Yalın İnternet ne zaman açılır ?

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar..

Yalın internet başvurduktan sorna kaç gün içersinde görevliler gelip açıyorlar ?

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben başvurumu 31 Mayıs tarihinde telefon ile yapmıştım.4 Haziran'da kargo ile modem ve sözleşme geldi. 6 Haziran yani dün ekip gelerek hattı çekti lakin henüz internetime kavuşmuş değilim.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hattı çektikleri halde neden kullanamıyorsun interneti =?

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Öyle bir olayın olduğunu butada duyuyorum . İnternetin açılması için paramı ödemek gerekiyor ?

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sana mesajımı yazdıktan hemen sonra geldi internet ama flood yapmak istemedim. Bende gelen elemanlara "neden hemen açılmıyor" diye sormuştum, prosedür böyleymiş (!) Bugün de açılabilir yarın da açılabilir diye yuvarlak cümleler kurmuşlardı. Neyse ki açıldı. Darısı sana...

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Salı günü yapmıştım Başvuruyu merkezde yaptım. Bugün geldiler geldiler sonraki günler evde yokum :)

Arayıp bilgi arabilirsin TTNet'ten.

444 0 375 i arayında müşteri hizmet numrası istiyor. Başvuruda daha oluşmadı dedi. O olmadanda Müşteri hizmetlerine bağlanamıyorsun.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Gelipp bağladılar yaklaşık 1 saat önce fakat net aktif olmadı. Modemin bütün ışıkları yanıyor. Sınırlı Bağlantı hatası alıyorum. Aradım TTNET i bugün yada yarın santral açar dediler

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
başvurduğun tarihten itibaren 7 veya engeç 15 iş günü içerisinde gelip bağlantını hazırlarlar ama senin bağlamışlar 1 saat içinde açılması lazım kullanıcı adı ve şifre vermedilermi sana ttneti arayıp hizmet numaranı söyleyip anında aktif etmeleri gerek ilk bi kaç gün hızın yavaş olur bağlantın sürekli kopar bunlarıda ayrıca belirtmen gerekki hattını güncellesinler

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SHaDeWRoX, Üyeliğim yeni olduğundan mesajına buradan cevap verebiliyorum... Bağlantı sonrası daha öncede yazdığım gibi, hemen internete bağlanma durumum olmamıştı. Dün bağlantıyı yaptılar ve internet bugün açıldı. Şeytan kulağına kurşun, henüz bir sıkıntı yok. Zaten benim canım sıkılırsa ttnetinde canı sıkılır ;)

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
başvurduğun tarihten itibaren 7 veya engeç 15 iş günü içerisinde gelip bağlantını hazırlarlar ama senin bağlamışlar 1 saat içinde açılması lazım kullanıcı adı ve şifre vermedilermi sana ttneti arayıp hizmet numaranı söyleyip anında aktif etmeleri gerek ilk bi kaç gün hızın yavaş olur bağlantın sürekli kopar bunlarıda ayrıca belirtmen gerekki hattını güncellesinler

Aradım TTNet i Kimlik numaramı söyleyince hattınız daha aktif olmamış dedi. Bende dedim gelip bağladılar ama dedim. Bağlayabililrer Santralin güncellenmesi gerek bugün yada en geç yarın akşam açılır dediler. Modemin bütün ışıkları yanıyor zaten ..

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aradım TTNet i Kimlik numaramı söyleyince hattınız daha aktif olmamış dedi. Bende dedim gelip bağladılar ama dedim. Bağlayabililrer Santralin güncellenmesi gerek bugün yada en geç yarın akşam açılır dediler. Modemin bütün ışıkları yanıyor zaten ..

bende 8 mb net sınırsız yalın kullanıyorum başvurduğum gün 3 saat içinde gelip hattımı bağladılar ve tc numaramla ttneti arayıp aktivasyon işlemim anında gerçekleşti vebarayüzünden modem kurulumu yaptık müsteri temsilcisiyle netiniz aktif olmuştur deyip işlem gerçekleşti sendede böyle olması gerek santralin işi değilki güncellensin ttnet kendisi güncelleyecek senin durum biraz ilginç bi durum ama açılır belki yoğunluktan olabilir ...

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sabaha kadar bekleyimde bari bekledi olsun. Açılmazsa ararım sabah dediğiniz gibi yaptırmaya çalışırım

işin garip yani googleye geldiğimde kullancı adı şifre hatası alıyorum drek TTNET sayfasına yönleniyor:glare:

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sabaha kadar bekleyimde bari bekledi olsun. Açılmazsa ararım sabah dediğiniz gibi yaptırmaya çalışırım

işin garip yani googleye geldiğimde kullancı adı şifre hatası alıyorum drek TTNET sayfasına yönleniyor:glare:

adres satırına 192.168.1.1.yazıp bi girsene şifresi ttnet sonra sen değişebilirsin ordanda ayar yapamazsın kullanıcı adı ve şifreni yazıp kurulum sihirbazıyla 2 dakka sürmez ama hızına bi bak nasıl hız internetin aktif çünkü modem ayarların yapılması lazım

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yaptım aynen
[TABLE="class: menustyle, align: center"]
[TR]
[TD]İnternet Bağlantısı:
[/TD]
[TD]Bağlı[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ADSL Bağlantısı:
[/TD]
[TD]Bağlı
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
En altta bu ekran var. Araıdm şimdi müşteri hizmetlerini tekrar hattınız aktif görünmüyor dediler. 48 saat bekleyin açılır dedi.

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yalın internet kullanan arkadaşlara bir iki soru sorcam..

Şimdi bu yalın adsl için dışardan binaya tekrar hatmı çekiyorlar??.. Birde 8mbps ye kadar netlimitsiz yalın internetin fiyatı nedir??..

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yalın internet kullanan arkadaşlara bir iki soru sorcam..

Şimdi bu yalın adsl için dışardan binaya tekrar hatmı çekiyorlar??.. Birde 8mbps ye kadar netlimitsiz yalın internetin fiyatı nedir??..

evinde daha önce telefon varmıydı varsa ve o telefon kablosunu söküp atmadıysanız kablo çekilmiyor o telefon kablosunu kullanıyosunuz türk telekomdan gelen yetkili binanın telefon kutusundan senin atmadığın telefon kablosuna işlem yapıp elindeki ilginç bi aletle işlem yapıyor bu evde telefon kablosu var ise yok ise yine aynı kutudan senin evine kutudan kablo çekiyor ve sende onu modeme takıyosun işlem süresi 15 dakika bile sürmüyor burda dikkat edilmesi gereken kabloyu uzun bağlatın ve ek olmasın ek olursa sinyal ciddi derecede düşüyor ve yine hatta kabloyu siz alın elektrikçiden kaliteli olanını türk telekomun çektiği kablo dandik kablo siz kalitelisini alıp adama al bu kabloyu bağla diyin püf noktası

evinde daha önce telefon varmıydı varsa ve o telefon kablosunu söküp atmadıysanız kablo çekilmiyor o telefon kablosunu kullanıyosunuz türk telekomdan gelen yetkili binanın telefon kutusundan senin atmadığın telefon kablosuna işlem yapıp elindeki ilginç bi aletle işlem yapıyor bu evde telefon kablosu var ise yok ise yine aynı kutudan senin evine kutudan kablo çekiyor ve sende onu modeme takıyosun işlem süresi 15 dakika bile sürmüyor burda dikkat edilmesi gereken kabloyu uzun bağlatın ve ek olmasın ek olursa sinyal ciddi derecede düşüyor ve yine hatta kabloyu siz alın elektrikçiden kaliteli olanını türk telekomun çektiği kablo dandik kablo siz kalitelisini alıp adama al bu kabloyu bağla diyin püf noktası

unuttum buna devre hazırlama diyorlar bir defaya mahsus 8 tl alınıyor evinde kablo olsun olmasın ayrıca gelen yetkili sizden ücret isterse verin imza attırın atmıycak çünkü gelen yetkili bunu ücretsiz yapmak zorunda ha siz çay kahve ikram ederseniz o ayrı

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yalın adsl 8mbps fiyatı, televizyonda ne kadar bangır bangır 59.90 tl deseler de bağlantı ücreti olarak alacakları 30 TLyi 12 taksitte faturaya yansıttıkları için aylık 62.50 TL ve ilk faturada devre hazırlama ücreti +8 TL. Ayrıca 12 aylık taahhüt söz konusu...

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yeni açıldı internetim şu anda sorun yok ama hızda sorun var sanırım max 250 ye çıkıyor.

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
yalın internet nasıl öneriyormusunuz? kullananlar

sinyali farklı ilk başlarda çok kopmalar oluyodu sistem yavaş yavaş yeni yeni oturuyor yani tavsiye ederim

hızın güzel utorrentle bi torrent indirmeyi dene ne hızla indiriyor gerçek indirme değerleri genelde torrentlerle ve microsoftun sunucularından indirilen programlarla kesin ve net sonuç ortaya çıkıyor ordada iyiyse güle güle kullan ha bu arada 12 ay sonra 75 tl olacakmış bilginize

Felix Dzerjinski

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ücret:59 tl ayrıca bağlantı ücreti olarak 12 ay boyunca faturaya 2.5 tl yansıtılıyor. Eğer taahhüt vermezseniz 15 TL ek ücret alıyorlar ve modemi kendiniz alıyorsunuz. 8.5 tl devre bilmem ne ücreti ilk faturaya yansıtılır.
Yani ilk ay 70 tl; taahhütsüz iseniz 85 tl
sonraki aylar 61.5 tl; taahhütsüz iseniz 76.5 tl.
Teknik servis gelip işlem yaptı 3. gün oldu internet şuan yok 7 iş günü içinde açılacağı söylendi. Bakalım bekliyoruz.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
1 Yıl sonraya kadar çok şey değişir. Utorrentte denedim hızı SCC den denedim 890 ı gördüm sabit olarakta 800 ile indiriyor

ozgrkdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16.07.2012 tarihinde evimin yakınında bulunan Telekom'a gidip Yalın İnternet başvurumu yaptım,ev telefonumun kesilmesi talimatını verdim.Bana en geç 19 Temmuz'da bağlantı için geleceklerini söylediler.Evde 23 Temmuz'a kadar bekledikten sonra yine Telekom binasına gittim ve imzaladığım sözleşmeye rağmen başvurumun işleme dahi konulmadığını gördüm.İşlemi başlattılar,ertesi günü iki kişi gelip yerdeki kabloya bağlantı yapıp benim imzamı alıp gitti.Bana 24 saat sonra int.bağlantımın açılacağı söylendi.Ertesi günü (bugün)24 saati çoktan geçmesine rağmen bağlantı sağlanmayınca meşhur 444 0 375 no.yu aradım...Dakikalar sonra Deniz adında müşteri temsilcisine ulaştım.Sorunumu ilettim,kendisi de t.c. kimlik numaramı alarak kontrol etti,evet hakikaten bağlantınız yok..dedi.Ve beni ilgili bölüme bağlayacağını söyleyerek hattın ilk açılışına bağladı!!!!!!Sil baştan bir yerlere ulaşmaya çalışırken yeni hizmet numaramı kimlik numaramla almayı başardım.Ve bu numara ile destek bulmak için yine tuşlara sarıldım.Bu kez de kendi verdikleri halde böyle bir hizmet numarasının olmadığı söylendi!!!! Bütün bunlara dayanamayan telefonumun hem şarjı hem kontörü bitti!!! Dışarısı 50 derecenin üzerinde sıcakla kavruluyor,nereye başvurup ne sonuç alacaksın?Yarı yolda ölebilirim artık,yaş 52,TTNET hakkında söylenenler doğruymuş demekten başka birşey gelmiyor elimden...Önerisi olan varsa sevinirim,tşkr...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sizin gibi işletmemnin hızım 280 kpbs speed este ise 3.0 mb 65 up bune yha
77 Tl oduyorum +ceza tarife degisikligi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu konu hakkında merak eden arkadaşlara biraz da ben yardımcı olayım. 13 Aralık Perşembe günü 15.30'da telefon ile başvuru yaptım Ankara'dan. Cuma günü 16'da modemimi biraz aceleci olarak gidip kargodan aldım, bana gelmesini beklemeden. Aynı gün evraklarımı geri yolladım. Pazartesi ellerine sözleşmem ulaşmış ve bu gün 9.30'da servis gelip evime bağlı bulunan telefon hattını yalın internet hattına çevirdi. Telefonuma öğlen mesaj geldikten sonra normal bir şekilde internet hizmetinden faydalanıyorum. Şu an bir sıkıntı yok. Memnunum diyebilirim... (:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya Bende Internet Naklı Yaptım Bugun Ekıp Aracı Dıye Bır Arac Geldı O Turk Telekomun HatTı Çekçek Ekıpıbımıdır Sızce ?