Yan Sanayi Şarj Can Aldı

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Ayakkabıda ve telefon şarjında orjinal ve markadan şaşmayacaksın.

Derken telefonumun şuan çakma şarj cihazı ile şarj olduğu gözüme ilişti.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Orijinal olup olmadığını nasıl anlıyacağız,fiyatından mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TTec gibi orjinalize firmaların uyduruk haberi gibi geldi bana 14 senedir bu iş içindeyim böyle bi vaka görmedim duymadım , en fazla telefonu bozar 12 v ile adam mı ölür ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
apple ürünleri nasıl olursa olsun satsın faiş paralar kazansın diye böyle işler yapmayak bir firma değil, başka şeyler düşünmüyor değilim.

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ya bu şarj aletleri çok düşük voltaj ve akımla çalışmıyor mu nasıl olmuş ?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Yaklaşık 1 sene önce de s3 patlamıştı. Her zaman diyorum, teknoloji şans işi.

Reaksiyon puanı
16,118
12V bir insanı nasıl öldürüyor?

12v değil bu şarz cihazları anahtarlamalı üç kaynağı denen devreden oluyor şebeke gerilimi doğrultulup bir devre ile frekansı yükseltilip daha küçük boyutlu trafodan düşük voltaj olarak çıkış yapanr onuda doğrultup çıkış yapar devrenin girişi ile çıkışı birbirinden izole edilmesi gerek bu yan sanayilerde bu yok çünkü ek maliyeti var 2-3liralık olan şarzlarda bu olmuyor bende inanmazdım bir şey olmaz derdim şebeke voltajını ölçen dijital multi metrenin pilini probları sökmeden değiştirmeye kalkınca çarpılınca fark etmiştim şarz aletlerinin de aynı şeye neden olabilceğini de böyle gördüm orjinal şarz kullanıyorum o yüzden.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Teknoloji marketlerde satılan 20 liralık şarj aletleri riskli mi yani? Mesela ttec diye bir marka var bu fiyat civarında ürünler satıyor. Apple'ın orjinali 60 TL sanırım.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hocam kutunun içinden çıkan şarj aletine dikkat etcen en olmadı git bir teknoloji marketine gözün gönlün fiyatın hangisini tuttuysa onu al ama zaten kutudan çıkan kolay kolay bozulmaz

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hocam kutunun içinden çıkan şarj aletine dikkat etcen en olmadı git bir teknoloji marketine gözün gönlün fiyatın hangisini tuttuysa onu al ama zaten kutudan çıkan kolay kolay bozulmaz
Kutudan çıkan bizim prizlere uygun değil yurtdışından geldiği için:) Bir de priz adaptörüyle gezmek istemeyince yan sanayiye mahkum oluyoruz.

Reaksiyon puanı
16,118
Bu konuda yetkili bir abiye benziyorsun bir soru daha sorayım :)
Şimdi bendeki şarj cihazının güvenli olduğunu nasıl anlayabilirim?
Üzerinde bazı yazılar var. Mesela, CE, TUV-GS, L.P.S
Markası da artwizz.

uluslar arası kalite standardı logoları olması yeter tse onaylı olursa iyi olur ttec garantili oluyor bir kaç şarz aletinin içine bakma şansım oldu ttec pcb ve parçalar bakımından kaliteli.
http://www.artwizz.de/ bu kaliteli alman malı.
http://www.artwizz.de/catalog/apple/

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
yan sanayi çok can aldı ya :/ benimde sarj cihazı yok usbden sarj ediom sürekli :D