Soru Xiaomi'nin stratejisini anlayamadım, garip bir stratejisi var ve 11i

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,264
Ben Makedon göçmeniyim, sülalem Makedonya Danimarka ve İsveçte yaşıyor, üç ülkeyede baktım, Makedonya aralarında en fakir ülke lakin 11 ultra makedonyada var ama İsveçte yok tam tersi olması lazım, kuzenlerimden biri İsveçte eski bir kız arkadaşı ile evlenecek 2022 hazirana doğru, dedim buna söyleyimde İsveçte alsın getirsin, İsveçte 11 ultra yok ama 11i diye bir modeli var ve diğer ülkelerde yok özelliklerine baktım kamerası 108mp güzel telefona benziyor ama anladığım kadarıyla ara bir ürün ve ekran koruyucu ve kılıf yok aliexpresste bile yok diyebilirim.

Özetle xiaomi neden sabit modelleri yok her ülkede aynı model tüm modeller şeklinde.

Bakın 11i alabilirim ama bunu risk olarak görüyorum çünkü ne olacağı belli değil ara bir ürün, düz 11 veya 11 pro modelleride yok.

Sanırım 12 pro yada ultra bekleyecem, Danimarkayı eliyorum orada büyüklerimiz var hepsi 70 yaş üstü telefon mevzusuna giremem artık ya Makedonya yada İsveçten 12 pro veya ultra modelini getirtecem.

Xiaomi bu strateji ile iyi bile satıyor

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
Telefonu alan kişi Mi 11 Ultra almıyor ki, gidip Mi 11 Lite falan alıyor ucuzlarını alıyor, artık Amiral gemileri gereksiz özellik dışında alınacak özellikleri yok Android olarak, 120X zoom, 120W, SD 8 Gen 1 gibi özellikler insanları çok çekmiyor, Poco F3 Realme GT OnePLus Nord 2 gibi telefonları alıyorlar.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,264
Telefonu alan kişi Mi 11 Ultra almıyor ki, gidip Mi 11 Lite falan alıyor ucuzlarını alıyor, artık Amiral gemileri gereksiz özellik dışında alınacak özellikleri yok Android olarak, 120X zoom, 120W, SD 8 Gen 1 gibi özellikler insanları çok çekmiyor, Poco F3 Realme GT OnePLus Nord 2 gibi telefonları alıyorlar.
Allah Allah insanlar artık amiralleri almıyor yani, neyse o zaman note 10 pro ile devamkee

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
Allah Allah insanlar artık amiralleri almıyor yani, neyse o zaman note 10 pro ile devamkee
alıyorlar da gerek duymayanlarda var oıs e gerek yok eıs yeter diyorlar 888 gereksiz 870 yeter diyorlar yani sonra cebinde 300 400 dolar kalıyor o paraya da saat kulaklık alıyor vs vs