Xperia Arc-Arc S 4.1.2 Rom [Hız İsteyen Buraya Gelsin :)]

Bu konuyu okuyanlar

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
if5b53WHB7qUf.png

mpzfl.jpg

Xperia Arc - Arc S Hızlı ve Stabil (Costum) Jelly Bean Rom Kurulumu.

Rom İndir.
Walkman İndir.
Albüm ve Filmler İndir.

KURULUM :

NOT: Buradaki yapacağın işlemler telefonu garanti dışı bırakacaktır. Ve mutlaka verilerinizi yedek alınız, h.kartı hariç herşey silinecektir.

1.ci işlem unlock bootloader yapıyoruz.
2.ci İşlem Rom Kurulumu :

Romu indirip hafıza kartına kopyalıyoruz.
Telefonda farklı rom varsa orjinal rom (4.0.4) flaşlıyoruz.

Buradan Kerneli indirin ve klasöre çıkartın.

Buradan Fastboot indiriyoruz. Fastboot Dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz.

Kopyaladığımız kernel'i fastboot klasörüne kopyalıyoruz "anzu.img"
Telefonun şarjı %50 veya 50 den fazla olmalı.
Telefonumuzu kapatıyoruz seçenek tuşuna basılı tutarak bilgisayara takıyoruz. Bildirim ışığı mavi yanacak.
Bilgisayardan Başlat/Çalıştır'a gelip cmd yazın ve enter'a basın. Açılan msdos işlemine şu komutları yazarak fastboot klasörüne giriniz. cd desktop - cd fastboot
Şimdi msdos ta fastbot klasörüne girdik ve şu şekilde devam ediyoruz. fastboot flash boot anzu.img yazıp enter tuşuna basıyoruz.

İşlemlerimizi bitirdik ve romu kurabiliriz.
Telefonu bilgisayardan çıkartıp açıyoruz ve ilk FreXperia veya başka logoyu görür görmez ses kısma tuşuna arka arkaya basınız. Ve Clockwork Recovery menüsü gelecek.

wipe data/factory diyoruz
Select wipe cache partition diyoruz
advanced>wipe dalvik cache diyoruz
Ana menüye gelip install zip from sd card>choose zip>
Hafıza attığımız romu seçiyoruz örneğin : romneo.zip
Ve kurulum başlıyor, kurulum bitince instal zip from sd cart complete yazısı gelecek.
Telefonu yeniden başlatıyoruz.

Romu kurduktan sonra yukarda bulunan walkman ve albüm'ü sırayla install zip from'dan flşalıyoruz.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] nerden aldın hocam bu konuyu, direk senmi yazdın? bi yerden aldıysan orayı söylesende kullanan varsa yorumlarını okusak bi memnunlarmı.. :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Konuyu kendim açtım, romuda kendim kullandım, hatta resimler bana ait.
Romu sorarsan, bence en güzel ve en hızlı rom. Oyunlarda 0 kasma :D.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Konuyu kendim açtım, romuda kendim kullandım, hatta resimler bana ait.
Romu sorarsan, bence en güzel ve en hızlı rom. Oyunlarda 0 kasma :D.

iyide telefon modeli NEO yazıyor ama rom arc s için demişin ne iş? :D Senin del Neo mu? Bide bu rom un tam adı nedir? :)

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
iyide telefon modeli NEO yazıyor ama rom arc s için demişin ne iş? :D Senin del Neo mu? Bide bu rom un tam adı nedir? :)

Benim telefonum neo evet. Aynı konuyu neo içinde açtım zaten. Bu arc ve arc s sahipleri için ;)

ixrimix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve kurulum başlıyor, kurulum bitince instal zip from sd cart complete yazısı gelecek. ama benım telefonumda da ınstallation aborted yazıyor nasıl yapacaz şimdi

ixrimix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardim edebilecek bir Allah 'in kulu yokmu :(

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ve kurulum başlıyor, kurulum bitince instal zip from sd cart complete yazısı gelecek. ama benım telefonumda da ınstallation aborted yazıyor nasıl yapacaz şimdi

Konuda verdiğim kernel'i flaşladınızmı?.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de cmd komutlarını alıyor ama en son cihaz bekleniyor diyor. yani telefonda mavi ışık yanmasına ragmen bilgisayar teli gormuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb iyi günler bende aynı şeyleri yaptım ama sorun oluyor pc telefonu görmüyor waiting for device yazıyor

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bende de cmd komutlarını alıyor ama en son cihaz bekleniyor diyor. yani telefonda mavi ışık yanmasına ragmen bilgisayar teli gormuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

mrb iyi günler bende aynı şeyleri yaptım ama sorun oluyor pc telefonu görmüyor waiting for device yazıyor

Driver'leri kurmuşmuydunuz, eğer hala sorun varsa. Flashtool ile fastboot modunda flaşlayabilirsiniz kerneli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sayın yalancıbahar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, sizin sayenizde "arc s" ime root attım. merak ettiğim konu şudur, "rom manager" diye bir program var ve seçenekleri içinde "rom yükle" bir komut barındırıyor. verdiğiniz romu unlock yapmadan bu program vasıtası ile yükleyebilir miyiz?

emeğiniz ve cevabınız için teşekkür ederim

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sayın yalancıbahar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, sizin sayenizde "arc s" ime root attım. merak ettiğim konu şudur, "rom manager" diye bir program var ve seçenekleri içinde "rom yükle" bir komut barındırıyor. verdiğiniz romu unlock yapmadan bu program vasıtası ile yükleyebilir miyiz?

emeğiniz ve cevabınız için teşekkür ederim

Rom menager'den rom yüklemeye tıkladığınızda cihaz yeniden başlayıp cwm ekranına geçip romu otomatik kuruluma geçiriyor. Bu romu kurmak için ise kernel kullanmanız gerekmekte. Bu sebep ten bootloader unlock yapmanız mecburi.

erdi59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam çok iyide ben bu konudan hiç bir şey anlamıyorum daha doğrusu telefon romlamayı boatloader kilidini açmayı hiç bilmiyorum rica etsemm bana yardımcı olabilicek skype üzerinden lütfen

zaynn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam kolay gelsin ben bunu telefonuma yuklemek istiyorum ama daha önce hiç yapmadım sizden ricam ayrıntılı bi şekilde sırasıyla anlatabilirseniz çok iyi olur yada skype adresiiniz varsa bana verebilirsiniz. başka bilen arkadaş varsa yardımcı oalcak sizden ricam skype adresinizi yazın ltfen yardımcı olun bana şimdiden çok teşekürederim ...

zaynn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hüseyin hocam merhaba ne zaman sakype girersiniz acaba ...

piyanist71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam dediğiniz gibi ses kısmaya arka arkaya basarak açıorum güvenli modda açıo

Son mesajlar