Xp ultimate yükleyenler dikkat !!!

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Evet süslenmiş püslenmiş birçok özellik enjekte edilmiş (vista görünüm,sata driver,kullanışlı yazılımlar vs vs) göze hitap eden ve fazla uğraştırmayan pratik çözüm gibi görünen XP ULTIMATE yüklemiş ve yüklemek isteyen arkadaşlar bu yazımı dikkatle okuyunuz,

Özellikle bankaların internet şubesine giriş kısımlarınada çok tehlikeli bir tuzak var ben diğer bilgisayarımda çözümünü araştırıyorum bulunca burdan yazacağım,

İnternet şubesine girerken müşteri numarası yazıldıktan sonra şifrenizi yazarken sizin şifrenizin arasına kendiliğinden harf ve rakamlar ekliyor ve dolayısı ile giremiyorsunuz bu esnada müşteri numaranız ve şifreniz karşı tarafa yollanıyor araya kendi ekledikleri rakam ve hafleri bildiği için bunları aradan çıkartınca şifreniz açıkta kalıyor, böyle bir durumun var olup olmadığını parola kısmının renginden anlayabilirsiniz müşteri numarası yazma alanından çok hafif koyu renkte ve ayrıca şifre alanına bir kaç numara yazınca BACKSPACE tuşuna basın siz sildikçe o yine ekliyorsa sizdede bu durum vardır önemli bir konu olduğu için uyarmak istedim bu durumu ve çözümünü bilen varsa iyi olur KIS7 ile ve spybot ile tarattım bişey çıkmadı

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Saçma bence şüphen varsa format at....:)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Saçma bence şüphen varsa format at....:)
sana göre saçma olabilir, bu tür cd leri binlerce pc meraklısı kullanıyor ve o cd ile formatlandığı an bu tuzağa düşüyor amacım burda yeterli sevide pc tecrübesi olmayan arkadaşları uyarmaktır

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
ya bende bu Xp ultimate merak ediyordum bu gün biraz araştırdım ama kafam pek bişey anlamadım

biraz bilgi verebilirmisiniz bu konuda

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kullanmıyorum ama doğru olmamasını temenni ederim.
Yapılmayacak birşey değil.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Maalesef doğruluk payı var.
Hep söyledik bugüne kadar..
Modifiye edilmiş, süslenmiş-püslenmiş, kurulum-kullanım kolaylığı vs. kandırmacalarla internet üzerinde onlarcasını bulabildiğiniz işletim sistemi iso dosyalarına teveesül etmeyiniz.
İşletim sistemi kurma konusunda eksikleriniz varsa güvendiğiniz bilgisayarcınıza gitmelisiniz.
Bu türden sistem kullananlar varsa en yakın yoldan geri dönmeleri yararlarına olur.

"Testi kırılmadan önlem almak" gerekir. ;)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
ya bende bu Xp ultimate merak ediyordum bu gün biraz araştırdım ama kafam pek bişey anlamadım

biraz bilgi verebilirmisiniz bu konuda

Xp ultimate 2 cd den oluşur 1 cd ile kurulum yaparken hhd bölümleme bölümünden sonra herşeyi kendi hallediyor bittiğinde birçok özelliği eklenmiş olarak (vinamp,winrar,msn,vista tema,yüzlerce regedit ayarı,korsan lisans update hazır ,Framework lar vs vs) hazır halde kullanmaya başlıyorsun 2.cd tam bir proğram deposu hepsi kendinden kurulumlu sana kurulumu izlemek düşüyor tabi bunların yanında sanmaki tertemiz sistem bizi bekliyor işte örnek yukarda

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
En basit örnek bu sistemlerle birlikte kurulan antivirüsler sadece göstermeliktir.
Keylogger ve trojanlar elleri kelepçeli vaziyette duran sözde antivirüs ile beraber çalışırlar.

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Korsan yazılım kullanlar her zaman bu risklerle karşı karışyadır. Crack arama sitelerinde crack miş gibi tanıtılan truva atlarını çoğu insan sistemine indirip yükler. Banklar bu tarz şeylere karşı çok sıkı önlemler aldılar. Çoğu banka cep telefonunuzla eş zamanlı işlem yapıyor.

Sonuç olarak orjinal yazılım kullanın başınız ağrımasın. Ya da ben çok pipirikliyim diyorsanız. Diskinizin bir bölümüne Linux kurun yüksek güvenlik gerektiren durumlarda içiniz rahat olsun :)

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biraz paranoya gibi duruyor ama doğruluk payıda yok deil. sonuçta modifiye edilmiş bir işletim sistemi ve sistemin içersine çeşitli trojan keylogger vs entegre edilmiş olabilir.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Dikkatli olmak lazım. Orjinal kullanmalı diyecem ama çok pahalı. Ubuntu mu kullansak ne :)

Acil Destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternette, [Hepsi Bir Arada] mantığı ile entegre edilmiş proğramlara yada işletim sistemine katiyen güvenmem, paranoyid görünse de bunu entegre eden kişinin iyi niyetli yada kötü niyetli olduğunu to uncover ederek teyitlersiniz, yada kullanmazsınız.

Kendin yaz ve kendin kullan. :whistling:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bence bu yazıyı Haber sitelerine ilet.Onlar mutlaka araştırırlar.Bankalara yollasan ilgilenmezler ama sonuçta sorumluluk korsan yazılım kullanan müşteri de derler..

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
valla kendi Windows XP CD'mi kendim yaptığımdan sorun yok.
oynadığım Windows da hologramlı bildiğiniz orjinal XP SP2 ve SP3 yanında birçok şey ekledim.
aynı zamanda registry ayarları ve yamalar da cabası. kendin pişir kendin ye hesabı :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Haber sitesi ne yapsın? Bir teknoloji ya da güvenlik sitesi tarafından incelenebilir. Örnek: SDN :)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
valla kendi Windows XP CD'mi kendim yaptığımdan sorun yok.
oynadığım Windows da hologramlı bildiğiniz orjinal XP SP2 ve SP3 yanında birçok şey ekledim.
aynı zamanda registry ayarları ve yamalar da cabası. kendin pişir kendin ye hesabı :D
Evet bencede birilerinin yaptığı ne yediğü belirsiz programlar yerine kendin yapmak en mantıklısı.
http://forum.shiftdelete.net/yazili...cin-3-parti-yazilim-eklentisi-hazirlamak.html
Buradan bakabilirsiniz mesela

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
xp ultimate kuracağına vista kur daha iyi en azından microsoft güvencesiyle. xp ultimate'e bir arkadaşımın bilgisayarında rastladım. vistaya benzetmek için gerekli olan programların kurulu gelmiş hali oluyor kendileri. vistanın şeffaflığı için windows blinds kullanılmış ki kendileri çok ağır bir programdır. ayrıca başlatta küçültülmüş programların üzerine gelince çıkan önizlemeler fln da ek programlarla yapılmaya çalışılmış ama zaman zaman çökebiliyor.

nihayetinde stabiliteden uzak performans konusunda zayıf görünüş olarak da çok daha iyi olabilirdi. windows blinds kullandıkdan sonra ne temalar var kullanılacak gidip vista teması kullanılmış.

aynı pc'ye vista sp1 kurulsa çok daha iyi performans vericektir. hatta zaman olursa 3d mark testi de yapacam fakat pek ihtiyaç yok gibi. zaten işini bilen hiç bulaşmaz 3. kişilerin sağladığı işletim sistemine.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
En iyisi orijinal işletim sistemi bence..Yani birçok yazılımın korsanını kullanırım ama işletim sistemim orijinal olsun isterim....Vista home premium kullanıyorum.Ve geçen yaz teknosa vitrirninde 80 TL ye satıldığını gördüm.Bence değer...Taksit de yapıyorladı..

Ama win7 nin fiyatlarını gördüğümde çok şaşırdım.Çok pahalıydu forumda bununla ilgili bir konu vardı ordan öğrendim fiyatını...Vistayı yükseltme paketleri de olacakmış onlar daha uygun olur bakarız artık..

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu işletim sistemleri bedava dağıtılıyor bildiğim kadarıyla.Bunları hazırlayanlar bir yerden bu korsanlıklarının karşılığını almayı hedefliyorlar.Bu da sisteme bazı güvenlik açıkları koyarak olabilir.İnternet bağlantı noktalarını(portları) test eden programlarla,sistemden internete erişmek isteyen programlar takip edilebilir ve trojan bulundurup bulundurmadıkları anlaşılır.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sonuç;
Bilinmedik aş ya karın ağrıtır, ya baş
Açıklaması da gelmiş;
>Anlamadığımız, daha önce denemediğimiz, iç yüzünü bilmediğimiz bir iş yapmaya kalkışmak akıl kârı değildir. Çünkü tanışık olmadığımız bu işin başımıza iş açması, bize zarar vermesi kuvvetle muhtemeldir. Bunun için bir işe girişirken dikkatli olmak zorundayız.

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
backdoor war diye okumustum bazı sitelerde.ı derleyen insan cakıyorsa ne varsa içine ekler yanı

ommerk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kimse kimsenin hayrına yapmıyor ki.

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bir yerden indirdiğinize güvenemiyorsunuz kendinizde yapabilirsiniz.

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dun bende 2 ci hdd me ultimate xp 2009 kurdum görüntü falan vistaya benziyo
bu sabah geldim normal işletim sistemim ile açtım pc yi ama açılmadı restledim guvenli kipte açıyım dedim açılmadı tekrar resetleyip 2 ci partitiondaki işletim siteminden açtım açılırken scandisk yaptı pc ve yazdığı uyarı şu
c:\windows klasörü kesinlikle bulunamıyor
pc açılınca baktım gerçektende c partitiondaki windows klasörü yoktu bende yeniden kurdum artık
Şimdi bu konuyu okuyunca sanki banada aynı şeymi oldu diye merak ettim doğrusu
Uyarı için teşkler.

sen_ates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben bütün modifiye xp leri indirdim kurdum türkiyedende yabancılardanda güvenlik sistemini bilmem ama hepsinde biraz gariplikler var birinde bişe çalışmıyor birinde başka bişe güvenlik dogru olabilir.hepsinde adamların mail adresleri biryerde kayıtlı oyle degilmi neden oto mail atmasın ben derimki hem güvenlik hem bazı eksiklik hatası hepsinde var SEVENMİZER programını indir kur tertemiz bir xp nin üzerine ben en sonbunu buldum inanın adamkarın yaptıklarından daha iyi ve güvenli 3mb bişe kur xp sorunsuz ve tam önemli burası windows 7 oluyor

---------- saat 14:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:25 eklenmişti ----------

http://download.chip.eu/tr/download...5b042f7fb5de6ccedc17676096e74e6&dl_type=dl_hs
lin bu kardeşim 3 mb birebir windows 7 ve TÜRKÇE oluyor pc nin güncellemelerini yapın ve sonra güncellemeleri kapatın kurun 4*4

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar aklı başında olan bir insan zaten XP ultimate diye bir işletim sistemi olmadığın bilir ve yüklemez,yüklemiş olanlar da varsa sistemlerini kullanmasınlar bu şekilde kullanak çok tehlikeli.illede kulanıcam diyen varsada bilgisayarlarındaki hiçbir datanın saklı kalmayıp dünyaya dağıtılmasına izin vermiş olur

sen_ates

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dahada ustalaşmak isteyen varsa nlite programı var xp nin içinden fazla buldugunuz programları çıkarım kendi driver lerinini monte edebilir.antivürüs falan filen hepsini monte ediyor sevenmizeride monte etigin zaman sana adamların yaptıgı ultimatexp oluyor.ben elimle kuruyorum hepsini 10 dk mı almıyor her günmü kuruyorum sanki:)

ahsen2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende modifiye edilmiş 2 tane xp, bir vista,bir tanede win7 aynı diskte kurulu .hepsindede değişik değişik virüs programı var.modiye xp lerden biri morningxp,biride xp seven edition....boot ekranında istediğim işletim sistemini seçip açıyorum.virüs programı ile diğer partisyonlardaki işletim sistemini taratıyorum. bir şey bulamadı.en azından bendeki modifiyeler temiz...diye düşünüyorum...diğerlerini bilemem....