Xiaomi'nin Ekran Altı Kameralı Telefonu Görüldü!

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Hata yaptı yada yapmadı demeye çalışmadım. Birden fazla içeriği iyi süzmek gerekiyor. Bir sürü site var gizmochina,verge,ign vesaire çok yerden süzüp özgün bilgiyi sunmak her zaman farklılığın ve farkındalığın temelidir. Hele ki böyle bir firma çalışan prototiplerde sızıntı yerine bizzat göstererek reklam yapıyorlar. Televizyonda billboardlarda reklam yapmadan satış yapan tek firma bildiğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada sadece editörler bilgi paylaşmıyor moderatörlerde içerik paylaşımında bulunabiliyor. Forumun amacı doğru bilgiyi insanlara iletmek burada editör,moderatör,forum üyesi ayrımı yaparsak yanlış olmaz mı ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Home tuşlu telefonlar şimdi satılmıyor çünkü görünüşü eskidi
Çentikli telefonlar da keza öyle eskidi.
Damla çentik bile eskidi sayılır artık delik çentik satılıyor. Ama ekran altı kamera ile ekranı tam ekran olmayan her telefon kaçınılmaz olarak eskimiş gözükecek. Herkes tam ekranlı modellere yönelecek.

O sırada pop-up kamera kullanıcıları:
Ekli dosyayı görüntüle 114044
Mİ9T kullanan ben (Temsili)
pop-up da tarihe karıştı gerçi :D

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Uzun zamandır akıllı telefonlarda tasarımsal anlamda adam akıllı çalışma yoktu. Bu çok iyi bir çalışma olmuş işte tebrikler.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Uzun zamandır akıllı telefonlarda tasarımsal anlamda adam akıllı çalışma yoktu. Bu çok iyi bir çalışma olmuş işte tebrikler.
Ekran altı kamera muhabbeti zaten 1 yıldır olan bir şey hatta Oppo ve Xiaomi bu teknoloji üzerinde çalışıyordu bence seneye ekran altı kameralar gelecek bu sene yine delikli ekran tasarımı görecez

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Ekran altı kamera muhabbeti zaten 1 yıldır olan bir şey hatta Oppo ve Xiaomi bu teknoloji üzerinde çalışıyordu bence seneye ekran altı kameralar gelecek bu sene yine delikli ekran tasarımı görecez
Muhabbet değil bunlar arge projeleridir. Katlanan telefon 10 yıldır projedir. Zamanla ürüne dönüşür. Ürüne dönüşmüş konseptler üzerinden konuşmak doğrudur. Ürüne dönüşmüş konseptler arasında ilk defa adam gibi bir tasarımsal yenilik oldu bu.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Yenilik gerek biri çıkıp başlatacaktı o da Xiaomi ZTE oldu artık gerisi de takip eder yetti artık tasarımsal inovasyonu sadece arka kamera yerinde görmek. Bu modellerden birini alsam ve pişman olursam sorumlusu Play Store'dur. ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Muhabbet değil bunlar arge projeleridir. Katlanan telefon 10 yıldır projedir. Zamanla ürüne dönüşür. Ürüne dönüşmüş konseptler üzerinden konuşmak doğrudur. Ürüne dönüşmüş konseptler arasında ilk defa adam gibi bir tasarımsal yenilik oldu bu.
Muhabbet derken konsept çalışmaları anlamında dedim hem tam ekran tasarımlı telefonun zevkini hiçbir telefon vermiyor Mİ9T'yi severek kullanıyorum 1 yıl oldu Kasım'da 2.yılına girecek 3.yıldan sonra OnePlus almak istiyorum çünkü Android deneyimini bana en iyi yaşatacak olan markadır ve Oxygen OS en iyi kullanıcı arayüzü bence hatta MIUI'dan bile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yenilik gerek biri çıkıp başlatacaktı o da Xiaomi ZTE oldu artık gerisi de takip eder yetti artık tasarımsal inovasyonu sadece arka kamera yerinde görmek. Bu modellerden birini alsam ve pişman olursam sorumlusu Play Store'dur. ?
bence telefonlar yeterince değişti baksana hepsi birbirinin aynısı farkı sadece logo ve arka kamera tasarımı belirliyor bir de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama arka tasarımlar yıllar geçtikçe çirkin bir hal almaya başladı ne dersiniz ?

Son düzenleme:

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
bence telefonlar yeterince değişti baksana hepsi birbirinin aynısı farkı sadece logo ve arka kamera tasarımı belirliyor bir de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama arka tasarımlar yıllar geçtikçe çirkin bir hal almaya başladı ne dersiniz ?
Hocam elimdeki Mi 5'e bakıyorum, arkada sıfır çıkıntı 1 tane kamera var. Küçük ve zarif. Bi tane de Çift tonlu led fener var ki bu da güzel bir görüntü. Şimdiki modellerde büyüdüler ve kamera sayıları arttı. Ben kamera uygulamamda (Gcam kullanıyorum) yazılımsal olarak bokeh efekti yaparken adam çıkarıyor 2. kamerayı. Ben çok yakın bir fotoğraf çekmek istiyorum ve çekip yakınlaştırıyorum, adam çıkarıyor 3. kamerayı ve dibinden çekiyor. Son görüntü de bu şekilde oluyor.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
wow bide aynı görüntüyü verirse çok iyi olur

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam elimdeki Mi 5'e bakıyorum, arkada sıfır çıkıntı 1 tane kamera var. Küçük ve zarif. Bi tane de Çift tonlu led fener var ki bu da güzel bir görüntü. Şimdiki modellerde büyüdüler ve kamera sayıları arttı. Ben kamera uygulamamda (Gcam kullanıyorum) yazılımsal olarak bokeh efekti yaparken adam çıkarıyor 2. kamerayı. Ben çok yakın bir fotoğraf çekmek istiyorum ve çekip yakınlaştırıyorum, adam çıkarıyor 3. kamerayı ve dibinden çekiyor. Son görüntü de bu şekilde oluyor.
hocam aslında çift kamera da yetiyor 4 kameraya hiç gerek yok tamamen pazarlama stratejisinden başka bir şey değil

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
hocam aslında çift kamera da yetiyor 4 kameraya hiç gerek yok tamamen pazarlama stratejisinden başka bir şey değil
Tabi ki de, pazarlama önemli. Yine bi açıdan kamera büyütmek de bir pazarlama stratejisidir. Sonuçta kullanıcı her zaman ilk önce görünümüne bakacaktır.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Size başka bir sorum var xiaomi demişken miui arayüzü sorunlu bir arayüz mü? Yani alacağım telefon xiaomi olacak ta.
Özellik ve görünüm bakımından çok iyi, çok stabil olmayan bir arayüz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Size başka bir sorum var xiaomi demişken miui arayüzü sorunlu bir arayüz mü? Yani alacağım telefon xiaomi olacak ta.
Biraz öyle denilebilir. Her cihaz için olmada da bazı cihazlar için güncellemeler sürekli erteleniyor. Bir de pil konusunda gelen güncellemeler olumsuz etki ediyormuş. Ama yine de yenilikçi bir arayüz. Çok sıkıntı çekmesiniz. Kötü diyemeyiz yani. Sadece eksik yanları var.

TheMax0

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Biraz öyle denilebilir. Her cihaz için olmada da bazı cihazlar için güncellemeler sürekli erteleniyor. Bir de pil konusunda gelen güncellemeler olumsuz etki ediyormuş. Ama yine de yenilikçi bir arayüz. Çok sıkıntı çekmesiniz. Kötü diyemeyiz yani. Sadece eksik yanları var.
Sizce teknik özellikleri daha iyi olan miui arayüzlü bir telefon mu yoksa teknik özellikleri daha düşük olan realme ui yada Emui bir telefon mu alınmalı?

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Sizce teknik özellikleri daha iyi olan miui arayüzlü bir telefon mu yoksa teknik özellikleri daha düşük olan realme ui yada Emui bir telefon mu alınmalı?
Ben olsam miui arayüzlü alırdım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu cihazına bağlı biraz. İsterseniz konu açın oradan yardımcı olalım. Konu dışına çıkmayalım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben Mİ9T kullanıyorum 1 yıl oldu arayüzde hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım tabi ben MIUI 12 güncellemesini yapmadım halen MIUI 11 kullanıyorum
Arayüze gelecek olursak Oxygen OS hepsini tokatlar 2 sene sonra şartlar izin verirse OnePlus almak istiyorum eğer durumum çok çok iyi olursa İPhone da alırım