Xiaomi yazılım sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Xiaomi nerde hata yapıyor sizce? Rakiplerine göre yazılımı niye daha kötü her telefonunda tonlarca şikayet var yazılım tarafında. Realme niye böyle değil?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870
Eh, fiyat performans telefonlarıyla ünlü olsa da bir noktada tıkanıyorlar işte. Parayı yükseltmediğiniz sürece iyi bir cihaz almak zor. Apple o kadar pahalı telefon yapıyor da hiç yazılım sorunu olduğunu gördünüz mü? :D Ucuz etin...

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Yazılımda hata yapıyor. Nedenini bilemiyorum çok renkli ve ayrıntılı olduğu için de olabilir.
Realme sade ve stabil bir arayüz.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Xiaomi nerde hata yapıyor sizce? Rakiplerine göre yazılımı niye daha kötü her telefonunda tonlarca şikayet var yazılım tarafında. Realme niye böyle değil?
Çoğu kişi kötü diyor tamam bir İOS değil ama yerden yere vurulacak kadar kötüde değil dahada kötülerini görmüştüm.

Bana göre düzeltilmesi gereken kamera yazılımı ama ben kullanmadığımdan eksisi olmuyor.

Son düzenleyen moderatör:

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bu düzelecek mi sizce? Çünkü çoğu kişi xiaomi den arayüzü sebebiyle vazgeçiyor. Yoksa donanımı harika telefonlar üretiyor bence

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bence iyi babam kullanıyor memnun ama bazen yazılım saçmalıyor ama güzel babam memnun

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bu düzelecek mi sizce? Çünkü çoğu kişi xiaomi den arayüzü sebebiyle vazgeçiyor. Yoksa donanımı harika telefonlar üretiyor bence
En büyük sebebi çok fazla özellikle gelmesi. Düzelecek mi sorusunun cevabı ise; bence Miui 13 hakkındaki yol haritası olacak. Miui 12 zaten görsel ve özellik anlamında iyi durumda diye minimum özellik eklemesi ile stabil arayüz anlayışına kafa yormaları durumu çözebilir. Bu forumda abartıldığı kadar kötü bir yazılım da değil.
Kamera konusunda kötü bir yazılım yok lakin hep, daha iyisi olabilirdi dedirtebilecek bir yazılım. Gcam kullanılabilir.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,747
Adamlar habire güncelleme habire yeni MIUI koyma peşinde. Diğer telefonlar gibi standart android güncellemesi verip de arayüz güncellemesi vermeseydi bunların yazılım da iyi olabilirdi bence. Android'i arayüze kopyalıyorlar resmen. Bir de animasyon olayı çok fazla. Animasyonu kapatma ayarı koysalar arayüzü herkes beğenir hızlı diye. Şimdi geliştirici seçeneklerinden kapatmak da hoş olmuyor :)
Bir de telefon görüşmesi esnasında konferans yapıp sonra karşı taraf cevap vermeyince ikili görüşmeye geçince hala bekleme modundaymış gibi ses gitmeme sorunu yaşanıyor öyle ufak tefek bir sorun keşfettim.
Kamerası evet gcam kullanınca güzel, kendi kamera uygulaması gcam kadar güzel değil. Tabi otomatik modda bu, pro modda uygulamanın önemi kalmıyor. Yine de video stabilizasyonunu güzel yapmışlar gcam ile video çekip kıyasladım titreşim engelleme olayında yazılımsal olarak çok iyi iş yapmış Xiaomi

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Adamlar habire güncelleme habire yeni MIUI koyma peşinde. Diğer telefonlar gibi standart android güncellemesi verip de arayüz güncellemesi vermeseydi bunların yazılım da iyi olabilirdi bence. Android'i arayüze kopyalıyorlar resmen. Bir de animasyon olayı çok fazla. Animasyonu kapatma ayarı koysalar arayüzü herkes beğenir hızlı diye. Şimdi geliştirici seçeneklerinden kapatmak da hoş olmuyor :)
Bir de telefon görüşmesi esnasında konferans yapıp sonra karşı taraf cevap vermeyince ikili görüşmeye geçince hala bekleme modundaymış gibi ses gitmeme sorunu yaşanıyor öyle ufak tefek bir sorun keşfettim.
Kamerası evet gcam kullanınca güzel, kendi kamera uygulaması gcam kadar güzel değil. Tabi otomatik modda bu, pro modda uygulamanın önemi kalmıyor. Yine de video stabilizasyonunu güzel yapmışlar gcam ile video çekip kıyasladım titreşim engelleme olayında yazılımsal olarak çok iyi iş yapmış Xiaomi
Ek ayarlar > Erişebilirlik > Animasyonları kaldır diye biliyorum ama. :(

emreryurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Yazılım aslında biraz daha gelişirse ve ufak hatalar giderilirse iş yapar ancak çok atladıkları yer var.Örn;kasma yaptığı dönemler de kamera çentiğini kapattığında kasma hissedilebilir derece de azalıyor.Bu tip ufak ayrımtılar çoğu kullanıcıyı soğutuyor.

Jeok

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Mi 9 ve mi 9 t pro kullananlar 5 ay kameradan galeriy eigrmediler, miu11 güncellemesinden sonra