Yanlışlıkla servet yolladılar, 'hediyemiz olsun' dediler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

mazruf

Guru
Onursal Üye
Ünlü online alışveriş şirketi Amazon, İngiltere’de 51 parça siparişi yanlışlıkla Robert Quinn adlı bir gence yolladıQuinn’in Amazon’u arayarak siparişlerden 46’sının kendisine ait olmadığını söylemesinin ardından şirket yetkilileri ürünleri geri almayacaklarını belirterek 5 bin 600 dolar değerindeki siparişleri kendisine hediye ettiklerini açıkladı.

Londra’nın güneyinde bulunan Bromley bölgesinde meydana gelen olayda Robert Quinn adlı öğrenciye Amazon’dan 51 tane sipariş geldi. 1 hafta boyunca evine gelen siparişlerin ardından Amazon’u arayan Quinn, yanlışlık olduğunu ve siparişlerin kendisine ait olmadığını belirtti. Amazon ise aralarında televizyon, tablet, bebek arabası gibi eşyaların bulunduğu paketleri kendisine hediye ettiklerini ifade etti.

Olayın ardından açıklamalarda bulunan Quinn, hediyelerden bazılarını kullanacağını, bazılarını çevresindekilere hediye edeceğini bazılarını ise satarak küçük bir işletme açmak için sermaye yapacağını belirtti.

KAYNAK 

friendly

Rektör
Hem potansiyel müşteriyi memnun etmişler, hem de böyle yaparak reklam yapmış ve itibar puanlarını artırmışlar.
Bizim burada ise Hepsiburada'dan parasıyla verdiğimiz süper hızlı gönderili siparişte 10 gün oldu ses yok.
Bazen Türkiye'de mevcut koşullarda yaşamanın harbiden büyük külfet olduğunu düşünüyorum.
 

goodolddays

Адыгэ
Geçenlerde aynısı türkiyede de oldu, hem de arkadaşıma.
General Mobile discovery 'yi soket arızası için servise yolladı, önce ürün değişimi gibi yeni bi telefon geldi daha sonra kendi telefonu geldi. Servisi arayıp sorduğunda geri isteyen olmadıysa hediyemiz olsun dediler.
Tabi bu olay haberlere çıkmadı :)
 
Hem potansiyel müşteriyi memnun etmişler, hem de böyle yaparak reklam yapmış ve itibar puanlarını artırmışlar.
Bizim burada ise Hepsiburada'dan parasıyla verdiğimiz süper hızlı gönderili siparişte 10 gün oldu ses yok.
Bazen Türkiye'de mevcut koşullarda yaşamanın harbiden büyük külfet olduğunu düşünüyorum.
aynısı teknosa ile oluyor kardeşim 2 tane cruzer blade 8gb usb bellek almış 3.90tl tanesi hala sipariş temindeymiş...
hala yok paşa cevap vermiyor...
 

kmurat

Dekan
Satamadıkları ürünler için depo'da yer açmak istemişlerdir. Veya arıza nedeniyle geri gönderilen ürünler arasında tamir edilmiş, ama daha önce sağlam olanı ile değiştirilmiş olanları göndermişte olabilirler. Ticaret'te elde kalan mal, her zaman daha maliyet artırıcı bir unsura dönüşebilir.
 
Kampanya baslatalim SDN üyeleri olarak :mrgreen:
yapmazlar ancak bozuk transcend 4gb usb belleği sandisk cruzer edge 8gb ile değiştirdi teknosa başka bişey yok geçen cumartesi sipariş edilen 2x8gb cruzer blade hala gelmedi belki bulaşık kardeşimin 3,90 dan almasına ramen 9 taksitle ödemesi yüzünden siparişi iptal edemiyorlar...
 

wolkhy1903

Profesör
armut yıne ıyı ya salatalığa ne demeli...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

banada sipariş ettiğim tv ünitesinden 2 tane yolladılar. birinin ücretini ödedim. ben arayıp söylemesem farkıına varmıcaklardı. neyse geri iade ettim
 

Son mesajlar

Üst