Yapımcı Şirket Açmak?

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Selâmün aleyküm arkadaşlar.

Arkadaşım tiyatro yapımcılığıyla uğraşan birisine 6500 tl borç verdi daha sonra 8500 tl olarak geri aldı.

Güvendiği birisi fakat şöyle bir durum var. Bilen arkadaşlarda aydınlatırsa sevinirim.

8500 tl ile bi tiyatroya hisse girmiş, 30 bölüm parası atv ile imzalanmış her bölüm başı 350 tl alıcak, ama 50 bölümde olabilir 100 bölümde. Her halükarda bölüm başı 350 tl alıcak.

Arkadaşıma bu güvendiği kişi daha sonra istersen yapımcı şirket aç bu işte sana yardım edeyim demiş. Arkadaşımda noter işlemlerini bile yapmış sadece gidip son evrakları imzalaması lazımmış şirketin açılması için.

Buna dedim ki bu da çiftlik bank gibi olmasın? adam sana 2000 kazandırdı diye hemen şirket mi açılır?

Hele bi dur, sorup soruşturalım. 1 hafta ertele dedim.

Benim aklıma şu geliyor. Bu çocuk 23 yaşında, şirketi hazırladı diyelim, bu güvendiği kişi şirketi borca sokabilir mi?

dolandırıp yüzbinlerce tl borca sokup kaçabilir mi? Ne gibi önlemler alabilir?

Sonuçta bu çocuk hayatında şirket açmamış birisi. Çokda sevdiğim birisi, borca girmesini istemem.

Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Ticaret risk demektir. Risk almadan gerçeği bilemezsin ama riski aldığında her zaman tepe taklak olabileceğini unutma. Şirket yetkileri ve para akışını o kontrol etmeli. Ne aldığını, ne vermesi gerektiğine dikkat etmeli gibi.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Madem sirket ac diyor bu iste guzel para varsa kendisi neden acmiyormus

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Madem sirket ac diyor bu iste guzel para varsa kendisi neden acmiyormus
Aklıma bu örneğin direk meşhur kuponcuları getirdi :) 200 TL karşılığında sana 50.000 TL'lik kazanma garantili kupon teklif ediyorlar. Neymiş aldığı 200 TL'yi yurt dışında anlaşmalı olduğu maç firmalarına veriyorlarmış. Hohoho

Son mesajlar