Yalçın Bulut Olayı

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Yalçın Bulut Olayı

“Benim adım Yalçın Bulut ama sen Yalçın'ı unut, Bulut sana yeter...” Usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal'ın canlandırdığı Kurtlar Vadisi’nin Yalçın Bulut’unu yakından tanıyalım.

bjkpa6.png

Hızla büyük bir hayran kitlesine kavuşan Yalçın Bulut dizinin baş karakterlerinden biri oldu. Bir çok izleyici Yalçın Bulut sahnelerinde televizyonun sesini biraz daha yükseltiyor.

Özellikle Vadi’nin kötü adamı Yalçın Bulut ile Polat’ın sağ kolu Memati arasındaki diyaloglar hafızalara kazınıyor. Bulut Memati’yi o kadar çok seviyor ki, duygularını “bu çocuğu benden başkası vurursa valla üzülürüm...” sözleri ile ifade ediyor.

Memati ise Bulut’a gönderdiği karta şöyle not düşüyor: “Ben sana gülüm demem, gülün ömrü az olur...”

İzleyiciler ise dört gözle ikilinin bir muhabbet sofrasında buluşmasını bekliyor.

HÜSEYİN AVNİ DANYAL KİMDİR?
Yalçın Bulut’u canlandıran Hüseyin Avni Danyal 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. 1988-94 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev aldı. 2001 yılında Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü aldı. Sanatçının yazdığı Çocuk ve Balık isimli çocuk oyunu yine kendisi tarafından sahneye koyuldu.

OYNADIĞI BAZI OYUNLAR
Azizname
Getto
Çılgın Dünya
Kadıncıklar
Kör Döğüşü
Benimle Oynarmısınız
Kafkas Tebeşir Dairesi
Savaş Baba
Hayvanat Bahçesi

FİLMLERİKurtlar Vadisi Pusu-Yalçın Bulut-2007
Çinliler Geliyor-Hayri-2006
Hatırla Sevgili-Adnan Menderes-2006
Fırtına-Besim-2006
Aşka Sürgün-Nizar Azizoğlu-2005
Tam Pansiyon-Şahin-2004
Çalınan Ceset-2004
Ablam Böyle İstedi-Azmi-2004
Hayalet-Yalçın-2004
Çemberimde Gül Oya-Kenan-2004
Bir Aşk Hikayesi-2004
Hürrem Sultan-Ahmet Paşa-2003
Kurşun Yarası-Binbaşı Kenan-2003
Şarkılar Seni Söyler-2003
Esir Şehrin İnsanları-Ramiz-2003
Pembe Patikler-Niyazi-2002
Ferhunde Hanımlar-1993
Dost Eller-1982

TV’nin en sevilen, en şık ama en acımasız kötü adamını yakından tanımak için videolarımızı izleyin.

Kaynak

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bulutla memati dialogları süper vallah :d

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
başarılı bir oyuncu. vadiyi izlemiyorum ama diğer dizi ve filmlerinden biliyorum..

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Pusu ile ününe ün kattı gülüm. :D :D