Xiaomi'ye Dönüş

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Selam millet
Biliyorsunuz ki ben Şubattan beri Galaxy A7 2015 kullanıyordum ve Mİ9T'yi ablama ödünç vermiştim nihayet bugün Mİ9T'ye geri döndüm fakat ayarlarım halen bitmedi Mİ9T'ye geçince o kadar rahatladım ki kuş gibi hafifledim desem yeridir bu sevincimi sizinle paylaşmak istedim
@Altered Tech
@Ahmet Emre Toraman
@ardgrbz
@Mustafa Deliktaş
@Toprak Kokusu
@G1918

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Güle güle kullan. Reset 10 dk ayarlar 2 saat sürüyor bende de???

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
????????? Hayırlı olsun tekrardan, hasret gidermişsinizdir ?
Gece 4'e kadar uyku tutmadı ayarlar kilit ve ana ekran düzeni uzun sürdü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güle güle kullan. Reset 10 dk ayarlar 2 saat sürüyor bende de???
Hocam telefon Kasım 2019'da aldık Ocak'a kadar ben kullandım Şubattan düne kadar ablam kullandı bende geri aldım cunku Şubattan beri A7 2015 kullandım yeter gari dedim cok bile dayandı

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Hadi hayırlısı olsun ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Selam millet
Biliyorsunuz ki ben Şubattan beri Galaxy A7 2015 kullanıyordum ve Mİ9T'yi ablama ödünç vermiştim nihayet bugün Mİ9T'ye geri döndüm fakat ayarlarım halen bitmedi Mİ9T'ye geçince o kadar rahatladım ki kuş gibi hafifledim desem yeridir bu sevincimi sizinle paylaşmak istedim
@Altered Tech
@Ahmet Emre Toraman
@ardgrbz
@Mustafa Deliktaş
@Toprak Kokusu
@G1918
Hocam hayırlı olsun. Aldığınızdan beri adamakıllı kullanamamıştınız. A7 artık size gına getirmişti. O telefon dan buna geçiş yaptığınızda farkı fazlasıyla hissetmişsinizdir. Güle güle kullanın inşallah bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Güle güle kullan ne ayarı yaptında o kadar uzun sürdü?
benim kendimce ayarlarım var kilit ve ana ekran düzeni klavye ayarı bir de @G1912 hocamın mail attığı ayarlar ile birlikte 3 saat falan sürdü

Hadi hayırlısı olsun ?
Teşekkür ederim hocam sizin attığınız maildeki animasyonları kaldır hariç bütün ayarların hepsini yaptım

The Cyclist

Dekan
Reaksiyon puanı
6,906

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,005
benim kendimce ayarlarım var kilit ve ana ekran düzeni klavye ayarı bir de @G1912 hocamın mail attığı ayarlar ile birlikte 3 saat falan sürdü

Teşekkür ederim hocam sizin attığınız maildeki animasyonları kaldır hariç bütün ayarların hepsini yaptım
Eve taşınır gibi olmuş sizinki. :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teşekkür ederim hocam ablam daha yeni telefona geçmedi A7 2015'i ona verdim ben 4 ay idare ettim biraz da ablam idare ediversin :D

Eve taşınır gibi olmuş sizinki. :)
Hocam valla sormayın da baya bir vaktimi aldı ama buna değdi yemin ediyorum kuş gibi hafifledim

Hocam hayırlı olsun. Aldığınızdan beri adamakıllı kullanamamıştınız. A7 artık size gına getirmişti. O telefon dan buna geçiş yaptığınızda farkı fazlasıyla hissetmişsinizdir. Güle güle kullanın inşallah bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.
Teşekkür ederim hocam A7 2015 4 ay fazla bile dayandı ama bir problem var ablam halen bir telefon beğenemedi normalde ben martta geri alacaktım yeni telefon alana kadar kullan dedim ama nisan ve mayıs aylarında sabrım tükenmişti umarım en geç 1-2 ay içinde ablam da yeni telefona geçer sanki ömürlük telefon istiyor tövbe tövbe
hocam farkı bariz hissettim hissetmez olur muyum ama MİUİ 12'ye hemen geçmeyecem ya
hocam Mİ9T bana 3-3.5 sene gitsin başka bir şey istemiyorumm

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Teşekkür ederim hocam ablam daha yeni telefona geçmedi A7 2015'i ona verdim ben 4 ay idare ettim biraz da ablam idare ediversin :D

Hocam valla sormayın da baya bir vaktimi aldı ama buna değdi yemin ediyorum kuş gibi hafifledim

Teşekkür ederim hocam A7 2015 4 ay fazla bile dayandı ama bir problem var ablam halen bir telefon beğenemedi normalde ben martta geri alacaktım yeni telefon alana kadar kullan dedim ama nisan ve mayıs aylarında sabrım tükenmişti umarım en geç 1-2 ay içinde ablam da yeni telefona geçer sanki ömürlük telefon istiyor tövbe tövbe
hocam farkı bariz hissettim hissetmez olur muyum ama MİUİ 12'ye hemen geçmeyecem ya
Hocam MIUI 12 güncellemesi geldi mi size?
Bu arada cidden MIUI 10 ve 11'i keşfetmeden 12'ye geçilmez gibi.
Benim için 3-3.5 seneyi bırakın minimum 6 sene falan gitmesi gerekiyor.Başaracağız inşallah

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391

Ablanıza artik özel bir indirim olduğu zaman alırsınız. Bu zamanda dolar bu seviyede iken telefon alınmaz. Bencede bir süre MIUI12 ye geçmeyin. Kesin sorunlar ortaya çıkacaktır. Şu an MIUI11 de bile sorunlar devam ediyor. İyi kullanabilirsek 5 yıl bile dayanabilir hocam.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hayırlı olsun.
Uygulama çekmecesi işi ne oldu?
system launcher güncellemesi bugün geldi yaptım şuanda çekmece ile kullanıyorum artık Poco Launcher kullanmama gerek kalmadı
WhatsApp Image 2020-05-28 at 16.15.01.jpeg

Benim için 3-3.5 seneyi bırakın minimum 6 sene falan gitmesi gerekiyor.Başaracağız inşallah
hocam ben 5 sene kullanmam sonra elimde kalıyor İPhone 5s'i tam 5 sene kullandım elimde kaldı o yüzden ben bir daha asla bir telefonu 5 sene kullanmam
MIUI 12 bana gelmedi yazılım güncel diyor hem gelse bile güncellemem çünkü MIUI 11'i adam akıllı kullanamadım bile
MIUI 10 kullanmadım çünkü telefonu ilk aldığımda kurulum bittikten sonra direkt MIUI 11 güncellemesi geldi o yüzden benim MIUI 10 deneyimim hiç olmadı

Ablanıza artik özel bir indirim olduğu zaman alırsınız. Bu zamanda dolar bu seviyede iken telefon alınmaz. Bencede bir süre MIUI12 ye geçmeyin. Kesin sorunlar ortaya çıkacaktır. Şu an MIUI11 de bile sorunlar devam ediyor. İyi kullanabilirsek 5 yıl bile dayanabilir hocam.
hocam ben 5 yıl 5s kullandım elimde kaldı o yüzden ben en fazla 3-3.5 sene kullanırım
5 sene az bir süre mi hocam düşünsenize 5 sene boyunca aynı telefonu kullanıyorsunuz ben sıkılırım şahsen gerçi ben sürekli telefon değiştiren biri değilim ama bundan sonra Kerem Enginar'ın taktiğini uygulayacam 3 yılda bir değiştirmek en iyisi
hocam ömürlük telefon diye bir şey yok abartmayın lütfen rica ediyorum

3.5 sene fazlasıyla yeter ben 6 yılda sıkılırım kusura bakma ama 6 yıl boyunca aynı telefonu kullanmaktan ben sıkılırım
İPhone 5s kullanırken 3.yılımda sıkıldım sen bana 6 sene diyorsun vur dedik öldürdün mübarek

@Webhead, hiç bir baskı ve zulüm altında kalmadan, her türlü koşulda, zorlukta ve küslükte, güncelleme sizi ayırana kadar Mi9T ile günlerini geçirmeyi kabul ediyor musun (!) ?

Aklıma nikah memurları geldi (Yanlış anlama, sadece sen telefona kavuşunca aklıma geldi).
Espri anlayışına hayran kaldım :D
hocam açık konuşmak gerekirse ben bundan sonra bir telefonu 5 sene boyunca kullanmam çünkü hem sıkılıyorum hemde elimde kalıyor o yüzden ben 3 yılda bir değiştirecem (Kerem Enginar taktiği)
Mİ9T beni 3-3.5 sene götürsün yeter başka bir şey istemiyorum
ömürlük telefon almıyoruz telefonların ömrü belli zaten neden ben aynı telefonu 5-6 yıl kullanayım ki ?

Benimde böyle bir düzenim var işte bu arada digital saat widgetını ben Play Store'dan indirdim
Xperia Digital Clock Widget cidden güzel hava katıyor tavsiye ederim
WhatsApp Image 2020-05-28 at 16.14.40.jpeg

Son düzenleme:

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Uygulama çekmecesi ayarını nerden yapabilirim bir türlü bulamadım da

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ayarlar/Ana ekran/Ana ekran/Normal
seçeneğini"Uygulama çekmecesi ile" seçeneği ile değiştirmelisiniz.

UYARI: Değişikliği yapınca ana ekran düzeniniz bozulur.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Varsayılan başlatıcının altındaki secenege girince standart ve çekmece olmak uzere 2 secenek var Huawei'nin EMUİ arayüzü gibi
Screenshot_2020-05-28-18-56-39-121_com.miui.home.jpg

Va

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Selam millet
@Altered Tech
@Ahmet Emre Toraman
@ardgrbz
@Mustafa Deliktaş
@Toprak Kokusu
@G1918

Xiaomi rahatlıktık, uygun fiyata güzel özellikler almaktır, fresh arayüzdür, akıcılıktır :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Xiaomi rahatlıktık, uygun fiyata güzel özellikler almaktır, fresh arayüzdür, akıcılıktır :)
Mi 10 fiyatını görünce Firdevs hanım gibi sen Xiaomi'sin kendine gel aptallık etme dedim
Valla ben bu saatten sonra İPhone almam bana çok basit ve sıradan gelmeye başladı artık tasarımları ve isletim sistemi ilgimi cekmiyor bile

MİUİ benim favori arayüzüm en sevdigim özelligi ise 3 parmak ile ss alma özelligi

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Mi 10 fiyatını görünce Firdevs hanım gibi sen Xiaomi'sin kendine gel aptallık etme dedim
Valla ben bu saatten sonra İPhone almam bana çok basit ve sıradan gelmeye başladı artık tasarımları ve isletim sistemi ilgimi cekmiyor bile

Evet Mi 10'da öyle bir durum söz konusu gönül isterdi en fazla 5000 TL olsun oda hadi amiral gemi diye. Yok 5000 Tl az para değil de, diğer modellerin 1000 Tl olduğunu düşüdüğümüzde... Herşeyi ayarlayabiliyor ve hükmedebilmek güzel, bu android'in en güzel yanı. Cihazı biraz kurcalamayı seven kullanıcılar ios'te yapamaz zaten. Mi9t çok güzel bir cihaz her anlamda. MIUI her versiyonda kendine çok güzel özellikler katıyor gerçekten. Umarım bu özellik yüklemesi sebebi ile ileride samsung arayüzleri gibi cihazda hantallaşmaya sebep olmaz. O cihazda benim aklımda tek soru işareti var o da şu pop-up kamera kaç yıl dayanacak ? Sırf o pop-up kamera yüzünden kendime almaya cesaret edemedim. Mi note 10 lite'ın fiyatının biraz daha düşmesini bekliyorum :)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Evet Mi 10'da öyle bir durum söz konusu gönül isterdi en fazla 5000 TL olsun oda hadi amiral gemi diye. Yok 5000 Tl az para değil de, diğer modellerin 1000 Tl olduğunu düşüdüğümüzde... Herşeyi ayarlayabiliyor ve hükmedebilmek güzel, bu android'in en güzel yanı. Cihazı biraz kurcalamayı seven kullanıcılar ios'te yapamaz zaten. Mi9t çok güzel bir cihaz her anlamda. O cihazda benim aklımda tek soru işareti var o da şu pop-up kamera kaç yıl dayanacak ? Sırf o pop-up kamera yüzünden kendime almaya cesaret edemedim. Mi note 10 lite'ın fiyatının biraz daha düşmesini bekliyorum :)
Pop-up kameranın ömrünü ben de merak ediyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Pop-up kameranın ömrünü ben de merak ediyorum.
Şunu duydum mesela o sebeple almadım kendime, "kameranın olduğu taraftan değilde diğer köşeden darbe alan bir mi9t kamera açımıyor" kullanıcı böyle bir derdini yazmıştı bir yerde. Onu okuduktan sonra almadım. Bu arada deli gibi özçekim yapan bir kullanıcı değilim ama insan uzun süre kullanacağımı göz önüne aldığımda risk olmasın diye tercih edemedim. Bunu her fırsatta da söylerim, yahu 2500 liraya bu cihaz on numara ama şu pop-up yüzünden alamıyorum diye :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
MİUİ benim favori arayüzüm en sevdigim özelligi ise 3 parmak ile ss alma özelligi
Efsane bir şey bu ya. Bir de MIUI 10 kullanıyorum bana önerebileceğin ayar var mı?

Şunu duydum mesela o sebeple almadım kendime, "kameranın olduğu taraftan değilde diğer köşeden darbe alan bir mi9t kamera açımıyor" kullanıcı böyle bir derdini yazmıştı bir yerde. Onu okuduktan sonra almadım. Bu arada deli gibi özçekim yapan bir kullanıcı değilim ama insan uzun süre kullanacağımı göz önüne aldığımda risk olmasın diye tercih edemedim. Bunu her fırsatta da söylerim, yahu 2500 liraya bu cihaz on numara ama şu pop-up yüzünden alamıyorum diye :)
İnşallah sıkıntı çıkarmaz ama tam ekran deneyimi de ayrı güzel oluyor hocam. Tercih etme nedenlerimden birisi de buydu

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Efsane bir şey bu ya. Bir de MIUI 10 kullanıyorum bana önerebileceğin ayar var mı?

İnşallah sıkıntı çıkarmaz ama tam ekran deneyimi de ayrı güzel oluyor hocam. Tercih etme nedenlerimden birisi de buydu
Tabiki de tam ekran deneyimi, ekranın kendi panel kalitesi olsun ekran anlamında gerçekten beğenmeyecek kullanıcı yoktur sanırım mi9t'yi. Ürün kasa tasarımı olarak da çok güzel bence. Özellikle mavi ve kırmızı renklerinin arka yüzeyleri çok güzel gerçekten. Tabiki de temennilerimiz en iyi en güzel yönde oluyor herzaman sizin için de temennim aynı şekilde umarım bir sorun çıkarmaz da gerçekten kullanıcısını uzun süre kullanımda memnun eden bir ürün olur :)