Yabancı Sitelerden Aldığım Yazıları Çevirerek Siteme Aktarırsam Reklam Alır mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

ugurkezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba!
Elimde bazı yabancı kaynaklar var oradaki gönderileri çevirerek siteme koyarsam google adsense reklamı alabilir miyim?
Eğer alamıyor isem siteme nasıl yazı yazacağım kaynağı nereden bulacağım yardımcı olur musunuz?

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Arkadaşlar merhaba!
Elimde bazı yabancı kaynaklar var oradaki gönderileri çevirerek siteme koyarsam google adsense reklamı alabilir miyim?
Eğer alamıyor isem siteme nasıl yazı yazacağım kaynağı nereden bulacağım yardımcı olur musunuz?
Telif diye bir şey var.

ugurkezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben blogger sitesinde alan adı almadan önce ilk 5-6 gönderiyi direk alıp siteye koymuştum fakat alan adı aldıktan sonra daha özgün yazılar yazmaya başladım.Google bunu önemser mi ? Önemsiyor ise şimdi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun çok zordayım ne yapacağımı bilmiyorum beni motive edecek bir mesaj olsa iyi olurdu.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Kaynak belirttikten sonra telif yemezsin.
Reklam eğer siten etkileşim almaya başlarsa kesinlikle gelecektir.

ugurkezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ama siteden izin almakta gerekmiyor mu onun için?
Birde onedio siteside ilk başladığı zamanlar çeviri yapıyormuş hem de kaynak belirtmeden.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Elinizdeki yabancı kaynakları direkt kopyala yapıştır yapmadan kendinizce yorumlayıp yazarsanız daha iyi bir verim elde edersiniz.