Xp ve Windows 7

Bu konuyu okuyanlar

mucahid_293

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bazı eski oyunları da oynayabilmek amacıyla windows 7 ve windows xp'yi birlikte yüklemek istiyorum. Windows xp 32-bit, windows 7 64-bit olacak. Bu konuda Xp'yi önce yükleyip sonra 7'yi mi yüklemem gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum. Sabit diskim iki parça halinde. (C: ve D:)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
aynen,

c ye xp d ye win 7 tersini yaparsan win 7 rüyanda görürsün

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Download Windows XP Mode

Formatla yapmadan da yapabilirsin windows her tür işlemci için sanal işletim sistemi çıkardı.
Hem XP Hem 7 Sevenlere Müjde! - SDN

Adsiz.jpg

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Windows 7 De Her Türlü Oyunu Oynayabilirsin Eski Yeni Fark Etmiyor XP neden Kurmak İstiyosun ki ?

mucahid_293

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet xp mode denedim ancak programların çoğunu açmadı hata verdi sürekli o yüzden normal bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Ayrıca C: D: farkı boot dosyasından dolayı söylenmiş sanırım o konuyu easybcd programını kullanıp çözmeyi becerebileceğimi düşünüyorum:)

---------- saat 21:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:39 eklenmişti ----------

Windows 7 De Her Türlü Oyunu Oynayabilirsin Eski Yeni Fark Etmiyor XP neden Kurmak İstiyosun ki ?
Age of Empires 2 oynanmıyor malesef:blush::biggrin: ayrıca windows 7 64-bit olduğundan 32-bit eski oyunların da bir kısmı hiç yüklenmiyor bile bu yüzden xp kurmak istiyorum

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Pekala oyunlarda yaşadığın sorun izinlerin kısıtlaması olabilir mi? İzinleri tam denetim şeklinde yaparsan belki sorun çözülecektir.
Daha önce windows 7 önce kurulmuşken sonrasında xp kurmama (D'ye) izin vermedi askıda kaldı. xp'yi önce yükledikten sonra windows 7 için izin verdi bunu da ekliyeyim belki fikir verir.(ancak 32 bit :))

mucahid_293

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pekala oyunlarda yaşadığın sorun izinlerin kısıtlaması olabilir mi? İzinleri tam denetim şeklinde yaparsan belki sorun çözülecektir.
Daha önce windows 7 önce kurulmuşken sonrasında xp kurmama (D'ye) izin vermedi askıda kaldı. xp'yi önce yükledikten sonra windows 7 için izin verdi bunu da ekliyeyim belki fikir verir.(ancak 32 bit :))
İzin kısıtlamasıyla ilgili bir sorun yok Age of Empires'i yüklemeye çalıştığımda en az Windows 95 veya daha üstü bir işletim sistemi gerekmektedir diyor ve yükleme kapanıyor:clap:

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Birde age of empires 64 bit oyun var mı denesen? Allahım saplantı oldu bende senin problem :)

mucahid_293

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok abi Age of Empires 2 1999'da çıktı o zaman daha pentium 4 bile yoktu piyasada:D

---------- saat 22:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:20 eklenmişti ----------

sen benim dediğimi yap
Sebebini açıklayabilir misiniz rica etsem?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
kardeşim sen xp ve win 7 kurmak istemiyormusun

önce win 7 sonra xp kurarsan xp win 7 yi görmez

bu yüzden önce xp sonra win 7 kurmak durumundasın

tecrübe ile sabittir

ayrıca istediğin sistemi istediğin sürücüye kurabilirsin farketmez

ama muhakkak önce xp sonra win 7 kur

kurduktan sonra win 7 boot menüsünde xp için daha önceki windows sürümleri diye yazacak

mucahid_293

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

tecrübe ile sabittir

kurduktan sonra win 7 boot menüsünde xp için daha önceki windows sürümleri diye yazacak
Tamam teşekkür ederim

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54

tecrübe ile sabittir

yanlıyorsun, orjinal vista yüklü 4 sisteme format atmadan ikinci bi işletim sistemi yani xp kurdum .. tabi windows 7 yede olacağını düşünüyorum ilk cevabımdaki linkteki anlatımı iyi oku olacaktır..

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Age of Empires 2 oynanmıyor malesef:blush::biggrin: ayrıca windows 7 64-bit olduğundan 32-bit eski oyunların da bir kısmı hiç yüklenmiyor bile bu yüzden xp kurmak istiyorum

O Oyun Başlayınca Windows 7 Starter Moduna Geçiyor Sistem Ve Oyun Açılıyor

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
vista ile win 7 arasında epeyce bi fark var

Reaksiyon puanı
188
age of empires 2 yi ben windows 7 32 bitte oynuyorum. bir sıkıntım yok. grafikler bozuuyor derseniz de onun için explorer.exe yi kapatın düzeliyo. oyundan çıkışta bir daha çalıştırın aynen devam :)

ya da en kolayı bunun için bir bat dosyası yazın. şöyle ki:

Kod:
taskkill /F /IM explorer.exe
empires2.exe
explorer.exe

bunları not defterine kopyalayın ve bat olarak kaydedin. sonra oyunun içine kopyalayın ve oyunu bu bat ile çalıştırın.

oyun başlamadan önce explorer.exe kapanır sonra oyun başlar, oyundan çıkınca da explorer.exe geri başlar :)

iyi oyunlar :)

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Age of Empires II C yi Win 7 (x64) de oynamak isteyenler özelden mesaj atabilir.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74

tecrübe ile sabittir

daha sonra bunu yazdım okumadınmı (5. satıra bak)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
oki

bu arada konuyu açan arkadaş mesajı aldımı acaba