Yanlıslıkla Ekran Kartı Driverini Sildim!

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, sorun baslıkta belirttigim gibi. Baslığı ekran kartları bölümünde mi açmalıydım bilmiyorum ama... bilgisayarı kurcalarken yanlıslıkla ekran kartının driverini sildim. Şu an bilgisayarı açtığımda windows login sayfası açılırlen ekran yavaş yavaş beyazlıyor. En son heryer bembeyaz oluyor, sadece ekranın köşelerinde siyah noktalar görebiliyorum. Ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada ekran kartım ATI X550 pci-express. Bilgisayarı aldığımda verilen driver cdsi de su an mevcut değil. Ufak bir driver için koca sistemi formatlamam gerekmiyordur umarım. Bu arada güvenli modda baslatmayı denedim o da acılırken aynı sey oluyor.

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
eger driver cd si yoksa ekran kartının seri numarasını adını google dan bir araştır driverı nı bu şekilde bula bilirsin

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
driveri silsende renk ve çözünürlük kaybıyla da olsa sistem yinede açılır

sen başka ne yaptın nasıl yaptın onu ayrıntılı anlatsana

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
özgür deniz arkadaşımızında dediği gibi driver silinsede ekran vga modunda biraz kasılarak açılır arkadaşın dediği gibi biraz ayrıntılı anlatabilirmisin.

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben program ekle kaldırdan gereksiz programları kaldırıyordum. yanlışlıkla "ATI sürücü kaldırma yardımcısı" nı kaldırdım, sonra yeniden baslattım bilgisayarı. Yeniden açılınca login sayfası gelirken ekran beyazlıyor ve herşey kayboluyor. Sadece ekranın köşelerini dediğiniz şekilde renk kaybı ile görebiliyorum. Yani hiçbirşey göremiyorum da diyebilirim.

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WİNDOWS yazısı çıktığında ekran görünüyormu.

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows yazısının sonuna kadar hiçbir problem yok, mavi windows xp kullanıcı seçme, parola ekranını görüyorum, 1sn içerisinde ekran yavaş yavaş beyazlıyor ve en sonunda bembeyaz oluyor, hiçbirşey göremiyorum.

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatta ekranı görmüyorken mouse ile tahmini olarak kendi adımı seçip şifremi girip windowsu başlatabiliyorum. Sonra yine ekranı görmeden klavye ile bilgisayarı kapatabiliyorum. Hoparlörlerden windowsun açılış, kapanış seslerini duyabiliyorum.

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sistem dosyalarından biri silinmiş olabilir sistemi onarabilirsin,hardiskinde bad sector meydana gelebilir format atman lazım hardiskini yavaş biçimlendirki üzerindeki bad sectorler kalksın büyük bir ihtimalle bunlardan biri.

arda.dikbiyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an windows açılırken F8 e basarak güvenli modu açtığım sayfadaki VGA modunda başlat seçeneğine basarak VGA modunda windowsa ulaşmayı başardım. Şu an driveri kuruyorum. Bir problem çıktığı taktirde tekrar sorularımla sizi rahatsız edeceğim.Yardımlarınız için teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bnde sıldm de şuan npmalıyım ıyunlaarda 3d graphics hatası çıkıo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3d graphics hatası için başlata DxDiag yaz ve çıkan yazıyı onayla karşına çıkan pencereden ekrana gir ordanda directX özelliklerinin hepsini etkinleştir .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:huh:banada yardım edermisiniz bilgisayarı ilk aldığığmda format atıldı ve ekran kartı silindi lütfen yardımmmmm :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben bi format attım şimdi penre rengi değişmiyor ekran eskisi gibi değil aero video kart sürücüsünü desteklemiyor yardım edinn lütfenn..:bored:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkdaslar bu gün ekranım kasıyordu ve ekran kartı grafiğini sildim ve geri yüklenmiyor lütfen yardımcı olun !

Candy_Man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartınınızın ekrana görüntü vermiyor olmasının yazılımsal bir çözümü olacağını zannetmiyorum. çünkü driver kurulu olmasa bile görüntü vermesi gerekir. Kartı çıkartıp tekrar takın. kartı cıkartıp onboard ekran kartından görüntü almayı deneyin sonra yazılımı yükleyip ekran kartınızı takıp deneyin derim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Wolfteam açamıom dirext diyo yanlışlık la dentim masasından ati kaldırdım yardım edermsiniz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ArkdasLar ßende Pc AcılmıyORdu F8 Yapdım Sonra Ordan ßakım Onar a basDım Sımdı ßılgısayar Acıldı ßır Sayfa acdıgım Zaman Sayfa dalgalanarak acıLıyor ßirşey acmak ıstesem Dalgalanıyo donuk donuk acıLıyor ßen ßunun Ekran Kartının Modelını ßıLmıyORum yardımcı QLun Nasıl ßuLabılırım ßunun Kartını

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim 2 tane ekran kartım var birisi (intel) diğeri ise (ndivia) ndivia yanlışlıkla silindi bilgisayarım ise toshiba c50A ndivia ekran kartını nasıl yüklerim lütfen yardım edin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beniömki nvidia 295. bilmemneydi unuttum sildim yanlışlııkla nasıl bulabilirim nolur yardım edin yedeklemede yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartı programı silinice ekranda karıncalanma olur mu ???????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartı sürücüsü arızalı sildim pc yi tekrar açtım yüklemeyi denedim olamadı lol oynayacam çok kasıor fakat önceden böyle bişe yoktu onaramıyormda sistemi geri aldım aynı hatayı tekrar alıyorm interneten aynı driveri indirdim fakat kurulmuyor nedenini anlayamadım önceden yüklü bir driver şimdi kurulmuyor sistemi geri aldım düzeldi fakat acil yardıma ihtiyacım var msjlarınızı bekliyorm arkadaslar

detay .

[h=1]nvidia graphics driver 307.83[/h]
windowns 7 kullanmaktayım

64 bit

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de bilgisayari kurcalarken bi programi kaldirdim galiba. Önceden pc yi baglayabiliyodum tvye ama artik baglayamiyorum ve bazi yerlerde kamerayi kullanamiyorum grafik kartiyla ilgili bi sorun oldugunu söylüyo. Pcden pek anlamiyorum oyüzden yardimci olursaniz sevinirim ne yüklemem veya da ne yapmam gerekir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bana da yardım edermısınız ? ekran kartımı taktığımda ekran çızık çızık gorunuyor sonra vindows açılmıyor arkadaşlarıma sordum ekran kartı driverini silmişsin diyorlar ama yorum ları okudum sizin dediğiniz gibi olmuyor beyaz ekran gelmiyor ama ana karta bağladığım da hiçbir sorun olmuyor düz gün açılıyor en kısa zaman da yadım ednın yallvarırım şimdiden teşşek kür ederiö hadi eyv

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim slim driveri indir driverileri tarat o sana ne olup olmadını söylüyor ve ekran kartı driverini yüklüyor:clap: :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben nvidia geforce 9500 gt kullanıyom çözünürlüğü çok yüksek yaptım monitör açamıyo ekran kartını çıkardım oluyo geri taktım aynı hatayı verio programını kaldırıp baştan kursam çalışırmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bende çözünürlüğü artırdım ekran göstermiyo kartı çıkardım oldu taktım yine aynı hata programını silip baştan taksam olurmu