Xp ile windows 7 arasında ne fark var?

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben xp kullanıyorum.bunu windows 7 ultımate ye çevırmek ıstıyorum.fakat xp ıle win 7 arasında ne fark var bunu merak edıyorum

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bana göre gözlerin görüp görmemesi kadar keskin ve büyük bir fark var :) windows 7 de gözüm acıldı kısaca :)

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
açılan gözlerınle neler görduğunu söyle de bızde o görduklerını görmeyı hayal edelım:)

ne merak ediyorsun onu merak ediyorum çünkü neyini anlatayım bilemedim :) forumda teknik kısmını daha iyi bilen arkadaslarda var fakat sen bir windows 7 diye arat cıkan konuları oku :)

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ne merak ediyorsun onu merak ediyorum çünkü neyini anlatayım bilemedim :) forumda teknik kısmını daha iyi bilen arkadaslarda var fakat sen bir windows 7 diye arat cıkan konuları oku :)
sen kullanıcı gözuyle xp den ne artıları yada eksılerı var onları sölesen benım ıçın yeterlı

emreaydins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şöyle söyleyeyim ortalama 2-3 senedir Win7 kullanıyorum bi ara Xp'yi kurdum, 2 saat geçmedi tekrar Win7'ye döndüm.
Win7'den sonra Xp ucube! :)

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kısacası daha estetik görünüm, daha yüksek performans, daha modern araçlar, yeni çıkan yazılım, oyun vs. ile sorunsuz uyum, çok daha hızlı kurulum.

Kurduktan sonra XP'yi aratacak bir eksikliği yok, benim alışmakta en çok zorlandığım görev çubuğu olmuştu onu da XP'deki görünümüyle kullanıyorum sorun olmuyor. Kurduktan sonra kullanımına dair ufak ipuçlarına bakarsan Aero Peek gibi eğlenceli bile sayılabilecek şeylere denk gelebilirsin. :)

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kısacası daha estetik görünüm, daha yüksek performans, daha modern araçlar, yeni çıkan yazılım, oyun vs. ile sorunsuz uyum, çok daha hızlı kurulum.

Kurduktan sonra XP'yi aratacak bir eksikliği yok, benim alışmakta en çok zorlandığım görev çubuğu olmuştu onu da XP'deki görünümüyle kullanıyorum sorun olmuyor. Kurduktan sonra kullanımına dair ufak ipuçlarına bakarsan Aero Peek gibi eğlenceli bile sayılabilecek şeylere denk gelebilirsin. :)
Aero Peek ne demek?ayrıca xp nın uzerıne wın 7 ultımate format atınca sorun falan çıkmazmı?

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Aero Peek her Windows 7 kullanıcı kullanıyordur ama ne olduğunu bilmediğinden cevap verememiştir. Eğer ki alt tarafta birden fazla programın çalışıyor ve sen herhangi bir programa TIKLAMADAN üzerine geldiğinde onu öne getirerek diğerlerini şeffaflaştırır. Bu aero peek özelliğidir.

Bu arada format attığın zaman hatta format ekranında eğer ki verilerinin gitmesini istemiyorsan direk olarak yükselttiğinde Bilgisayarının Windows kurulu olan diskinde "Windows.old" isimli klasör açar ve eski verilerinin hepsini orada saklar.

Gözünüz arkada kalmasın :) Ayrıca artık XP kullanmak yeni toplanmış alınmış ileriye dönük performansı yüksek bilgisayarlar için hiç iyi değildir. Sebebi verdiğinin paranın karşılığını XP den alamazsın, artık Windows 7 var. + 64 bit olanı da var :)

Ek olarak da Ultimate ve Professional sürümlerinin arasında pek bir fark yoktur. Ama diğer çeşitleri arasındaki fark Ultimate seçeneği kullandığın işletim sisteminde hiç bir değişiklik yapmana engel olmaz. İzinleri engelsizdir.

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1. çözünürlük farkı var
2.daha modern duruyor
3.geleceğe uygunluk var
4.kullanımı daha basit
5.xp gibi zırt bırt çökmez
6.mavi ekran nadir görürsün
7.driver otomatik
8.insana mutluluk veren bi görüntüsü var
9.format atarken bile sanki kurulmuş gibidir. siyah ekran yok
10.xp de hep geçmiş hatırlanır / 98, 3x,nt vs.
11.ultimate kurup yanında office 2010 çakınca 10 numara olur

.... kişisel görüşüm budur. :D

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Evet arkadaşın da dediği gibi aktif kullanmadığın pencereleri şeffaflaştırıyor. Bunlar ufak şeyler ama kullanım kalitesi sunuyor. Mesela Aero Shake de böyle. Kullandığın pencereyi mouse ile tutup sallayınca diğer pencereler görev çubuğuna küçülür.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kısacası sanırım görsel olarak bizi doyurmaya yetiyor :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Windows 7' nin sadece görsel tarafını çok beğeniyorum. Ama hala XP' den kopamıyorum. Tüm üreticiler XP desteğini kesene kadar XP deyim.

Ne farkları var dersen kullandığım kadarıyla, driver lar ile uyum sorunu yok. Görsel olarak harika. Performans konusunda bir artısını göremedim yalnız.

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aero Peek her Windows 7 kullanıcı kullanıyordur ama ne olduğunu bilmediğinden cevap verememiştir. Eğer ki alt tarafta birden fazla programın çalışıyor ve sen herhangi bir programa TIKLAMADAN üzerine geldiğinde onu öne getirerek diğerlerini şeffaflaştırır. Bu aero peek özelliğidir.

Bu arada format attığın zaman hatta format ekranında eğer ki verilerinin gitmesini istemiyorsan direk olarak yükselttiğinde Bilgisayarının Windows kurulu olan diskinde "Windows.old" isimli klasör açar ve eski verilerinin hepsini orada saklar.

Gözünüz arkada kalmasın :) Ayrıca artık XP kullanmak yeni toplanmış alınmış ileriye dönük performansı yüksek bilgisayarlar için hiç iyi değildir. Sebebi verdiğinin paranın karşılığını XP den alamazsın, artık Windows 7 var. + 64 bit olanı da var :)

Ek olarak da Ultimate ve Professional sürümlerinin arasında pek bir fark yoktur. Ama diğer çeşitleri arasındaki fark Ultimate seçeneği kullandığın işletim sisteminde hiç bir değişiklik yapmana engel olmaz. İzinleri engelsizdir.
bu Aero Peek olayını tam anlamadım.ayrıca formatı hem c ye hemde d ye mı atmam lazım.yan ı daha önce sadede xp formatı attım.win 7 format atma farklı mı oluyor?drıverlerı xp den farklı mı?ben daha önce xp 32 bit atıyordum.şimdı win 7 64 mü yoksa 32 bit mı kurmam gerekıyor?yedekleme olayını nasıl yapacam?

Windows 7' nin sadece görsel tarafını çok beğeniyorum. Ama hala XP' den kopamıyorum. Tüm üreticiler XP desteğini kesene kadar XP deyim.

Ne farkları var dersen kullandığım kadarıyla, driver lar ile uyum sorunu yok. Görsel olarak harika. Performans konusunda bir artısını göremedim yalnız.
bu bbahseetığın özellık xp de mı yoksa win 7 demı?

Berke1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2002den beri xp de çok zaman geçirdim çok alışmıştım ama şuan zerre aramıyorum xp yi

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Xp ile Windows 7 arasındaki fark Bugatti ile Şahin 1.6 ES gibi. Bu iksinin arasındaki farkı biliyosan aynısı.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
bu Aero Peek olayını tam anlamadım.ayrıca formatı hem c ye hemde d ye mı atmam lazım.yan ı daha önce sadede xp formatı attım.win 7 format atma farklı mı oluyor?drıverlerı xp den farklı mı?ben daha önce xp 32 bit atıyordum.şimdı win 7 64 mü yoksa 32 bit mı kurmam gerekıyor?yedekleme olayını nasıl yapacam?

bu bbahseetığın özellık xp de mı yoksa win 7 demı?

Windows 7 icin soyledim ;)

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Windows 7 Başka Bir Dünya Katılmanı Tavsiye Ederim Dostum Görmen Gerekiyor :)

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ram sıkıntınız yoksa Windows 7' ye geçmemek için bir neden de yok... XP 64 Bit SP2' yi aratmıyor... (Bence XP 64 Bit SP2 den de vazgeçilmez, Windows 7 den de... Kullanım amacına göre tercih farkları olur...) XP x64 tüy kadar hafif, Windows 7 ise bu konuda o kadar da iyi değil...

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ram sıkıntınız yoksa Windows 7' ye geçmemek için bir neden de yok... XP 64 Bit SP2' yi aratmıyor... (Bence XP 64 Bit SP2 den de vazgeçilmez, Windows 7 den de... Kullanım amacına göre tercih farkları olur...) XP x64 tüy kadar hafif, Windows 7 ise bu konuda o kadar da iyi değil...
bu mesajınızı okumadan wın 7 kurmuşum.demek xp de 64 bıte yükseltsem daha ıyıydı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben 7 yuledım oyunalrsda hata verıyor xp ye donuyımmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok haklısın xp de PCye keyi yazmadığında 30 gün diyor ama hemen istiyor yazzadan giremessin. :blink: ve win7de
forma daha çabuktur
driver ları "Win7" driver şecme özelliği var.
ve ultimate de dil değistirebilirsin "homeyse günçelleme yerine tıklıyoruz ordan yüklüyoruz" :thumbup1: