Yapay Zeka

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3
Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti. İngilizce artificial intelligence kavramının akronimi olan AI sözcüğü de bilişimde sıklıkla kullanılır.(Wikipedia)
Gündelik hayatta yapay zeka nerelerde : En basiti İphone Marka telefonunuzdaki Siri , Android Telefonlardaki Google Asistan , Discord Botları , Oyun Botları : Pes Ve Fifa'daki Botlar Ve Dahası yapay zekanın sınırı olmadığını düşünüyorum Dünya her geçen gün değişiyor ve gelişiyor asla Dünya'nın son noktasına gelebileceğimizi düşünmüyorum. O zaman soru geliyor
Robotların dünyayı ele geçirmesi mümkünmü

Bence : Evet mümkün çünkü yapay zekalar artık insan gibi düşünebiliyor ve dahada geliştirilicek

Gelin Tartışalım Hayattaki Herşey Tartışarak Çıkmıştır

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
İnsanlık olarak karşılaştığımız en büyük riskin yapay zeka olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz ki birçok şirket yapay zeka alanında çalışmalar yaparken aralarında da büyük bir rekabet bulunmakta. Bu çalışmaların hükümetler tarafından denetlenmesi gerekiyor ki tepki gösterdiğimizde geç olmasın. Ayrıca yapay zekanın / robotların insan gücüyle yapılan işleri karşılayacağını düşünüyorum ve bununla birlikte toplumda psikolojik problemler yaşanabilir diyorum.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
İnsanlık olarak karşılaştığımız en büyük riskin yapay zeka olduğunu düşünüyorum. Biliyorsunuz ki birçok şirket yapay zeka alanında çalışmalar yaparken aralarında da büyük bir rekabet bulunmakta. Bu çalışmaların hükümetler tarafından denetlenmesi gerekiyor ki tepki gösterdiğimizde geç olmasın. Ayrıca yapay zekanın / robotların insan gücüyle yapılan işleri karşılayacağını düşünüyorum ve bununla birlikte toplumda psikolojik problemler yaşanabilir diyorum.
Katılıyorum insanlar artık iş yapmamaya bile başlayabilir çünkü yapay zekalar hızlı, verimli ve 7/24 aralıksız çalışabilir.

Dünyayı ele geçirme kısmına inanmıyorum. Eğer Çok uzun bir süre gidebilecek batarya üretilirse ancak mümkün olabilir ama baya uzun.

Fişi çeksem ne yapabilirler ki sonuçta :D

Galaxtus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ondan keza işsizlik hatsafhada olur

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
Katılıyorum insanlar artık iş yapmamaya bile başlayabilir çünkü yapay zekalar hızlı, verimli ve 7/24 aralıksız çalışabilir.

Dünyayı ele geçirme kısmına inanmıyorum. Eğer Çok uzun bir süre gidebilecek batarya üretilirse ancak mümkün olabilir ama baya uzun.

Hızlandırılmış hack, nanoteknoloji ile, nanorobotlar ile hastalıkların yayılması, robotlar tarafından sürü hâlinde belirli noktalara saldırı yapılması, sahte ses ve video üretimi (Deepfake gibi)... Böyle sayısız örnek var. Bataryayı dert etmeyelim, eklerler bi' güneş paneli, çözülür.

Hakanterzi61

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yapay zekâ, bir bilgisayarın veya bilgisayar kontrolündeki bir robotun çeşitli faaliyetleri zeki canlılara benzer şekilde yerine getirme kabiliyeti. İngilizce artificial intelligence kavramının akronimi olan AI sözcüğü de bilişimde sıklıkla kullanılır.(Wikipedia)
Gündelik hayatta yapay zeka nerelerde : En basiti İphone Marka telefonunuzdaki Siri , Android Telefonlardaki Google Asistan , Discord Botları , Oyun Botları : Pes Ve Fifa'daki Botlar Ve Dahası yapay zekanın sınırı olmadığını düşünüyorum Dünya her geçen gün değişiyor ve gelişiyor asla Dünya'nın son noktasına gelebileceğimizi düşünmüyorum. O zaman soru geliyor
Robotların dünyayı ele geçirmesi mümkünmü

Bence : Evet mümkün çünkü yapay zekalar artık insan gibi düşünebiliyor ve dahada geliştirilicek

Gelin Tartışalım Hayattaki Herşey Tartışarak Çıkmıştır
bu insanlık klon yapmış yapay zekayı da geliştiriyorlar herşey olabilir

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Hızlandırılmış hack, nanoteknoloji ile, nanorobotlar ile hastalıkların yayılması, robotlar tarafından sürü hâlinde belirli noktalara saldırı yapılması, sahte ses ve video üretimi (Deepfake gibi)... Böyle sayısız örnek var. Bataryayı dert etmeyelim, eklerler bi' güneş paneli, çözülür.
robotlara yeteceğini düşünmüyorum güneş panelinin çok büyük olmadığı sürece. Dediğiniz diğer şeyler olabilir ama robotların ele geçirmesi çok zor gibi duruyor.

Galaxtus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İnsanın yapabildiği her şeyi yapabilen bir robot asla geliştirilmeyecek. Sanırsam hibrit robot gibi bir şey deniyordu. Geliştirilse bile milyon yıllar alacaktır. Yani biz, torunlarımız, torunlarımızın torunları hatta onların da torunları güvende olacaktır. Fazla dert etmeyin yani :) (Kaynak: Barış Özcan)

Reaksiyon puanı
3
Aslında bunu bu hale getirende bizdik , sinsiliği biz ürettik bizi güçte yene bilir ama zeka yenemez. Ama yakında yapay zeka ile yapılan robotlar gerçek insan gibi yaşayacaktır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Besin enerjilerini bile elektirik enerjisine çevirebiliyoruz artık hiç değilse gider gübre yer ve enerjisini üretir biliyorsundur ki Toyota'nın böyle bir projesi var ve shiftdelete youtube kanalındada olaması lazım

bu insanlık klon yapmış yapay zekayı da geliştiriyorlar herşey olabilir
Benim düşüncem robot bireyler iyice çoğalacak gerçek bireyler gibi yaşayacak , ileride robotlarla evleneceği bile söyleniyor opsiyonları bile olacakmış , çok gülünç bir durum

İnsanın yapabildiği her şeyi yapabilen bir robot asla geliştirilmeyecek. Sanırsam hibrit robot gibi bir şey deniyordu. Geliştirilse bile milyon yıllar alacaktır. Yani biz, torunlarımız, torunlarımızın torunları hatta onların da torunları güvende olacaktır. Fazla dert etmeyin yani :) (Kaynak: Barış Özcan)
Buda bir teori sadece 1 elma ilham oldu yer çekiminin bulunmasına hayatta böyle zaten hedeflediğin şey istediğin zamanda olmaz olması gerektiği zamanda olur ipler senin elinde ama sende zamanın elindesin

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
20
Yapay zeka ben kimim sorusunu ontolojik olarak sorabildiğinde ve sorgulayabildiğinde insanların istemediği şekle girecek o yüzden sözde bir zeka geliştiriliyor. Felsefecilerin ve varoluşcuların üzerinde durduğu konu. Bir kaç felsefeci Hegel başta olmak üzere yeni diyalektik düşünceyi aktarmaya çalışıyor. Yeni araştırmalar ve yeni kodlama biçimleri Hegel'in efendi köle diyalektiği başta olmak üzere aktarılmaya çalışıyor.