XZ ısınma sorunu ve rom önerisi

Bu konuyu okuyanlar

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 3 yıldır xperia xz kullanıyorum. Son zamanlarda aşırı bir ısınma sorunu var. Telefon aşırı yavaşladı.Yazılım onarımı yaptım.Telefona ama hala aynı durumda etkilemiyor.Telefonu rootlayıp çok hafif bir rom kurmayı düşünüyorum.Önerileriniz var mı?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Merhaba. Sony cihazlarda ısınma problemi genel olarak mevcut. Öncelikle cihaza format atmayı deneyin. Cihaz rahatlar. Eğer sorun hala devam ederse, XZ ROMlarını XDA'da bulabilirsiniz.

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
(offical ROM'lara bakın genel olarak, daha stabil oluyorlar, GApps olmayan bir ROM kurun hafif olması için de).

Merhaba iletişime geçme ihtimalimiz var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba. Sony cihazlarda ısınma problemi genel olarak mevcut. Öncelikle cihaza format atmayı deneyin. Cihaz rahatlar. Eğer sorun hala devam ederse, XZ ROMlarını XDA'da bulabilirsiniz.

Sıfırlamama rağmen whatsapp da iken bile 54 dereceleri görüyor. Bootloader kısmını atlattım şimdi de root ve rom olayını yapamıyorum yardım edebilme ihtimaliniz varmı?

KarinGoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
En iyi rom stock romdur. Custom romlar kurup sorunlarla uğraşma. Boot kilidini açtıysan bir daha kapatamayabilirsin haberin olsun. xperia companion programını indir ordan yazılım onarmayı seç. Cihazını ses kısma tuşuna bağlı olarak program istediğinde bağla. HERŞEY SİLİNİR.