Yabancı sil seçmek mantıklı mı

Bu konuyu okuyanlar

bh320

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, 10. sınıf Anadolu lisesine giden bir kardeşinizim. Bu yıl bölüm seçiliyor bildiğiniz üzere. Matematiğim maalesef kötü. Liseye başladığımdan beri ortaokuldaki temel eksikliğine de bağlı olarak ortalamam 40-50 civarı. Aklımda eşit ağırlık(tm) vardı ve seçtim. Şuan değiştirme şansı var herkesin ve ben de matematiğim iyi olmadığı için eşit ağırlıkta mutsuz olacağımdan korkuyorum. Sizce yabancı dile geçmek mi mantıklı yoksa eşit ağırlıkta kalmak mı?
-12. sınıfta ek mat desteği alacağım.
-Yabancı dil derslerim 65-70 üzeri

İsteğim bilişim ile ilgili bir bölüm/meslek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
TM ile Sayısal arasında matematik arasında bir fark yok.İkisinde de iyi matematik yapmak zorundasın o yüzden ya sayısal seçip bilişim ile alakalı istediğin bir bölüme gideceksin ya da dil seçip tamamen matematikten uzaklaşacaksın.Fakat sana tavsiyem matematik ile uzaklaşmaman.Bende lise çağlarımda çok iyi matematik yapamıyordum ama bilgisayar mühendisliğini seçip üniversiteye gelince işler biraz değişti ve şuan en iyi dersim matematik bile diyebilirim.Gözünde matematiği fazla büyütmemeni tavsiye ederim çünkü gerçekten istenirse ve üzerine düşülürse yapılamama gibi bir şansı yok.En çok da bu özelliğini seviyorum.Çalıştığının karşılığını en net alabileceğin ders matematiktir.Ayrıca ek ders alma olayını 12. sınıfa kadar bekletmeni önermem.Bir an önce matematik ile ilgili harekete geçmelisin :)

bh320

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TM ile Sayısal arasında matematik arasında bir fark yok.İkisinde de iyi matematik yapmak zorundasın o yüzden ya sayısal seçip bilişim ile alakalı istediğin bir bölüme gideceksin ya da dil seçip tamamen matematikten uzaklaşacaksın.Fakat sana tavsiyem matematik ile uzaklaşmaman.Bende lise çağlarımda çok iyi matematik yapamıyordum ama bilgisayar mühendisliğini seçip üniversiteye gelince işler biraz değişti ve şuan en iyi dersim matematik bile diyebilirim.Gözünde matematiği fazla büyütmemeni tavsiye ederim çünkü gerçekten istenirse ve üzerine düşülürse yapılamama gibi bir şansı yok.En çok da bu özelliğini seviyorum.Çalıştığının karşılığını en net alabileceğin ders matematiktir.Ayrıca ek ders alma olayını 12. sınıfa kadar bekletmeni önermem.Bir an önce matematik ile ilgili harekete geçmelisin :)
Ben de bayağı düşündüm, gönlüm her türlü zorluğa katlanıp eşit ağırlığa gitmekten yana. Üzerine gideceğim. Sağol yardım için.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Eşit ağırlık seçme bence pişman olursun.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Istedigin bölümü ve mesleği seçmekte özgürsün.Unutma bu mesleği icra edecek kişi sensin bir başkası değil.Önemli olan hangi mesleği seçtiğin değil, onu nasıl yaptığındır.Sevdiğin mesleği seç ve çalışmayı elden bırakma :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Matematik şart öğrenemezsen pişman olursun özellikle mühendislik ve iyi bir üniversite hayali kuruyorsan

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Sen önce ne meslek istediğine karar ver sonra planlarını ona göre yap bölüme göre meslek seçimi yapma. Sen hangi meslekte daha rahat edersin, mesleğini iş olarak değil de keyifli bir şeymiş gibi hobiymiş gibi yaparsan çok başarılı olursun.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Eğer dile yatkınlığın varsa dil bölümüne geç.

emf.firat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yabancı dil bölümleri artık daha popüler ve çalışma alanları çok eğer ilgin varsa mutlaka yabancı dil alanına git.