Soru Xiaomi'nin rezaletleri devam mı edecek?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
İnsanlar artık Xiaomi almıyor,son modeller rezalet ötesi,yazılım çöp,cihazlar yavaşlatılıyor,telefonun içinde reklam var falan filan.Geçen hafta amcamın canına tak etti,Redmi note 8 i satıp tertemiz,kutulu faturalı iphone 7 plus aldık ona.Uzun lafın kısası şu;Xiaomi akıllanıp miuı 14 te yazılımı toparlayacak mı yoksa boşuna mı bekleriz?

Geçen ay forumda Redmi note 10 dan iphone 7 ye geçeyim mi adlı başlığıma geçme şeklinde cevap verdiniz,şimdi bu ay Se 2020 cihaz geçicek elime.Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir,Xiaomi batıyor Apple mi kazanıyor?

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
Xiaomi 12 Pro 27.000 TL ve sistem uygulamalarında reklam çıkıyor, sıcaklığı oyunlarda neredeyse 60 dereceyi görüyor ve termal darboğaz yiyor 40 FPS oynuyorsun oyunu... Giriş seviyesi cihazları çok kalitesiz...

SE2'yi @Applemania kullanıyor, belki yardımcı olabilir.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Xiaomi 12 Pro 27.000 TL ve sistem uygulamalarında reklam çıkıyor, sıcaklığı oyunlarda neredeyse 60 dereceyi görüyor ve termal darboğaz yiyor 40 FPS oynuyorsun oyunu... Giriş seviyesi cihazları çok kalitesiz...

SE2'yi @Applemania kullanıyor, belki yardımcı olabilir.
Hadi Se'nin ekranı bir nebze idare edilir de pil kısmı korkutuyor beni.İnternette 3 saatlerse ekran süresi veriyor,şimdi alıştım tek şarjla 6-7.30 saat ekran süresine. Bir yandan merak ettiğim şey ciddi manada Xaomi durumu toparlamazsa birkaç yıla cihazlar toz olacak piyasadan

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Kardeş konundan iki çıkarımım olacak ya biraz bildiğin konu üzerine insanlar seni geniş çapta aydınlatsın diye sordun bu soruyu yada cidden telefonlar hakkında ufacık bilgin yok.

Xiaomi yazılım konusunda sıkıntılı, hesapta miui 13 te düzelecekti düzelmedi hatta yer yer daha kötü oldu, xiaomi miui değil 14 te, miui 1444 te anca düzelir, ayda bir yeni model çıkarıyor ve senede iki defa üst serisini çıkarıyor bu kadar telefona ios yazılımı bile dayanmaz ?

Öncelikle xiaomi 3 model telefon çıkaracak giriş orta amiral olarak

12 serisi amiral, note serisi orta, poco x serisi giriş olarak üç seri olmalı.

Öyle civi pense karga burun falan serileriyle miui düzelmez.

Xiaomi üç seri çıkaracak her sene bir üst seviyesi şeklinde gidecek 13, note 12, x5 şeklinde gidecek.

Note 8 ile ip 7 arasında hiçbir fark hissedilmez psikolojiktir o ?

Hep derim, Apple ve samsung u tahtlarından edecek tek marka xiaomi ama saçma politikalarından vaz geçerlerse ?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
İnsanlar artık Xaomi almıyor,son modeller rezalet ötesi,yazılım çöp,cihazlar yavaşlatılıyor,telefonun içinde reklam var falan filan.Geçen hafta amcamın canına tak etti,Redmi note 8 i satıp tertemiz,kutulu faturalı iphone 7 plus aldık ona.Uzun lafın kısası şu;Xaomi akıllanıp miuı 14 te yazılımı toparlayacak mı yoksa boşuna mı bekleriz?

Geçen ay forumda Redmi note 10 dan iphone 7 ye geçeyim mi adlı başlığıma geçme şeklinde cevap verdiniz,şimdi bu ay Se 2020 cihaz geçicek elime.Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir,Xaomi batıyor Apple mi kazanıyor?
Xiaomi maalesef çok model çıkardığı için yazılım olayına çok fazla odaklanamıyor.Ben bu konuda hata yaptıklarını düşünüyorum.Se 2020 olayına gelince.Hocam net söylüyorum gün içinde mobil veriyi açıp yoğun kullanıyorsan Se 2020 alma.Mobil veride alacağın ekran süresi taş çatlasın 5,5 saat.Daha fazlası mümkün değil.Manzara fotoğrafı çekiyorsan Se 2020 alma.Çünkü ultra geniş açı lens yok.Gece ışık azaldığında fotoğraf çekiyorsan alma.Se 2020 de Gece modu yok.Büyük ekran takıntın varsa alma.Cihazın ekranı 4.7 inç.Şimdi diyeceksin cihazın hiç mi güzel tarafı yok? Güzel tarafları da var yok değil.Cihazda tek kamera var ama gündüz çok güzel fotoğraflar çekebiliyor.Renk doğruluğu,Hdr gibi unsurlarda çok başarılı.Cihazda stereo hoparlör var.Bu hoparlör hem yüksek hemde kaliteli ses sunuyor.Ön kamerada fotoğraf kalitesi güzel.A13 bionic sayesinde hızı günümüz için çok iyi.Sosyal medyada sunduğu kalite çok iyi.Wi-Fi de oyun dışında ne yaparsan yap günü çıkartıyor ve 7-8 saat ekran süresi sunuyor.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Dostum ben telefon tamircisi ve yazılım öğrencisiyim.Yinede yorumun için sağ ol

Xiaomi maalesef çok model çıkardığı için yazılım olayına çok fazla odaklanamıyor.Ben bu konuda hata yaptıklarını düşünüyorum.Se 2020 olayına gelince.Hocam net söylüyorum gün içinde mobil veriyi açıp yoğun kullanıyorsan Se 2020 alma.Mobil veride alacağın ekran süresi taş çatlasın 5,5 saat.Daha fazlası mümkün değil.Manzara fotoğrafı çekiyorsan Se 2020 alma.Çünkü ultra geniş açı lens yok.Gece ışık azaldığında fotoğraf çekiyorsan alma.Se 2020 de Gece modu yok.Büyük ekran takıntın varsa alma.Cihazın ekranı 4.7 inç.Şimdi diyeceksin cihazın hiç mi güzel tarafı yok? Güzel tarafları da var yok değil.Cihazda tek kamera var ama gündüz çok güzel fotoğraflar çekebiliyor.Renk doğruluğu,Hdr gibi unsurlarda çok başarılı.Cihazda stereo hoparlör var.Bu hoparlör hem yüksek hemde kaliteli ses sunuyor.Ön kamerada fotoğraf kalitesi güzel.A13 bionic sayesinde hızı gününüz için çok iyi.Sosyal medyada sunduğu kalite çok iyi.Wi-Fi de oyun dışında ne yaparsan yap günü çıkartıyor ve 7-8 saat ekran süresi sunuyor.
Hocam yorumunuz için sağolun.Konu çok fazla Se ile ilgili değildi aslında,odaklandığım nokta xaomi'nin yazılımı. Se'yi satın almayacağım,ben onarım yapıp cihazları satıyorum ya da dostlarım hediye ediyor. Elimde çokça xaomi cihaz olduğu için merak ettim gidişatı.Mesela Samsung tarafından iyi haberler duyuyorum,bunun devamı Xaomiden gelir mi? Mesela Apple 13 bionic ile harikalar yaratırken Xaomi güçlü işlemcillerini yazılımla harcıyor maalesef.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hocam yorumunuz için sağolun.Konu çok fazla Se ile ilgili değildi aslında,odaklandığım nokta xaomi'nin yazılımı. Se'yi satın almayacağım,ben onarım yapıp cihazları satıyorum ya da dostlarım hediye ediyor. Elimde çokça xaomi cihaz olduğu için merak ettim gidişatı.Mesela Samsung tarafından iyi haberler duyuyorum,bunun devamı Xaomiden gelir mi? Mesela Apple 13 bionic ile harikalar yaratırken Xaomi güçlü işlemcillerini yazılımla harcıyor maalesef.
Hocam ben Xiaomiden umutlu değilim.Sürekli cihaz çıkarıyorlar.Bu işin deyim yerindeyse b…nu çıkardılar.Xiaomi ne kadar güçlü işlemci kullanırsa kullansın yazılımı adam etmediği sürece bir anlamı yok.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401

Note 8 ile ip 7 arasında hiçbir fark hissedilmez psikolojiktir o ?
Senin için biraz işi tekniğe dökeyim.7 plus dahil olmak üzere apple cihazlarda birden çok mikrofon vardır mesela.Örneğim kameranın yanında ki mikrofon aktif gürültü engellemeye yardımcı olur,redmi ile otobanda telefon konuşurken karşıya ses kötü gider fakat 7 plusta daha anlaşılır şekilde gider mesela.2.olarak ahizenin içindeki mikrofon görüntülü konuşmalarda veya siri ile yapılan sohbetlerde sesi alır,telefonun altını yere koyup yanlışlıkla alt mikrofonu kapatmanız hiç önemli değil çünkü iphone görüntülü görüşmelerde ahizeden ses alır.Ayretten kameri içinde işlevleri benzerdir.Neden söylüyorum anlatayım; amcam bu sorunları redmi de bizzat yaşıyordu.Yanlış anlama senin gibi önyargılı değilim sadece bilgilendirmek amaçlı.Yani teoride öyle işlemiyor işte.Şimdi geçen telefon redmi yazısında kalmış,botloader kilidi açık değil yazılım atmaya çalışıyorum verileri silmeden ve bir türlü halledemiyorum.En son telefoncu bir arkaşım pil kapağını sökmemi belirttiği yerlerde kısa devre yapıp cihazı mi flash'a tanıtmamı söyledi de hallettik.Şimdi bi İphonenin durduk yere yazılımla çökmesi mi daha olası yoksa redminin mi? Ondan xaominin yazılımını sizlere soruyorum,fikir alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben Xiaomiden umutlu değilim.Sürekli cihaz çıkarıyorlar.Bu işin deyim yerindeyse b…nu çıkardılar.Xiaomi ne kadar güçlü işlemci kullanırsa kullansın yazılımı adam etmediği sürece bir anlamı yok.
Satamıyoruz da zaten,almıyor artık kimse.Ha bide kaçak cihazlar yüzünden Xaominin 2.el piyasası öldü gitti.Android zaten 2.el de sorundu,iyice değersizleşti

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Senin için biraz işi tekniğe dökeyim.7 plus dahil olmak üzere apple cihazlarda birden çok mikrofon vardır mesela.Örneğim kameranın yanında ki mikrofon aktif gürültü engellemeye yardımcı olur,redmi ile otobanda telefon konuşurken karşıya ses kötü gider fakat 7 plusta daha anlaşılır şekilde gider mesela.2.olarak ahizenin içindeki mikrofon görüntülü konuşmalarda veya siri ile yapılan sohbetlerde sesi alır,telefonun altını yere koyup yanlışlıkla alt mikrofonu kapatmanız hiç önemli değil çünkü iphone görüntülü görüşmelerde ahizeden ses alır.Ayretten kameri içinde işlevleri benzerdir.Neden söylüyorum anlatayım; amcam bu sorunları redmi de bizzat yaşıyordu.Yanlış anlama senin gibi önyargılı değilim sadece bilgilendirmek amaçlı.Yani teoride öyle işlemiyor işte.Şimdi geçen telefon redmi yazısında kalmış,botloader kilidi açık değil yazılım atmaya çalışıyorum verileri silmeden ve bir türlü halledemiyorum.En son telefoncu bir arkaşım pil kapağını sökmemi belirttiği yerlerde kısa devre yapıp cihazı mi flash'a tanıtmamı söyledi de hallettik.Şimdi bi İphonenin durduk yere yazılımla çökmesi mi daha olası yoksa redminin mi? Ondan xaominin yazılımını sizlere soruyorum,fikir alıyorum

Satamıyoruz da zaten,almıyor artık kimse.Ha bide kaçak cihazlar yüzünden Xaominin 2.el piyasası öldü gitti.Android zaten 2.el de sorundu,iyice değersizleşti
Durduk yere yazılımla çökme ihtimali yüzde 99.9 Xiaomi de olur.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İnsanlar artık Xaomi almıyor,son modeller rezalet ötesi,yazılım çöp,cihazlar yavaşlatılıyor,telefonun içinde reklam var falan filan.Geçen hafta amcamın canına tak etti,Redmi note 8 i satıp tertemiz,kutulu faturalı iphone 7 plus aldık ona.Uzun lafın kısası şu;Xaomi akıllanıp miuı 14 te yazılımı toparlayacak mı yoksa boşuna mı bekleriz?

Geçen ay forumda Redmi note 10 dan iphone 7 ye geçeyim mi adlı başlığıma geçme şeklinde cevap verdiniz,şimdi bu ay Se 2020 cihaz geçicek elime.Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir,Xaomi batıyor Apple mi kazanıyor?
forumda sdn kopyası gerçekten. apple fanları sınırsız sanırım android herhangi bir telefonu sevdiremezsin bunlara. ayfon al sen

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
forumda sdn kopyası gerçekten. apple fanları sınırsız sanırım android herhangi bir telefonu sevdiremezsin bunlara. ayfon al sen
Canımın içi,ben 7-8 yıllık android kullanıcısıyım.Mesela babam samsungdan başka telefon kullanmaz hayatta.Ben androidi sadece samsungda kullanırım.Xaomi cihazları da getirip sattığım için elimde çokça var.Xaomi o mi6 zamanlarında ki xaomi değil bunu demek istiyorum.Git eline redmi note 11 pro'yu note 11'i al anlarsın beni.Burada boş kalabalık yapma yok fanboy cart curt gibisinden saçma saçma konuşma hepiniz koca insanlarsınız. Geçen biri yukarıda çat diye telefondan bir şey anlamıyorsun diyor bana sende şimdi bana fanboy diyorsun,garipsiniz? komik olan şey benim yaşınızdan fazla entegre diot değişimi yapmış olmam ?

NEYSE KONUYU KAPATIYORUZ,CUSTOM ROM DONANIMSAL DESTEK GİBİ ZOR KONULARDA BANA DANIŞABİLİRSİNİZ.İYİ FORUMLAR.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Xiaomi nin telefonları ile hiç güzel deneyimim olmadı. Ama yan ürünleri çok seviyorum. Akıllı ev kilidi olsun, air purefier olsun, çocuk kamerası falan filan. Yan ürünleri daha çok ilgilimi çekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...