Xperia Z deniz testi :D

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony düşmanı değilim ama öyle görünüyorum. Çünkü insanlar fazla kullanmadıkları, bilmedikleri bir şey hakkında bunu ezer, kat kat iyi gibi ezici cümleler kullanıyorlar ve ben de bu insanlara doğrusunu anlatmaya çalışıyorum. Ondan sonra Sony düşmanı gibi görünüyorum.

Evet haklısın bazı konularda fazla abartıyorlar. Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. sen yiğidin helvasını yedin arkadaş :)

byhackermstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım benim sony yetkili servisinde arkadaşım var, sana aynen iletiyorum değiştirmeden. sadece temiz su geçirmiyor tuzlu su bütün ses aksamını bozuyormuş ve şimdiden bu şikayetle gelenlerin sayısı 100 üzerinden 80 geçmiş. bu yüzden sony z den sonra bir model daha çıkardı onu da reklamlarda deniz de çekim yapılabilir diye tanıttı.:biggrin:

arkadaşın dedigi dogru ve de şu var sürekli tuzlu suda kullanırsanız su geçirmez lastikleri yıpranıyor ve su geçirmeye karşı dayanıksız oluyor sony bu telefonu şu sebepden üretti telefonun üzerine su dökülme korkusu olmasın diye normaldeki telefonların üzerine su döküldümü bozulma ihtimali %80 xperia z de bu ihtimal yok ve de xperia z z1 i almak için çok erken çünkü yeni çıkmış bi teknoloji daha geliştirilmesi lazım daha dayanıklı bir yapıya gelirse alınabilir

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkes kendince haklı,lütfen kimse kimseyi kırmasın,kime ne harika geliyorsa onu alsın kullansın,benimse nacizane yorumum mayıstan beri xperia z kullanıyorum,Allah'a şükür çok memnunum ve z1 almayı düşünüyorum,tabi büyük ekran iphone tanıtılmazsa..

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony düşmanı değilim ama öyle görünüyorum. Çünkü insanlar fazla kullanmadıkları, bilmedikleri bir şey hakkında bunu ezer, kat kat iyi gibi ezici cümleler kullanıyorlar ve ben de bu insanlara doğrusunu anlatmaya çalışıyorum. Ondan sonra Sony düşmanı gibi görünüyorum.
Ben şahsen Z yi kullanıyorum şuan ve karıncalanma yok ha karıncalanma konusu söz konusu değil ve bunun üzerine Triliminos ekran ve X-reality görüntü motoru eklediler TFT ekranı herkes eleştiriyor fakat adamların bir bildiği var kaldıki eleştirileri ve talepleri dikkate alan bir firma örneğin işlemci eski modeldi düzelttiler sony teknoloiye getirdiler Kulaklık girişi kapaklıydı su girişini engellemek nedeniyle nasıl bir teknoloji geliştirdiler bilmiyorum kapaklar açık olduğu halde gine su geçirmiyor hoparlörü güçlendirip büyüttüler bunun gibi şeylerle devam ettiriyorlar ama Samsungta plastik tasarıma her yeni model çıktığında eleştiri yağıyor fakat ben şunu metaldan vs güçlü bir malzemeden yapıyım demiyorda suni deri çıkartıyor bunu kılıf diye tak diyor arada çok fark var işlemciyi koymakla olmuyorki bu işler 8 işlemci koyup 4+4 kullandıktan sonra ne farkı kalıyor diğer markalardan ?
Note 3ün video kaydı kısmına gelecek olursak zaten Türkiyede Exynos işlemci geleceği için ve Exynosta da 4K video kaydı mümkün olmuyor yani Snapdragon 800 kullanılan model Amerika ve 4G-LTE teknolojisini kullanan ülkelerde satışa sunulacak Türkiye buna dahil değil ülkemizde 4k video çekebilen model olmayacak
Karıncalanma ile ilgili ek olarak şunu söyleyebilirim sana doğru çekim modu iso hassasiyeti gibi ayarları ortamına göre dikkatli bir şekilde seçersen şuan piyasadaki üst segment telefonların çoğunda başarılı çekimler elde edersin kaldıki Sony ve Nokia akıllı telefonların kameraları konusunda ikisi lider konumda

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önbellek ve ram i temiz tutarsan hiçbir telefon kasmaz. Ben Note u alırken aşırı derecede kasıyordu ama şu anda 1 kare frame kaybı bile yok arayüzde. Telefonu kullanmasını bilmek lazım. Tabi bi SONY boy olarak bunları söylemenizi bekliyordum. 1.cisi Lumia lardaki kamera ile baş edebileceğini sanmıyorum, düşük ışıkta Lumia dan daha iyisi yok gözümde, telefonu incelemem lazım. Xperia Z de çıkarken Kamera özellikleri dehşet, ovv inanılmaz falan dendi ama karanlıkta her yer karıncalı çıkıyor nedense.

4k nın oluşu bir dezavantaj değil, 64 gb hafıza kartı takarsın, doldukça PC ye kopyalarsın problem yok. Ayrıca O muhteşem Z1 Hâlâ 1080p 30 kare kayıt yapabiliyor, Note ise 60 fps. Öncelikle telefonu kullanmayı bilmek, incelemek lazım. Kasıyor demekle olmaz bu iş, anca çamur atarsın.

Üzgünüm ki Exynos(Türkiyeye gelecek versiyonda) 60 Fps ve 4k yalan olmuş.

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş su gecirmiyor diye suyamı atıyorsunuzz canımm telefonu:)Ne diyim valla ilginc benim bildigim su basıncına dayanamadıgı 1.5 m indiginde su geciriyor dediler bilmiom valla ancak 2 milyar verip telefon alacam ve onu suya sokacam hehe :) gözüm gibi bakarım:)

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye ye getirmekte bir sıkıntı yok benim için. Dayıma yeterli parayı verirsem gelirken getirebilir mesela.

Sonuçta herkesin böyle bir imkanı yok.O yüzden Türkiyeye gelecek sürümde 4k ve 60 fps'le Z1'i kötüleyemezsiniz.4K ve 60FPS yokmuş gibi konuşmalıyız çünkü genel olarak böyle olacak.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Üzerine kola döküp test eden insan gördüm :D

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alakası yok arkadaşım Sony Samsungtan kat kat daha iyi ve kaliteli bir firma her şey satış rakamı değil

Doğru dersin bunun telefona biraz baktım ama, bayağı bir sağlam duruyordu...
Ekran boyutu ve geçişleri on numaraydı...
Ama ne yalan söyleyeyim Samsung'un telefonları da hemen hemen insana aynı hissi veriyor...
Yani iki farklı markanın amiral veya başka denk telefonlarını karşılaştırdığın zaman fazla bir fark olacağını düşünmüyorum..
Daha doğrusu bizim gibi normal kullanıcılar bu farkları fazla anlayacağını zannetmiyorum...

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne demek doğruları hepimiz bir birimizin aracılığla öğrendimi ne mutlu bize en iyisini kullanırız her zaman aldığımız cıhazın +larını eksilerini biliriz :)

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
başka z kullanan arkadaşlar video veya fotoğraf eklerse sevinirim ;)

z1 almayı düşünenler varmı arkadaşlar

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
başka z kullanan arkadaşlar video veya fotoğraf eklerse sevinirim ;)

z1 almayı düşünenler varmı arkadaşlar
kimse yok galiba :D

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tamam güzel bi çekim yapayım bu gün atayım :D

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar çalıştığımdan dolayı çekemedim daha video yarın izinliyim inş müsait olupta çekicem :D

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar forumda görüyorum hep xperia z su geçirdi diye bende geçimredi diye koyim dedim :D
4 kere denize girdim videolar çektim baya maşallahı var hiç bişey olmadı :D gönül rahatlığıyla atlayın denize :D

not. geçen girerken denize telefon elimde tam atlıcam adamın biri telefonu unuttun elinde dedi gülümsedim atladıım :D
çok zevk veriyo anlatamam :D
videodyu izliyyebilrisiniz :D
[video=youtube;r6an2Q0o8Lc]http://www.youtube.com/watch?v=r6an2Q0o8Lc[/video]http://www.youtube.com/watch?v=r6an2Q0o8Lc

[video=youtube;hlIgGm1y1DE]https://www.youtube.com/watch?v=hlIgGm1y1DE[/video] 1080p videoda geldi :D bu kadar çekebildim bu gün daha yenileride eklenir