Xperia Sola 4.0.4 (6.1.1.B.1.54) Root !!!

Bu konuyu okuyanlar

meshut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bana şu flashtoolun nasıl kullanıldığını bir zahmet söyler misin? Arkadaşın söylediğin root işlemini yapıcam ama nasıl kullanılır bu flashtool. Sırasıyla bana yazar mısın en detaylı bir şekilde?
Başka konuya yazmıştım buraya da yazayımda aklınıza iyice girsin;

aslında kullanma klavuzunu okusanız çok şeyler öğreneceksinizde:)

kslymn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben dediğiniz her şeyi yaptım defalarca kontrol ettim. ama 1 bastıktan sonra ekrana gelecek dediğiniz uygulama gelmiyor. telde hiç bir değişiklik yok :D

aynı durum bendede var runme.bat i çalıştırıp 1'e bastığımda "*deamon not running. starting it now on port 5037.* *deamon started successfully * " yazıyor ve hiç bir değşiklik yok .
yönetici olarak çalıştırdığımda ise belirtilen yol bulunamadı yazıları çıkıyo alt alt ve 10 seconds veriyo ve kapatıyor.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Hocam bana şu flashtoolun nasıl kullanıldığını bir zahmet söyler misin? Arkadaşın söylediğin root işlemini yapıcam ama nasıl kullanılır bu flashtool. Sırasıyla bana yazar mısın en detaylı bir şekilde?

zor birşey yok aslında :) ne yapmak istediğini söylersen kullanımını anlatabilirim :)

aynı durum bendede var runme.bat i çalıştırıp 1'e bastığımda "*deamon not running. starting it now on port 5037.* *deamon started successfully * " yazıyor ve hiç bir değşiklik yok .
yönetici olarak çalıştırdığımda ise belirtilen yol bulunamadı yazıları çıkıyo alt alt ve 10 seconds veriyo ve kapatıyor.

USB Hata ayıklama etkin mi telefonda?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ayrıca bu işlemi yaparken ; flashtool , sus, pc companion gibi uygulamalar kapalı olacak. Yoksa bu hatayı alırsınız.

kslymn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb hata ayıklama sahte konum falan etkin herşey . flashtool , sus , pc companion da kapalı . Acaba bilgisyarımda Android SDK yüklü değil ondan olabilir mi yeni format atmıştım çünkü .

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
flashtool drivers klasöründeki driverlar yüklümü. p,u,sola ve flasmode, fastboot driverlerini yükle dene birde.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
sola p u tek driver zaten:) demekki sorun driver değilmiş.

kslymn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

hocam aslında ben roottan önce xperia z görünümünü kurmak istiyorum . ama boatloader da yapamıyorum . :( donuyo se boatloader exe. si

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hocam aslında ben roottan önce xperia z görünümünü kurmak istiyorum . ama boatloader da yapamıyorum . :( donuyo se boatloader exe. si

rackyaky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonumla wifi ile ağa bağlanamıyorum.
ilk aldığım zaman rahat bir sekilde bağlanıyordum fatat telefonla birlikte kapsama alanı dışına çıkınca tekrar bağlanamadım.
ağın adı haydin. ağ üzerinde aynen soyle yazıyor; kapsama alanı dışında,wpa\wpa2\psk ile güvenlik altına alındı. yazıyor yardımlarınız için şimdiden teekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Sony ekranına gelip resetliyor makina bi root yapalım dedik çöktü telefon yardım edermisiniz?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
2012ler unutuldu aldığınız kadar güncelleme aldınız bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben .54 ics romunu kendim flashladım. Güncellenmiyordu telefon .10 kerneli yüklememe gerek var mı? Sırf Xperia Z kilit ekranı için root atıcam çünkü.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben .54 ics romunu kendim flashladım. Güncellenmiyordu telefon .10 kerneli yüklememe gerek var mı? Sırf Xperia Z kilit ekranı için root atıcam çünkü.
Kardeş rom değil. Kernel flaşlayacaksın. Önce 10 flaşlayıp root yapacaksın sonra 54 flaşlayacaksın.

iamsemih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşağıdaki sorunum için ayrı başlık açtım ama pek ilgi görmedi..Siz sola kullanıcılarının bana yardımcı olmasının umut ediyorum..teşk ederim..

"Merhaba. Ben de sola kullanıyorum. ancak gelen ses seviyesinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Kulaklıkla ve hopörlörde ses çok iyi ama telefonu kulagıma dayadıgımda karşı ses çok derinden geliyor. Bu sorunu yaşayan var mı.. teknik servise gönderip de gelen sesi artan var mı.. telefonu teknik servise gönderme konusunda kararsızım.. yardımcı olursanız memnun olurum.. tşk ederim"

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hocam, RunMe.bat dosyasını açtım telefonda yedekleme uygulaması gelmedi. Kapalı mı olacak telefon?

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kardeş biraz yarım anlatmışsın Xda'dan halletim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bende sola var ama kernel flashlayamadım orda geri tuşuna basılı tıtcaz kapalıyken ama dokunmatik tuş olmuyor lütfen yardım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Emeğiniz için Allah razı olsun gerçekten burayı bulana kadar çok yer gezdim ve sonunda size rastladım çok şükür :) ben .54 uzantılı ics sola sahibiyim ve telefonun piyasaya girmesine bir sene olmadan bile JB gelmeyeceği haberiyle yıkıldım, S2 bile JB almış arkadaş ama telefonumdan gayet memnunum lakin JB yüklemek istiyorum veya sizin için en güzel ve stabil başka bir rom varsa önereceğiniz onu yükleyebilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. :thumbup:

Bincol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeğiniz için Allah razı olsun gerçekten burayı bulana kadar çok yer gezdim ve sonunda size rastladım çok şükür :) ben .54 uzantılı ics sola sahibiyim ve telefonun piyasaya girmesine bir sene olmadan bile JB gelmeyeceği haberiyle yıkıldım, S2 bile JB almış arkadaş ama telefonumdan gayet memnunum lakin JB yüklemek istiyorum veya sizin için en güzel ve stabil başka bir rom varsa önereceğiniz onu yükleyebilirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. :thumbup:

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Rom arıyorsan direk cm9 derim. bi ara kullandım cidden stabil ve rahattı ama arka plan siyah bide telefonun o klaslığı biraz düşüyor ama kasma sorunu yok öneririm

asi_karizma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cihazı kullanan varsa ekolayzer ayarlarına nasıl giriliyor bi zahmet söylerseniz sevinirim 2 gündür bulamadım hem müzik dinlerken sesi hemde telefon çalma sesi kısık çıkıyo tatmin etmiyor

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
bu cihazı kullanan varsa ekolayzer ayarlarına nasıl giriliyor bi zahmet söylerseniz sevinirim 2 gündür bulamadım hem müzik dinlerken sesi hemde telefon çalma sesi kısık çıkıyo tatmin etmiyor

Ayarlar'dan ses'e girip "XlouD"u aktif edin. Ses maksimuma gelir.

Son mesajlar