Xperia Neo-Neo V 4.1.2 Rom [Hız İsteyen Buraya Gelsin :)]

Bu konuyu okuyanlar

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
if5b53WHB7qUf.png

mpzfl.jpg

Xperia Neo - Neo V Hızlı ve Stabil (Costum) Jelly Bean Rom Kurulumu.

Rom İndir.
Neo İçin Yama İndir. (Neo V Kullanıcıları Bunu Kurmayacak)
Walkman İndir.
Albüm ve Filmler İndir.

KURULUM :

NOT: Buradaki yapacağın işlemler telefonu garanti dışı bırakacaktır. Ve mutlaka verilerinizi yedek alınız, h.kartı hariç herşey silinecektir.

1.ci işlem unlock bootloader yapıyoruz.
2.ci İşlem Rom Kurulumu :

Romu indirip masaüstüne atıyoruz ve romu zip ile açıp içindeki kernel.elf dosyasını kopyalıyoruz ve romu hafıza kartına kopyalıyoruz.
Telefonda farklı rom varsa orjinal rom (4.0.4) flaşlıyoruz.

Buradan Fastboot indiriyoruz. Fastboot Dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz.

Kopyaladığımız kernel'i fastboot klasörüne kopyalıyoruz "kernel.elf.
Telefonun şarjı %50 veya 50 den fazla olmalı.
Telefonumuzu kapatıyoruz seçenek tuşuna basılı tutarak bilgisayara takıyoruz. Bildirim ışığı mavi yanacak.
Bilgisayardan Başlat/Çalıştır'a gelip cmd yazın ve enter'a basın. Açılan msdos işlemine şu komutları yazarak fastboot klasörüne giriniz. cd desktop - cd fastboot
Şimdi msdos ta fastbot klasörüne girdik ve şu şekilde devam ediyoruz. fastboot flash boot kernel.elf yazıp enter tuşuna basıyoruz.

İşlemlerimizi bitirdik ve romu kurabiliriz.
Telefonu bilgisayardan çıkartıp açıyoruz ve ilk FreXperia veya başka logoyu görür görmez ses kısma tuşuna arka arkaya basınız. Ve Clockwork Recovery menüsü gelecek.

wipe data/factory diyoruz
Select wipe cache partition diyoruz
advanced>wipe dalvik cache diyoruz
Ana menüye gelip install zip from sd card>choose zip>
Hafıza attığımız romu seçiyoruz örneğin : romneo.zip
Ve kurulum başlıyor, kurulum bitince başa dönmeden Neo Yama'sını kuracağız.
instal zip from sd cart complete yazısı gelecek.
Telefonu yeniden başlatıyoruz.

Romu kurduktan sonra yukarda bulunan walkman ve albüm'ü sırayla install zip from'dan flşalıyoruz.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Bende Neo var ama, yukarıda yazılanları pek beceremem sanırım, hele ki flaslama nasıl yapılır kulliyen bılmem :)

irfan_1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Uploaded with ImageShack.us
room indir linkine tıkayıp çıkan sayfada indirdiğim zip dosyasının içinden bunlar çıktı kernel.elf dosyasını bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4

irfan_1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
if5b53WHB7qUf.png

mpzfl.jpg

Xperia Neo - Neo V Hızlı ve Stabil (Costum) Jelly Bean Rom Kurulumu.

Rom İndir.
Neo İçin Yama İndir. (Neo V Kullanıcıları Bunu Kurmayacak)
Walkman İndir.
Albüm ve Filmler İndir.

KURULUM :

NOT: Buradaki yapacağın işlemler telefonu garanti dışı bırakacaktır. Ve mutlaka verilerinizi yedek alınız, h.kartı hariç herşey silinecektir.

1.ci işlem unlock bootloader yapıyoruz.
2.ci İşlem Rom Kurulumu :

Romu indirip masaüstüne atıyoruz ve romu zip ile açıp içindeki kernel.elf dosyasını kopyalıyoruz ve romu hafıza kartına kopyalıyoruz.
Telefonda farklı rom varsa orjinal rom (4.0.4) flaşlıyoruz.

Buradan Fastboot indiriyoruz. Fastboot Dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz.

Kopyaladığımız kernel'i fastboot klasörüne kopyalıyoruz "kernel.elf.
Telefonun şarjı %50 veya 50 den fazla olmalı.
Telefonumuzu kapatıyoruz seçenek tuşuna basılı tutarak bilgisayara takıyoruz. Bildirim ışığı mavi yanacak.
Bilgisayardan Başlat/Çalıştır'a gelip cmd yazın ve enter'a basın. Açılan msdos işlemine şu komutları yazarak fastboot klasörüne giriniz. cd desktop - cd fastboot
Şimdi msdos ta fastbot klasörüne girdik ve şu şekilde devam ediyoruz. fastboot flash boot kernel.elf yazıp enter tuşuna basıyoruz.

İşlemlerimizi bitirdik ve romu kurabiliriz.
Telefonu bilgisayardan çıkartıp açıyoruz ve ilk FreXperia veya başka logoyu görür görmez ses kısma tuşuna arka arkaya basınız. Ve Clockwork Recovery menüsü gelecek.

wipe data/factory diyoruz
Select wipe cache partition diyoruz
advanced>wipe dalvik cache diyoruz
Ana menüye gelip install zip from sd card>choose zip>
Hafıza attığımız romu seçiyoruz örneğin : romneo.zip
Ve kurulum başlıyor, kurulum bitince başa dönmeden Neo Yama'sını kuracağız.
instal zip from sd cart complete yazısı gelecek.
Telefonu yeniden başlatıyoruz.

Romu kurduktan sonra yukarda bulunan walkman ve albüm'ü sırayla install zip from'dan flşalıyoruz.

jely beani yükledim ama bu resimlerde gösterilen şekilde bi tema gelmedi karşıma bunun için ayrıca bi flaslama yapmamız gerekiyormu

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu resimdeki görüntüler kendi düzenlemem. Uygulamalar aynı , sadece ikonları değişik :D.

cettindir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu romu kurdum harika süper ötesi.Sadece tek sorun hoparlö az ses veriyor walkman daki ayarlar seçeneğinden hoparlör ayarlarını seçiyorum ( xLOUD, CLEAR PHASE ) programdan çıkıyorum giriyorum yine seçilmemiş görünüyor.medya ,zil sesi vs. az çıkıyor bunları seçemediğim için.Yardımcı olursanız sevinirim.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4

duncan_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimden yardım istediysem cevap veren olmadı. Kardeşim şu rootlama olayında bana yardımcı olurmusun?

duncan_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş sen rootmu yapacaksın bu romumu kuracaksın. Eğer sadece root yapmak istiyorsan bootloader i açman gerekmiyordu?.
Rom yüklemek istiyorum ben. Root olayını da yaptım geri ne kaldı? Bootlander ve root tamam yani. Romu nasıl atacağım?

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Rom yüklemek istiyorum ben. Root olayını da yaptım geri ne kaldı? Bootlander ve root tamam yani. Romu nasıl atacağım?

Eğer bu romu kurmak istiyorsan ve bootloader açıksa root vs yapmana gerek yok. Konuda ki kerneli flashtool ile yükle ve romu sd carttan kur bu kadar.

duncan_fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim kusura bakma başını ağrıtıyorum.. Bu sorunuda hallettim geriye sadece CWM moduna girememek kalıyor. Her türlü denedim girmiyor

lhknl21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim kerneli flaşladım cmw menüsüe girdim herşeyi yaptım ancak rom u yükleme anında installation aborted status 7 hatası aldım. Şimdi ise ne cmw menüsünü açabiliyorum ne de telefonumu sony yazısında kaldı telefon kullanamıyorum telefonumu acil yardım edersen sevinirim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
napacaksınız bu romu ultimate hd gibi güzel bi rom varken bl kırmanızada gerek yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Status 7 hatası alıyorum ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin.

Son mesajlar