XS vs 11 ?

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hangisi daha stabil ve uzun ömürlü olabilir?

Reaksiyon puanı
8,023
Benzer bir konu bende açtım. Uzun ömürlülük açısından 11 daha uzun süre götürür.

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Benzer bir konu bende açtım. Uzun ömürlülük açısından 11 daha uzun süre götürür.
Kullananlar 11e tam oturaklı değil diyorlar ama ben de kullanmadığım için bilemiyorum xs kabul görmüş bir telefon olduğu için tereddütte bırakıyor

Reaksiyon puanı
8,023
Kullananlar 11e tam oturaklı değil diyorlar ama ben de kullanmadığım için bilemiyorum xs kabul görmüş bir telefon olduğu için tereddütte bırakıyor
XR'nin güncelleştirilmiş ve eksikleri giderilmiş hali. XR kullanıp şikayetçi olan çok az. 11'de şu ana kadar şikayet almadı.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Xs almanızı öneririm. hepsiburada da 6299₺ ye düşmüş. 7000 lirayı 720p ekrana, kol gibi çerçevelere, el yoran 200gr ağırlığa vermeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen öyle
Statüyle mi telefon alıyoruz?:)

İphone 11 öneririm, en azından 1 yıl daha güncel olucak.

İphone 11 performans-kamera-batarya açısından daha önde, Xs sadece ekranda önde.
XR'nin güncelleştirilmiş ve eksikleri giderilmiş hali. XR kullanıp şikayetçi olan çok az. 11'de şu ana kadar şikayet almadı.
Arkadaşlar fiyat farkları az ben de almışken iyi Bişey alayım diyorum yarın da büyük ihtimalle alacağım Bi türlü karar veremedim :(

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Arkadaşlar fiyat farkları az ben de almışken iyi Bişey alayım diyorum yarın da büyük ihtimalle alacağım Bi türlü karar veremedim :(
Şu anda kullandığınız cihaz nedir bilmiyorum. Ben geçen yıl ekim ayında galaxy s9 dan iPhone Xr a geçtim. S9 dan sonra Xr bana çok kaba ve ağır geldi. Halen daha alışamadım. Benim Xr aldığım zamanda Xs in fiyatı 8000₺ nin üzerindeydi ve bu sebeple Xs alamadım. Şimdi halihazırda büyük ve ağır bir cihaz kullanıyor ve memnunsanız 11 alabilirsiniz. Ama bu konuda tereddütünüz varsa düşünmeden Xs alın. Hatta ben bile 2 ay sonra Xs fiyatları bu seviyede kalırsa Xr ı satıp Xs e geçeceğim. Xs şimdi alınıp en az 4 sene kullanılabilecek bir cihaz.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
xs çünkü daha ucuz.
11 çünkü yazılım desteği (ios) daha uzun.
Karar size kalmış.

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Şu anda kullandığınız cihaz nedir bilmiyorum. Ben geçen yıl ekim ayında galaxy s9 dan iPhone Xr a geçtim. S9 dan sonra Xr bana çok kaba ve ağır geldi. Halen daha alışamadım. Benim Xr aldığım zamanda Xs in fiyatı 8000₺ nin üzerindeydi ve bu sebeple Xs alamadım. Şimdi halihazırda büyük ve ağır bir cihaz kullanıyor ve memnunsanız 11 alabilirsiniz. Ama bu konuda tereddütünüz varsa düşünmeden Xs alın. Hatta ben bile 2 ay sonra Xs fiyatları bu seviyede kalırsa Xr ı satıp Xs e geçeceğim.
6s kullanıyorum benim için artık uzun ömür ve stabilite önemli üzmesin yeter diyorum hatta xr bile alabilirim fiyatları baya yakınlaştı ama uzun ömür ve yeni nesil için 11 diyorlar kafam iyice karıştı :D

xs çünkü daha ucuz.
11 çünkü yazılım desteği (ios) daha uzun.
Karar size kalmış.
Kamera açısından 11 in daha iyi olduğunu söylenebilir mi?

Reaksiyon puanı
8,023
6s kullanıyorum benim için artık uzun ömür ve stabilite önemli üzmesin yeter diyorum hatta xr bile alabilirim fiyatları baya yakınlaştı ama uzun ömür ve yeni nesil için 11 diyorlar kafam iyice karıştı :D

Ben olsam sizin yerinizde iPhone 11 alırdım. Geniş açı kamerası çok güzel ve kullanışlı bir özellik. Gece modu ise mükemmel çalışıyor. Portre modu desen XR da sadece insanları çekiyordu artık her nesnenin portresini çekebiliyorsunuz. Ekran olarakta 720p olması sizi yanıltmasın. İnternette incelemelere bakarsanız kötü bir ekran olmadığını görürsünüz.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634

Hocam 6s kullanıyorsanız kesinlikle Xs almalısınız benden demesi. Kamera konusuna gelince kalite olarak bi fark göremezsiniz. 11 de ekstra olarak geniş açı ve gece modu var o kadar. Xs in kamerasıyla düşük bütçeli film bile çekilir.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Kamera önemliyse direkt 11 derim, XS'e ek olarak geniş açı ve gece moduna sahip.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
86qo3A.png

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Uzun ömür ve adam akıllı fark olmayan kamera için 11, çok daha iyi bir ekran ve malzeme (11'in malzemesi kesinlikle kötü değil, onu demeye çalışmıyorum) için ise XS.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369

Kamera konusunda çok ahım şahım bir farkı yok 11'in.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Telefonu övmek için satış sitesindeki yorumlara bakmak ne alaka bilemedim:) Konu sahibi bizim yorumlarımız için buraya konu açıyor...

XS'e kötü diyen yok, konu sahibi arkadaş uzun kullanım, kamera derken siz 200gr diyorsunuz:)

200gr sadece lafta kalıyor bence. Kendim de en hafif İphone'lardan biri olan 6'dan 200gr ağırlığa sahip RN8 Pro'ya geçtim. 1-2 gün geçtikten sonra alışıyorsun.

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Telefonu övmek için satış sitesindeki yorumlara bakmak ne alaka bilemedim:) Konu sahibi bizim yorumlarımız için buraya konu açıyor...

XS'e kötü diyen yok, konu sahibi arkadaş uzun kullanım, kamera derken siz 200gr diyorsunuz:)

200gr sadece laf bence. Kendim de en hafif İphone'lardan biri olan 6'dan 200gr ağırlığa sahip RN8 Pro'ya geçtim. 1-2 gün geçtiksen sonra alışıyorsun.
Telefonu övmek için yorumlara bakmadım. Güncel fiyatı kontrol etmek için ürün sayfasına girdim. Ordanda gözüm yorumlara takıldı ve aynı benim gibi düşünen birinin yorumunu görüp paylaşmak istedim. Uzun kullanım istiyorsa Xs i de uzuuuunn uzun kullanabilir. Xs kamerası zaten yeterince iyi. Ağırlığa 1 2 gün sonra alışılmıyor. Siz alışmış olabilirsiniz. ben 4 aydır, yorumunu paylaştığım arkadaş 1 senedir alışamamış.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Telefonu övmek için yorumlara bakmadım. Güncel fiyatı kontrol etmek için ürün sayfasına girdim. Ordanda gözüm yorumlara takıldı ve aynı benim gibi düşünen birinin yorumunu görüp paylaşmak istedim. Uzun kullanım istiyorsa Xs i de uzuuuunn uzun kullanabilir. Xs kamerası zaten yeterince iyi. Ağırlığa 1 2 gün sonra alışılmıyor. Siz alışmış olabilirsiniz. ben 4 aydır, yorumunu paylaştığım arkadaş 1 senedir alışamamış.

Xs de uzun süre gider ama sizce hangisi daha uzun süre gider?

Anladığım kadarıyla konu sahibi arkadaşımız bi kez alayım uzun süre kullanayım fikrinde, bu durumda 11'i daha mantıklı buluyorum.

Batarya performansı bile bu konuda cevabı vermek için yeterli, Youtube'daki "battery drain" testlerine baktığımızda XS serisi 11 serisine karşı resmen eziliyor.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Batarya, işlemci ve güncelleme konusunda iPhone 11 bir tık önde. Ekran konusunda ve bana göre tasarım konusunda iPhone XS daha iyi. 700-800 TL'lik fiyat farkı olmasına rağmen hem daha sonra çıkmış olması, hem de işlemci ve bataryasıyla, iPhone 11 daha uzun süre götürecektir seni ve bu yüzden de iPhone 11'i öneririm.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Batarya, işlemci ve güncelleme konusunda iPhone 11 bir tık önde. Ekran konusunda ve bana göre tasarım konusunda iPhone XS daha iyi. 700-800 TL'lik fiyat farkı olmasına rağmen hem daha sonra çıkmış olması, hem de işlemci ve bataryasıyla, iPhone 11 daha uzun süre götürecektir seni ve bu yüzden de iPhone 11'i öneririm.
Ama tek bir ortak yanları var; ikisi de aşırı pahalı.

Reaksiyon puanı
8,023
S9+ da 190 gram ve 2 günde alıştım. Siz sanki arkadaş XS alsın diye çamur atıyorsunuz 11'e.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
S9+ da 190 gram ve 2 günde alıştım. Siz sanki arkadaş XS alsın diye çamur atıyorsunuz 11'e.
Neden çamur atsın ki, XR aldırınca arşa değdirmeyecek, ağır telefonları herkes sevmeyebilir, bende de 6S+ var ve 193 gram diye biliyorum, sıkıntı olmuyor ama uzun süreler (2-3 saat) telefon görüşmesi yapınca kolum çok ağrıyor.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
güncelleme konusunda aynılar bence çünkü donanımları yakın birbirine

Reaksiyon puanı
8,023
Neden çamur atsın ki, XR aldırınca arşa değdirmeyecek, ağır telefonları herkes sevmeyebilir, bende de 6S+ var ve 193 gram diye biliyorum, sıkıntı olmuyor ama uzun süreler (2-3 saat) telefon görüşmesi yapınca kolum çok ağrıyor.
Bilmiyorum bende. Nedense 11'i her yönden kötüleyip XS aldırmaya çalışıyor. Bugün bende 11 ve XS i inceledim ve kendime XS alacağım. 11'e şu anda bütçem yetmiyor. O yüzden XS alacağım ancak 11 daha iyi olduğu için arkadaşa 11 öneriyoruz.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bilmiyorum bende. Nedense 11'i her yönden kötüleyip XS aldırmaya çalışıyor. Bugün bende 11 ve XS i inceledim ve kendime XS alacağım. 11'e şu anda bütçem yetmiyor. O yüzden XS alacağım ancak 11 daha iyi olduğu için arkadaşa 11 öneriyoruz.
11 in daha iyi olduğunu kabul etmiyorum. gece moduna ve geniş açıya sahip olması o telefonu daha iyi yapmıyor. Günlük kullanımda xs çok daha keyifli bir cihaz. Madem 11 daha iyiyse kendiniz neden Xs alıyorsunuz? biraz daha bekleyip 11 alın o zaman.

Reaksiyon puanı
8,023
11 in daha iyi olduğunu kabul etmiyorum. gece moduna ve geniş açıya sahip olması o telefonu daha iyi yapmıyor. Günlük kullanımda xs çok daha keyifli bir cihaz. Madem 11 daha iyiyse kendiniz neden Xs alıyorsunuz? biraz daha bekleyip 11 alın o zaman.
Telefona acil ihtiyacım var ve 11 alacak bütçem yok. Dediğiniz gibi XS kullanması keyifli ve çerçevesiz güzel bir cihaz. Ancak bütçesi olan kişi 11 alırsa daha uzun süre kullanır diye düşünüyorum. XS zevksiz demiyorum yani.