Xperia SP hakkında ACİL ve ÖNEMLİ!

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar araştırmaya vaktim yok o yüzden yeni konu açıyorum. Abim aradı az önce ve vaadedilen telefonu :) akşam alacağını söyledi. Ancak 1 hafta öncesine kadar 1100 TL'ye bulduğum telefonu 1199 TL'den aşağı güvenebileceğim bir sitede bulamadım. Baktığım siteler:

hepsiburada.com 1250 TL
vatan bilgisayar "
kliksa.com "
teknosa "
darty "
hizlial.com - 1219 TL
Gold - 1199 TL

Bana nexus al s3 al vs. demeyin, ama optimus g al diyebilirsiniz :D yine de ben SP'de karar kıldım, tasarım ve arayüz açısından ayrıca inşallah beni en az 3-4 yıl idare edeceğini düşünüyorum, güncelleme umurumda değil, merak ettiğim konu şu:

Teknosa ya da diğer sitelerden sipariş vermenin bana bir avantajı, garanti vs. olarak, olur mu? yoksa gold'dan alsam bir şey fark eder mi?

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gold paralel ithalat ürünler satar. Yani telefonun bozulduğunda tamir için ya muhattap bulamazsın ya da bulsan bile telefonun Türkiye'de değil, seninle muhattap olan firmanın merkezi(veya tamir işlerini yapan şubesi) hangi ülkedeyse oraya gönderilir. Bu durumda da nakliyesi tamir süresi falan aylar alabilir telefonunun tamiri. Ki bu durum iyimser olup bir muhattap bulabileceğin durumlarda geçerlidir. Gold'un kendisi bile muhattap olmuyor.

Vaktinde kardeşime netbook alacaktım internetten araştırdım falan diğer mağazalarda 700 tl civarı satıan bir netbook'u 550 Tl'ye goldda buldum. hemen mağazaya koştum; baktım, inceledim, satıcıyla konuştum, dinledim, sordum, düşündüm, karar verdim alıp eve gittim. Kardeşim mutluluktan uçuyor falan... Telefonundan bilgisayara resim atacak bluetooth'u açamadı. Hafiften dalga da geçiyorum tabi bi bluetooth'u bile açamadın diye. Ama alaah allaah bluetooth'u ben de bulamıyorum ama eminim bluetooth'u var bu meretin. Eviriyorum, çeviriyorum, bakıyorum, internetten araştırıyorum acaba yanlış mı gördüm diye Gold'un siteye bakıyorum üründe bluetooth var. Netten sürücüler indiriyorum yüklüyorum yok açılmıyor.
Ertesi gün mağazaya gittim tekrar (aslında bilgisayardan anladığımı sanıyorum ama bi bluetooth'u bile açamadım ya hafiften mahcup) sordum:
-Bunun bluetoothunu açamadım ya bi sorunu mu var acaba?
-Bunda bluetooth yok ki!
Dalga mı geçiyo bu adam olur mu öyle şey!
-Yahu 100tl lik telefonlara bile bluetooth konuluyor nasıl bunda bluetooth yok?
-Üretici koymamış bizlik bi durum değil.
-İyi de senin internet sitende var bu üründe bluetooth var yazıyor.
Herhalde yalan söylüyorum diye düşünüp nete girip kendisi de kontrol etti.
-Evet sitede yanlış yazılmış bunda bluetooth yok.
-Ee nolcak şimdi?
-İsterseniz bluetooth cihazı alabilirsiniz 20 tl.
-İyi de bunun sayfasında bluetooth yok yazsaydı ben de bluetooth'suz bilgisayar mı olur der bakmazdım bile buna.İade etmek istiyorum bunu.
-Sitenin hatası. Bizlik bi durum yok. Hem madem o kadar önemliydi alırken sorsaydınız. Biz size bluetooth'u var demedik. yani yanlış bilgilendirmedik. İade alamayız.
-E siteniz yanlış bilgilendirdi! Hem bu vireless'i var mı, usb girişi var mı gibi bişey; sormama gerek yok ki! Zaten vardır.
-Gold.com tr'yle biz aynı değiliz onların hatası bizi bağlamaz. Hem bence siz bilgisayarın performansını beğenmediniz ondan iade etmeye çalışıyorsunuz!
(Delirdim. Hayır vaktinde ben de tezgahtarlık yaptım ne psikopatlar var biliyorum ama müşteriyle böyle konuşulur mu! Mahalle bi milyoncuları bile müşteriyle böyle konuşmaz koskoca goldu temsil ediyon sen...)
-Nasıl konuşuyorsun ya sen! Bana bi yöneticini çağır.
Şef yemek molasındaymış. 5 dakika sonra geldi. Konuştuk kızdım zaten sinirlenmişim bu da terslensin diye bekliyorum alttan alıp hak verdi.
-Yanlış bilgilendirmeye girer ama benim iade yetkim yok müdür izinde pazartesi gelecek.
Haydaa...
-E kardeşim pazar günü okula dönüyo sınavlar başlıycak!
-İsterseniz bluetooth cihazını hediye edebilirim.
Epey bi alttan aldı diklenemedim.
-Ben bi düşüneyim bakalım olmadı pazartesi gelirim.
Tabi kardeşime sunumlar ödevler falan için aldım götürme desem bi anlamı kalmıycak.
Neyse, ne gidip bilgisayarı iade ettim ne de gururuma yedirip bluetooth cihazını aldım. Ama o günden beridir gold'un kapısından bile geçmem. Ama hep de isterim ki itam ben oradan geçerken içeride bi kavga çıksa da ayırıyorum ayağına 2 de ben çaksam :devil:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ouvv mesajı Gold'a karşı propogandaya çevirmişim.
Ama hakettiler bence.
:)