XP Güvenli Kipte Bile Açılmıyor...

sensizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah bilgisarımı açmaya kalktığımda windows xp ekranından sonra tam ein açılacak ki birden reset atıp tekrar başlıyor bilgisayar.
Güvenli kipte denedim aynısını yaptı, en son yapılandırma vs. ile başlat dedim aynısını yaptı..

Uzun lafın kısası ne yaptı isem olmadı.
Tam reset attığı zaman mavi ekran çıkıyor ama aniden akybolduğu için hatayı göremiyorum..

Windows daha düne kadar haldur huldur çalışıyordu.
acaba sorun ne olabilir, ne yapmam lazım..
HDD'den kaynaklanabilir mi diyecem ama setup'a girdim HDD'leri görüyor ve bir sorun yok.

Yardım lütfen..

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Sistem çökmüş olabilir. Eğer içinde önemli bir datanız varsa onları başka bir bilgisayara ikinci disk olarak bağlayınız ve yedeklerinizi alınız. Sonra da tekrar işletim sistemini kurmayı deneyiniz.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
chimera dedi ki:
Sistem çökmüş olabilir. Eğer içinde önemli bir datanız varsa onları başka bir bilgisayara ikinci disk olarak bağlayınız ve yedeklerinizi alınız. Sonra da tekrar işletim sistemini kurmayı deneyiniz.

Doğru bir teşhis :D

sensizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemde birşey yok galba.
Zira partition magic programından baktığımda HDD'yi görüyor.
Şu kadar boş yer var, bu kadar kulalnılan diyor.
Ama browse dediğim zaman içi boş görünüyor.. :S

Ki XP CD'si takıp kurtarmayı denediğimde o partitiona geçtim ama "dir" dediğimde yanıt vermedi, hata verdi. :S

Sanırsam o partitionda bir sorun var. :S

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
chimera dedi ki:

Arkadaşım sorunun bu böyle yaparsan çözümü bulacaksın...

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Güvenli kipte de açılmıyorsa format at sorun çözülür

vladimirpyro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
haci partition ucmus yani verilerin altindaki iskele gocmus dolayisiyla verileri unut sen. zaten kendinde bakmissin o verilere bos gozukuodur.

Format atacaksin partitionu tekrar kuracaksin.

Nalet olsun partition sistemine :D

ss2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hdd ikinci hdd olarak başka bir bilgisayara takıp final data yada easy recovery data kurtarma programları ile dosyalarınızı kurtamaya çalışabilirsiniz.

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
"chimera" sorunu çözmüş +lafa ihtiyaçda gerekte yok. bende olsa dediğini yapardım.

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
abanoz dedi ki:
rave dedi ki:
ram de sapıtmış olabilir
dostlar bu tip sorunları sade ram e bağlamak doğru olmaz bence

Katılıyorum sana abanoz her açılmama, reset atma yı veya başka sorunlarda da ram diyip işin içinden çıkılmaz.Sorunlar daha net anlatıldıkça cevaplar da daha net gelecektir eminim.

sulo1976

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni bir donanım taktıysan o yapabilir eğer taktıysan

cıkar taktığın donananımı tekrar ac sorun kalmaz

phy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bendede açılmamıştı aynı resetliyordu
hdd soketleri gevşemiş sıkıştırınca geçmişti
dediğiniz gibi o partition bozulmuş olabilir
başka bilgisayara takıp yedek almak sonra format c:/q/s :D;)

saracturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah bilgisarımı açmaya kalktığımda windows xp ekranından sonra tam ein açılacak ki birden reset atıp tekrar başlıyor bilgisayar.
Güvenli kipte denedim aynısını yaptı, en son yapılandırma vs. ile başlat dedim aynısını yaptı..

Uzun lafın kısası ne yaptı isem olmadı.
Tam reset attığı zaman mavi ekran çıkıyor ama aniden akybolduğu için hatayı göremiyorum..

Windows daha düne kadar haldur huldur çalışıyordu.
acaba sorun ne olabilir, ne yapmam lazım..
HDD'den kaynaklanabilir mi diyecem ama setup'a girdim HDD'leri görüyor ve bir sorun yok.

Yardım lütfen..
sorunu çözemediysen bilgisayar açılırken F8 e de aç güvenlik modunu seç windows karanlık bir ekranda açılır orada administorü seç windows açılınca başlat tüm programlar donaltılar sistem araçları sistem geri yüklemeyi seç kalın rakamlı rakamlardan birini seç geri yüklemeyi bitir genellikle olması lazım olmazsa en iyisi yeniden kurmaktır