Xp Administrator hesabını sıfırlama

dejavu_879

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar.

Benim çalıştığım işyerindeki pc yi sınırlı kullanıcı olarak kullanıyorum. Benim kısıtlı kullanıcıdan bir şekilde lusrmgr (yerel kullanıcılar ve gruplar) menüsüne girebiliyorum. Burda kullanıcı hesapları gözüküyor. Administrator hesabında parolayı belirle sekmesine girince yeni şifre girme ekranı çıkıyor. Benim merak ettiğim burda ben yeni şifreyi girince veri kaybı olurmu. Yani iş yerindeki programlarda veya dosyalarda herhangi bir kaybolma olabilirmi?

Teşekkürler....

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Arkadaşlar.

Benim çalıştığım işyerindeki pc yi sınırlı kullanıcı olarak kullanıyorum. Benim kısıtlı kullanıcıdan bir şekilde lusrmgr (yerel kullanıcılar ve gruplar) menüsüne girebiliyorum. Burda kullanıcı hesapları gözüküyor. Administrator hesabında parolayı belirle sekmesine girince yeni şifre girme ekranı çıkıyor. Benim merak ettiğim burda ben yeni şifreyi girince veri kaybı olurmu. Yani iş yerindeki programlarda veya dosyalarda herhangi bir kaybolma olabilirmi?

Teşekkürler....

veri kaybi olmaz, sadece administrator passwordu degismis olur, kullanici anlaminda sinirli bir gruba uye olsaydin administrator sifresini degistirme imkanin olmazdi,eger administrator passwordunu degistirebiliyorsan sen de administrators grubundasin demektir,

dejavu_879

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama uyarı veriyor . (Bu parolanın sıfırlanması geri alınamaz bilgi kaybına neden olabilir. Güvenlik nedeniyle kullanıcının parolası sıfırlandığında erişimini olanaksız hale getirerek Windows bazı belli verileri korur. Bu veri kaybı kullanıcının sonraki oturumu kapatmasında oluşur.) Buna benzer bir uyarı çıkıyor. Bir peki ben şifre girmesemde admin hesabına direk şifresiz girilebiliyormu. Giriliyorsa nasıl şifresiz hale getirbilirim.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ama uyarı veriyor . (Bu parolanın sıfırlanması geri alınamaz bilgi kaybına neden olabilir. Güvenlik nedeniyle kullanıcının parolası sıfırlandığında erişimini olanaksız hale getirerek Windows bazı belli verileri korur. Bu veri kaybı kullanıcının sonraki oturumu kapatmasında oluşur.) Buna benzer bir uyarı çıkıyor. Bir peki ben şifre girmesemde admin hesabına direk şifresiz girilebiliyormu. Giriliyorsa nasıl şifresiz hale getirbilirim.

Passwordu degistirdiginde kaybolan sadece parolanin kendisidir,her hangi dosya,klasor veya guvenlik yapilandirma ayarlari gibi ayarlar kaybolmaz,passwordu degistirmeden veya bilmeden administrator hesabiyla kesinlikle giris yapamazsin,eger administrator grubu icinde degilsen administrator passwordunu degistirmeyi denedigin zaman erisim engellendi diyalog kutusu cikar karsina. Bir de su var, Windows guvenlik geregi administrator kullanici kullandirtmaz,ancak safe modda administrator hesabi ile giris yapabilirsin,ancak guvenlik ayarlarindan klasik kullanici girisi ayarlanmissa normal modda da user ve password kutucuguna administrator ve passwordu yazarak giris yapilabilir,

dejavu_879

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açıklamalar için çok teşekkür ederim...