Xperia Z5 compact vs iphone 5s

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar yarın bu 2 telefondan birisini alıcam. Hangisi daha uzun ömürlü olur? Hangisi daha mantıklı bir tercih ve seçim olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ozcanok

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
2
Biri yeni çıkmış bir telefon biri 3 yıllık bir telefon sony nin bataryası 5s inkine göre bin mah daha fazla tabi andriod daha fazla güç tüketen bir işletim sistemi ön kamerası malesefki kötü ve dar açılı arka kamerası manuel modda kullanılmak şartıyla iyi snapdragon 810 başarılı bir işlemci ve 2 gb ram a sahip teknik veriler olarak 5s e göre daha iyi ama uygulamada tek fark edilicek olan ekran boyutu ve pil ömrü olucaktır 1000 mah daha fazla ve 0.7 inc daha büyük perfrmans konusunda birbirlerinden aşşağı kalır bir yanları yok ama 5s in 1 gb ram a sahip olması artık sorun yaşatmaya başlayabilir ben olsam 5s alırdım çünkü ios eşi benzeri olmayan bir işletim sistemi kendi düşüncem tabi bu ama android i seviyorsan z5c daha mantıklı bir tercih olabilir

Onur Özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İphone 5s artık eskidi. Ve 4 inç ekranı var. Z5 Compact daha yeni bir cihaz, kesinlikle Z5 Compact.

oflu.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende 5s almayı düşünüyorum neyaptın aldınmı sen

carsi41

Asistan
Reaksiyon puanı
2
z5 compact al 5s eskidi artık ve batarya açısından da kötü. Compact hem batarya olarak daha iyi hemde kamera olarak daha önde.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
arkadaşlar yarın bu 2 telefondan birisini alıcam. Hangisi daha uzun ömürlü olur? Hangisi daha mantıklı bir tercih ve seçim olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba,

Sonu xperia z5c modeli, iphone 5s modeline gore daha guclu donanima sahip. Fakat suan iki cihazids yan yana karsilastirsaniz size iphone 5s daha hizli gelir. Bunun donanimla alakasi yok iphone un kullandigi ios sisteminden kaynaklaniyor. Ios sistemi, android e gore daha seri daha akici calisiyor.

Habgisi daha uzun omurlu olur? derseniz sony xperia z5c daha guclu donanimi sayesinde daha uzun omurlu olur.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Z5C.

En uzun ömürlü bir Z5 serisi olur şu an satılan amiral gemileri arasında.

GavurSmyrna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hala 4s kullanan insanlar varken 5s'in bence yine bir süre daha ömrü var. Z5c daha sağlam bir telefon olarak görülebilir ancak iOS Android'e göre üstün bir işletim sistemi ve çok artıları var. 1-2 sene sonra powerbank kullanmak zoruna gitmeyecekse -ki bence gitmemeli- 5s al derim. iOS üzmez.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,720
5s bir 10 sene daha kulanılabilir ama daha şimdiden bir kaç sene öncesinin telefonu. (Elde kalmış)

omerdolgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir xperia kullanıcısı olarak ıphone'u her zaman daha kullanışlı buluyorum ama hangisi daha uzun ömürlü sorusuna xperia z5 compact olarak cevap vericem daha uzun kullanılacağını düşünüyorum sıkıntısız ve güven veren basit güncellemeleri , batarya ömrü ve tabi ki sony sağlamlığı olarak cevabım z5 compact

byldz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z5 compact öneririm yenı cıkmıs bır telefon kamera anlamında daha ıyı ekranı cok kalıtelı parmak ızı sensoru vs vs gayet ıyı bır cıhaz bence.

Mamburo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Z5C al. Her yönden daha iyi. Ama öbür tarafta Apple kalitesi var onu da düşün ;)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Z5c al ama emin ol 5s in ondan daha çok ömrü var :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,720
Benim 15 senelik bir Sony ericsson'um var sapasağlam. Bir tek Batarya artık zayıflamıştı. İphone imaj'dan öte bir şey değil.

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
At ile eşşeği kıyaslamayın.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,720
Benim Sony ericsson'unu bataryası değişiyor. İPhone'un ki değişmiyormuş. Batarya bitti, yelefon da bitti. İPone'u üretenler, Çinliler. Apple sadece tasarlıyor ve taşeronlara ürettiriyor. Aradaki sözde kalite farkı sadece hayallerimizde var. Aynı Taşeron şirketler diğer Telefonlarıda aynı Fabrika'da üretiyorlar. Benim Sony ericsson'um İsveç'te üretilmişti. Taş gibi. Birisinin kafasına atsam, adamın kafası yarılır. İPhone ile bunu yapsam, bir daha çalışmaz.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
İPhone batarya değişiyor bu o kadar zor bir şey değil. Bu arada z5c iyidir iki yıl daha gideri var öyle ya da böyle