan bişey

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle bilgisayarına usb bellek veya hafıza kartı gibi depolama birimi varsa onu çıkart ve tekrar dene. Eğer yoksa benim verdiğim hd tune programını linke tıklayarak indir. İndirdikten sonra çalıştırarak ileri ileri diyerek programı kur.Kurduktan sonra programı çalıştırarak error scan sekmesine gel ve start düğmesine bas. Program bir süre diskini tarayacaktır. Eğer hata varsa buraya mesaj yaz. Eğer yazdıklarımı yapamıyorsan profesyonel birinden yardım alman gerekir.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vede hangisi bu sorunu kesin çözer tek bi link vede anlatım istiyorum bu arada yaşasın forum kardeşliği çok güzel bişey bu yaa :)

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
verdiğim sitelerde download linkli mevcut, biraz da ingilizcen varsa çok kolay, ama biraz çaba ;)

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her ikiside oluyo yani öle mi hangisi yüklemem sorun teşkil etmiyo birini seçin diyosunuz yani peki kadir bey sizin anlattığını anladım bu soruna kesin çözüm getirir mi

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok oldum sanırım cevapta gelmiyo artık neysee çok teşekkür ederim ilginize

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tune-up kullanımı çok mkolay ve türkçe ;)

bir dene istersen sona full bile yaparız :)

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa ben tune up yükledim ama türkçe değil nasıl kulanacağımı bilmiyorum vede nasıl türkçeleştirecem acil bekliyorum

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide öle bi seçenek göremediğim için sordum zaten language yi bende biliyorum ama o hangi bölümde yer alıyo

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
canım sen al bilgisayarını bi bilgisayrcıya gotur en kolay yol bu hepimiz için :)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Işletim sisteminin XP oldugunu farz ederek yanıtlıyorum: Bu tür bir hatayı sürekli olarak almaya başladıysan disk üzerinde yada boot sektöründe ciddi bir donanımsal hatada oluşmuş olabilir.Genelde disk'in komple bölümlenmesini denemek genel itibari ile sorunu çözebiliyor ama bu senin yapabilecegin bir çözüm değil çünkü işletim sistemininde sıfırlanması ve bütün verilerin yedeklenmesi gerekiyor.Anlayacagın üzere çözüm için profesyonel bir yardım alman illaki gerekli software mi yoksa Hardware mi arızalı onu tespit ettirmen için ...

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tuneup'ı çalıştırdıktan sonra sol kısndan "clean up&repair" kısmına tıklayın, sonra "tuneup disk doctor"a tıklayn sonra sürücüleri seçip next deyin.

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
no errors found diye bişeyle sonuçlandı

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
reset atıp tarama yaptı mı ?

eğer yaptıysa sorun yok, bilgisayrın hızlı kapansın diye bi ayar fln yapmadın dimi ?

gölgenim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reset derken bilgisayar kapanmadı tarama yapptı onu yazdı sonra finish dedi

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Start menüsünden Programs Oradan Ms-Dos Prompt (Komut İstemi) ni çalıştır.C klasörüne geç ve EDIT MSDOS.SYS KOMUTUNU ÇALIŞTIR EDITIN ICINDE MSDOS.SYS ACILACAK [OPTIONS] BÖLÜMÜNE AUTOSCAN=0 SATIRINI EKLE.Dosyayı kaydet.Komut istemini kapat.Windowsu yeniden başlat.