Xperia Z2 6 Hafta Tuzlu Suda Kaldı!

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Herşeye okeyde, asıl mucize olan 6 hafta sonra telefonu aradığında hala açık olması.1 gün bile gitmeyen akıllı telefon bataryaları nasıl olduda 6 hafta dayanabildi hayret doğrusu.Bence burada bir hata var sevgili editör kardeşim.Hani 6 gün dicem o da olmaz.Tek bir mantık hatası var.Eğer o hata çözüme ulaşırsa hikayenin doğruluğu güç kazanır.

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herşeye okeyde, asıl mucize olan 6 hafta sonra telefonu aradığında hala açık olması.1 gün bile gitmeyen akıllı telefon bataryaları nasıl olduda 6 hafta dayanabildi hayret doğrusu.Bence burada bir hata var sevgili editör kardeşim.Hani 6 gün dicem o da olmaz.Tek bir mantık hatası var.Eğer o hata çözüme ulaşırsa hikayenin doğruluğu güç kazanır.
Dün başka bir sitede okudum telefon bulunduğunda kapalıymış sonradan şarj etmiş editör hatası var.

---SONY KALİTESİ----

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir düzeltme yapayım. IP sertifikalarının ikinci rakamı olan "su dayanıklılığı"nın zirve rakamı 9'dur. Bu da her yönden gelen su fışkırmalarına ve '100 derece kaynar suya' dayanıklılık ifade eder.

Bu cihazın testlerinde, doğal olarak elektronik aksamdan ötürü, 100 derecelik suda su geçirmese bile cihaz ısıdan bozulmuştur. Bu nedenle 8 rakamını alabilmiştir.

8 olsa bile, su 'geçirmez'liği ifade eder. Rakiplerinde olan 7 rakamı ise su geçirmez değil, 'dayanıklı' olarak ifade edilebilir.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Güç tasarruf modu , ekran ışığını kıstığımızda her akıllı telefon 2-3 hafta gidebilir. o telefonu denizin altına bırakınca film açıkken bırakmamışlarki normal açıkken sadece. Her telefonun bekleme süresi en az 600 saattir. :)
600/24=25 neredeyse 4 hafta. Tabi z2 nin bekleme süresi daha fazlaysa 6 hafta kalması doğrudur yani.
Bu arada Sony i tebrik ederim çok sağlam telefonlar üretiyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Güç tasarruf modu , ekran ışığını kıstığımızda her akıllı telefon 2-3 hafta gidebilir. o telefonu denizin altına bırakınca film açıkken bırakmamışlarki normal açıkken sadece. Her telefonun bekleme süresi en az 600 saattir. :)
600/24=25 neredeyse 4 hafta. Tabi z2 nin bekleme süresi daha fazlaysa 6 hafta kalması doğrudur yani.
Bu arada Sony i tebrik ederim çok sağlam telefonlar üretiyor.

Sony xperia z1 evimde mevcut sım kart takılı olmadığı halde Stamina modu da açık 2 günde % 40 şarj gitti hiç ekranını açmadığımız halde sim kart takılı olsa düşünemiyorum :) o telefon tamama 1 üst seviye telefonda fakat yine dayanamaz o kadar.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Sony xperia z1 evimde mevcut sım kart takılı olmadığı halde Stamina modu da açık 2 günde % 40 şarj gitti hiç ekranını açmadığımız halde sim kart takılı olsa düşünemiyorum :) o telefon tamama 1 üst seviye telefonda fakat yine dayanamaz o kadar.
Lg optimus g telefonum var güç tasarruf modu açık + eco mod açık ,ekran ışığı %0 sim kart takılı günde 3-4 defa 1 dakikalık konuşma ile 15 gün şarjım gitti:) 2100mAH pil ile benim telefon bukadar dayanıyorsa nasıl oluyorda 3200mAH'lik telefon 1-2 günde şarjı hemen bitiyor ????

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Lg optimus g telefonum var güç tasarruf modu açık + eco mod açık ,ekran ışığı %0 sim kart takılı günde 3-4 defa 1 dakikalık konuşma ile 15 gün şarjım gitti:) 2100mAH pil ile benim telefon bukadar dayanıyorsa nasıl oluyorda 3200mAH'lik telefon 1-2 günde şarjı hemen bitiyor ????
15 gün ? pil kulanım grafiğini atarsan bir bakalım merak ettim doğrusu, cihaz masanın üzerinde satılmayı bekliyor % 100 fulledim, bugün 2. gün % 60 ta şarj.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
15 gün ? pil kulanım grafiğini atarsan bir bakalım merak ettim doğrusu, cihaz masanın üzerinde satılmayı bekliyor % 100 fulledim, bugün 2. gün % 60 ta şarj.
sizin telefonunuzda sorun var herhalde. Yada arkada çok uygulama açık bırakıyorsunuz. Ve ekran ışığınızı kısmıyorsunuz eco mod , güc tasarrufu vb yapmassanız bunların olması çok normal. ayrıca dediğim şeyi 6 ay önce yapmıştım. :)
yalnız şunuda belirtiyim 15 gün boyunca hiçbirşey yapılmadı telefonla saadece sabit olduğu yerde kaldı arada sırada kısa görüşmeler yapıldı okadar.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Su geçirmez ama suyun içinde elinden kaydı mı telefonu kim ele geçirir bilinmez :devil:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
sizin telefonunuzda sorun var herhalde. Yada arkada çok uygulama açık bırakıyorsunuz. Ve ekran ışığınızı kısmıyorsunuz eco mod , güc tasarrufu vb yapmassanız bunların olması çok normal. ayrıca dediğim şeyi 6 ay önce yapmıştım. :)
yalnız şunuda belirtiyim 15 gün boyunca hiçbirşey yapılmadı telefonla saadece sabit olduğu yerde kaldı arada sırada kısa görüşmeler yapıldı okadar.
Kardeşim telefonu sıfırladım, ekranı açmıyorum bile sim kart yok kenarda duruyor cihaz zaten satılık, niye kullanayım 2 günde şarj bu kadar düştü daha 5 aylık telefon yani şarjı da % 10 -30 şarj edip te çeken birisi değiliz % 20 ye düşünce % 100 e kadar fullemesini bekliyoruz, yani telefonda problem yok.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Kardeşim telefonu sıfırladım, ekranı açmıyorum bile sim kart yok kenarda duruyor cihaz zaten satılık, niye kullanayım 2 günde şarj bu kadar düştü daha 5 aylık telefon yani şarjı da % 10 -30 şarj edip te çeken birisi değiliz % 20 ye düşünce % 100 e kadar fullemesini bekliyoruz, yani telefonda problem yok.
pilde sorun var ozaman hiç kullanmadan o telefondan okdar şarj gitmesi imkansız.... mesela başka örnek verim sony xperia arc s telefonda mevcut bende 1400mAh gibi kücük bataryaya sahip ama o bile durduğu yerde 4-5 gün gidiyo hiçbişey yapmasak...

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yine bir reklam yine bir saçmalık keşke daha inandırıcı bir şey yapsalarmış. helikopterden düşüp sağlam kalan iphone haberini de geçmiş 6 hafta hangi telefon açık kalıyor :thumbdown:

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Koca denizin icinde 6 hafta once dusen telefonun bulunma ihtimali yoktur bence. Ayrica telefonun kullanma kilavuzunda bile 1.5 metre tatli suyun altinda calisabilecegi yazarken 10 metreden fazla derinlikte tuzlu suda mi dayanmis? Peh [emoji1]

AtakanSayin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haberde de yazdığı gibi telefonun bataryası bitmiş olarak bulundu. "Tüp ile su altı dalışı yapan arkadaşı ise Xperia Z2’yi bulunduğu yerden çıkartmayı başardı. Bataryası bitmiş olan akıllı telefon bir kere şarj edildiğinde hiç beklenmedik bir sonuçla karşılaşıldı." Bu bölüm gözünüzden kaçtı heralde okurken. Adam muhtemelen 2 ya da 3 hafta boyunca aradığında ulaşabilmiştir. 6 hafta boyunca dayanabileceğini sanmıyorum ama 2 - 3 hafta dayanır.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Lumia 1520'yi uçak modunda bıraktığımda 12 saatte %1 veya %2 şarjı gidiyordu. Bir kere normal bıraktığımda 8 saat kadar sürede herşeyi açık ekranı kapalı durumdayken %100den %98'e düştü. Yani diğer telefonların batarya ömrünü bilmem. Lakin Lumia 1520 (WP 8 olmalı WP 8.1 bataryayı sömürüyor) uçak modunda bir yere bırakıldığında en az 30 gün gider şarjı. Ki bunu bırakıp S III'e bakalım, eski kişiler bilir diye sanıyorum. Arada telefonu açıp bir iki internette dolaşıp bir şeyler yapınca 4 gün 12 saat kadar gittiğini gördüm.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunun yanısıra iPad'ın şarjının bitmesini bir insanın görebileceğini sanmıyorum. 1 gün evde yoktum baktığımda %100'den %100'e düşmüştü.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Lumia 1520'yi uçak modunda bıraktığımda 12 saatte %1 veya %2 şarjı gidiyordu. Bir kere normal bıraktığımda 8 saat kadar sürede herşeyi açık ekranı kapalı durumdayken %100den %98'e düştü. Yani diğer telefonların batarya ömrünü bilmem. Lakin Lumia 1520 (WP 8 olmalı WP 8.1 bataryayı sömürüyor) uçak modunda bir yere bırakıldığında en az 30 gün gider şarjı. Ki bunu bırakıp S III'e bakalım, eski kişiler bilir diye sanıyorum. Arada telefonu açıp bir iki internette dolaşıp bir şeyler yapınca 4 gün 12 saat kadar gittiğini gördüm.

Bunun yanısıra iPad'ın şarjının bitmesini bir insanın görebileceğini sanmıyorum. 1 gün evde yoktum baktığımda %100'den %100'e düşmüştü.
güzel kardeşim yazdıkların çok doğru ama bu forumda bazıları var onlar inanmazlar istdiğin kadar yaz bu tarz şeyler boşş..

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9

Apple'ın iPad,Mac'lerde sunduğu pil ömrünü rakipleri sunamıyor. :dirol:

KeytiPerry ve Excellent burası bi forum birbirinize hakaret edemezsiniz,saygısız uslubunuzada dikkat edin.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Kurşun geçirmeyen HTC telefon haberlerine , 1ay gölde kalıpta çalışan lumia cihazlara inanıyorsunuz da IP58 sertifikalı Su geçirmez cihazın denizde kalmasına inanmıyorsunuz ilginç :lol:

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Sumsang yapınca auvvvv sony yapınca reklam :)
Tabı tabii

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bayılıyorum şu forumda konu a diye açılıyor z ye kadar gidiyor alakasız mesajlar :D
Reklam diyen sevgili samsung kullanıcıları rica ediyorum haberi birdaha okuyun yada başka siteden okuyun ''telefon bulunduğunda şarjı bitikmiş''cümlesinden yaaa telefon 6 hafta nasıl dayandı sonucunu çıkarmak özel çaba gerektiriyor heralde,kabullenemiyor olabilirsinizde sony kalitedir...

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sumsang yapınca auvvvv sony yapınca reklam :)
Tabı tabii
Kimse Samsung'un yaptigini pohpohlamiyor burada farkindaysaniz.
Kurşun geçirmeyen HTC telefon haberlerine , 1ay gölde kalıpta çalışan lumia cihazlara inanıyorsunuz da IP58 sertifikalı Su geçirmez cihazın denizde kalmasına inanmıyorsunuz ilginç :lol:
Su gecirmez ozelligi tatli suda 1.5 metreye kadar olan cihazin 6 hafta 10 metre derinde kalmasina inanmiyoruz evet [emoji4]
Bayılıyorum şu forumda konu a diye açılıyor z ye kadar gidiyor alakasız mesajlar :D
Reklam diyen sevgili samsung kullanıcıları rica ediyorum haberi birdaha okuyun yada başka siteden okuyun ''telefon bulunduğunda şarjı bitikmiş''cümlesinden yaaa telefon 6 hafta nasıl dayandı sonucunu çıkarmak özel çaba gerektiriyor heralde,kabullenemiyor olabilirsinizde sony kalitedir...
Sarj olayinda sikinti yok ama koca denizin icinde dusen bir telefonun 6 hafta sonra 10 metrenin ustunde derinlikte bulunmasi imkansizdir.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kimse Samsung'un yaptigini pohpohlamiyor burada farkindaysaniz.

Su gecirmez ozelligi tatli suda 1.5 metreye kadar olan cihazin 6 hafta 10 metre derinde kalmasina inanmiyoruz evet [emoji4]

Sarj olayinda sikinti yok ama koca denizin icinde dusen bir telefonun 6 hafta sonra 10 metrenin ustunde derinlikte bulunmasi imkansizdir.
Kardeşim "tatlı suda 1.5 metre" kuralı sadece yetkililerin koymuş olduğu ve tamamen aşırı güvenlik içindir. Yani telefonun sadece 1.5 metreye dayanabildiği söylenemez. Ve birçok deney var Xperia Z2 ile alakalı inanmıyorsanız bakabilirsiniz :)