Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme

Bu konuyu okuyanlar

imjustone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bootloader'ı açtım. Windows 8'den kaynaklanıyormuş sorun hakkaten, teşekkürler :yes: CWM yüklemem gerekiyo şimdi de ancak onu da beceremedim yine, .96'lı roma yüklenemiyormuş sanırım.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493

Şu başlıktan anladığıma göre önce bu .200'lü hazır root'lu rom'u yükleyip, öyle cwm yüklememiz gerekiyomuş. Ama o konudan da bi dünya yere yönelendiriyo linklerle. Kafam allak bullak oldu vallahi. Altı üstü existeinz ultra romu yüklemek istiyorum. Bu kadar mı zor olur yahu? İzmir'de olan insan var mı acaba bana yardım edebilecek, birlikte buluşup falan yapabileceğimiz?
[MENTION=130683]android3[/MENTION]

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bootloader'ı açtım. Windows 8'den kaynaklanıyormuş sorun hakkaten, teşekkürler :yes: CWM yüklemem gerekiyo şimdi de ancak onu da beceremedim yine, .96'lı roma yüklenemiyormuş sanırım.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493

Şu başlıktan anladığıma göre önce bu .200'lü hazır root'lu rom'u yükleyip, öyle cwm yüklememiz gerekiyomuş. Ama o konudan da bi dünya yere yönelendiriyo linklerle. Kafam allak bullak oldu vallahi. Altı üstü existeinz ultra romu yüklemek istiyorum. Bu kadar mı zor olur yahu? İzmir'de olan insan var mı acaba bana yardım edebilecek, birlikte buluşup falan yapabileceğimiz?
@android3

.96 içinde cwm oluyordu sanki :)
şunu bir dene bakalım
http://yadi.sk/d/K4KMqinHCuXQf

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
İndirdim bilgisayara ama bunu nasıl yüklemem gerekiyor? Her forumda farklı şeyler yazıyo herkesin verdiği linke göre farklı yükleme adımları var. Bunda süreç nasıl işlemeli?

telefonu açık bir şekilde pc ye bağla ve USB Hata ayıklama modu açık olsun
indirdiğin dosyayı arşivden çıkart ve cwm-install-en.bat olana çift tıklayıp aç
çıkan bilgileri enter tuşu ile geç :)

imjustone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

15zfspx.png

böyle bir hata alıyorum. Enter'a basınca altında yine bi tarz hata veriyor busybox: not found gibi. Yeniden enter'a basınca kapatıyo. :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

busybox yüklü olması gerekiyormuş. Marketten indirip hallettim hemen. İş geldi şimdi rom'u yüklemeye :thumbup1:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

peki son bi soru sormak istiyorum. Bu existeinz ultra romu için google uygulamalarını indirmeye ve yüklemeye gerek var mı? Xda'daki kendi başlığında böyle bir şey görmedim çünkü, o yüzden soruyorum.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
peki son bi soru sormak istiyorum. Bu existeinz ultra romu için google uygulamalarını indirmeye ve yüklemeye gerek var mı? Xda'daki kendi başlığında böyle bir şey görmedim çünkü, o yüzden soruyorum.

Existeinz stock tabanlı rom olduğu için gapps (google uygulamaları) yüklemeye gerek yok :) rom içerisinde zaten mevcuttur.

thewhitewolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar, adımları tek tek uyguladım ama komutta ''your phone must be rooted'' hatası alıyorum. Telefonum rootlu SU uygulaması var, root gerektiren uygulamaları kullanıyorum. Bu hata neden kaynaklanıyor olabilir??

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Merhaba arkadaslar, adımları tek tek uyguladım ama komutta ''your phone must be rooted'' hatası alıyorum. Telefonum rootlu SU uygulaması var, root gerektiren uygulamaları kullanıyorum. Bu hata neden kaynaklanıyor olabilir??

aldığın hatanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misin? söylediğin hata bootloader kilidinin kapalı olmasından kaynaklanıyor sanırım

Fortgang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rom'u yukledikten sonra SD karta attigimiz zip dosyalarini (Rom ve Google uygulamaları) silmemizin bir sakincasi var mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bendede aynı sorun var bu SE Bootloader_Unlocking_Relocking brogram donuyor herseyi tam bir eksik yok telefon xperia sola lütfen yardım :cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BOOTLOADER uygulama hata verdi

(bootloader) Unlock phone requested
FAILED (remote: Phone is already unlocked!)
finished. total time: 0.015s

utkucux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Olmuyor bir tuşa basın diyor basıyorum sayfa kapanıyor yardım lazım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Sola için cm9 pepper yok linklerde yoksa benmi göremedim?

anchues

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vermiş olduğunuz yöntemle bootloader kilidini kaldırmaya çalıştım fakat telefon açılmadı.şöyle ki şifreyi yazdım unlock bl dedim telefonu bagladım telefon açılırken o renkli şeylerin döndüğü yerde takılı kaldı.10 dakika boyunca bekledim açılmayınca eski sürüme flashladım.neden olmadı acaba ?
bu arada telefonum xperia L.

alpagut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cm 9.1 yüklemek istiyorum da linklerde kimsecikler yok :) yardımcı olabilir misiniz?

sulo0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
error: more than one device and emulator yazıyor bende sürekli nasıl çözebilirim bu sorunu önerisi olan var mı ?

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam 15. şimdi indirdiğimiz dosyadan SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe yi çalıştırın
16. Unlock Code kısmına mailinize gelen kodu yazın.
17. Unlock BL butonuna tıklayın bu işlemi yapınca uygulama kilitleniyor kapanmıyorda yönetici olarak çalıştırdım olmadı. Uyumluluk sorunu gidermeyide denedim olmadı bir türlü bootloader açamadım. Yardımcı olursan sevinirim.

ahvec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.bootloader ı açarken ben bir şeyi yanlış yaptım.telefonu kapatıp ses açma tuşuna basıp taktım ihtiyaten yazı çıkana kadar bastım ses açmaya program tuşa bir kez basmalısın gibi bir şey söyledi tekrar yap dedi.tekrar yapmak için denemeye koyuldum ama telefon artık açılmıyor.sony ve xperia yazısını gösteriyor sonra animasyonları bir süre gösteriyor sonra reset atıyor sürekli.bilgisyara da bağlanmıyor yazılım yüklenene kadar tekrar res atıyor.sonuç olarak pc ye de bağlanamyorum.ne yapmalıyım. yardımcı olabilirseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar size iki tane sorum olacaktı. Birincisi bu kernelin içinde recovery yüklümü?
İkincisi benim telefon son xperia neo bunun IMEI numarasını değiştirdik. Bootloader kilidinin açılmasında sorun çıkartır mı?

orhangulasti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

utkucux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Her şeyi yapıyorum ama Running
çıkıyor sonra ''Yedekle ve Geri Yükle menüsü gelecek.''o gelmiyor bende menüden yapıyorum yedekle geri yükleye girip sonra geri yükle rootme diye dosya var yukluyorum kapanıp açılmıyor burda tıkandım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yazılımı indirdim 1 yazıp enter bekledım devam etmek icin bır tusa basın dıyor bassıyom vıkıyor

herseyi yaptım son yazılımı yaptım hata ayaklımayıda actım okudum gıbı tusa basınca olmuyo
rununng yazısı cıkmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bat dosyasını açıp 1 yazıyorum ama running diyor kalıyor geri yükleme ve yedekleme ekranı gelmiyor telefona. Acil yardım edebilir misiniz ?