Xperia z su testi sonrasi ses performansi sorunu

electrosphere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar geçen ay aldığım xperia z telefonumu suya soktum speaker ses düzeyi kısıldı bir saat sonra tekrar düzeldi lakin sanki ilk aldığım günki ses performansı yok gibi veya banamı öyle geliyor anlıyamadım bu şekilde his eden arkadaş varmı yada gerçekten ses performansı su deneyiminden sonra belirsiz bir azalış oluyormu... ?

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yok ben bal döktüm kahvaltıda geçen gün bugün köpükledim yıkadım ses bi süre gidip geliyor ama ilk gün ki gibi

electrosphere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet öyleymiş bana öyle gelmiş piskolejik sanırım :thumbup1: cihazı teknosada baska bir cihazla karşılaştırdım sorun yok bu arada 4.2.2 güncellemesi geldimi benim cihazım 4.1.2 güncelleme denetliyorum ama güncelleme olmadıgını söylüyo

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
güncelleme 3 ülke için verilmiş türkiye için temmuzda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben denıze sokduk benım xperia nın da sesi kısıldı geri düzelirmi acaba ?

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Telefon tuzlu suya karşı dayanıklı değil arkadaşım. tuzlu sudan çıkardıktan sonra normal su ile yıka ve bir kenara bırak. 1-2 saat ses kısık gelebilir daha sonra düzelecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok defa yıkadım telefonu fakat en son ki yıkamam da telefonun sesi aşırı derecede azaldı eski haline dönmek bilmedi ,garanti kapsamına girer mi acaba yardımcı olurmusunuz

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İnanırmısın bende bugün bunu düşündüm ses performansı ilk günkü gibi değil malesef.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bügün sony z suya soktum çıkardıktan tlf hoparlörde inanılmaz derecede azaldı ses cıkmıyor acaba ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sesi ztn kısılıo bu bı sorunde dgl de bnmkı su ya soktum 1 gun gectı aradan hoporlor zıtırtılı ckarıo bozuldu snırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony z3 cihazımı 1 kaç kez suya soktum aralıklı olarak her seferinde 20 25 dk ses kısılmaları oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesim ben soktum ikin ci kez ve bir gün olcak sesinde kısılma var öce daha gür dü anlamadım neden bu şekilde oldu , acaba gelirmi cogu kullanılar gelir dediler ama bilmiyorum endişem var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 hafta önce denize sokmustum kisa bir sure kisik cikmisti ama 3 haftadir iyiydi bugun yine kisiklasti sabahtan beri yukselmedi ses garantiyemi versem napsam duzelirmi kendi kendine

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Su teması sonrasında ses kısılması normal arkadaşlar. Su hoparlör deliklerini tıkadığından kısık geliyor. En geç 1-2 güne düzelir o kısılma. Yani bunun için garantiye vermenize gerek yok.

S

SDN Okuru28

SDN Okuru
Ya bende 3 kere felan yıkadıydım muslukta sonra dün bidaha tozunu felan temizlemek için akıttım suda bugün müzik açim dedim bi baktım alt taraftaki hoparlörden ses gelmiyor düzelirmi acaba?