Xiaomi yapılmayan güncellemeden dolayı şarj hızlı biter mi?

s2grully

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran parlaklığım hep orta seviyede.arka plandan da uygulamalarımın çoğunun etkinliklerini kısıtladım.ancak halen hızlı gidiyor.telefoncuya gösterip güncellenir mi diye soracağım.yani şuan güncel değil yazılım.bundan dolayı olabilirmi

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
Ekran parlaklığım hep orta seviyede.arka plandan da uygulamalarımın çoğunun etkinliklerini kısıtladım.ancak halen hızlı gidiyor.telefoncuya gösterip güncellenir mi diye soracağım.yani şuan güncel değil yazılım.bundan dolayı olabilirmi
Güncel kalmak her zaman iyidir. Hem güvenlik hem yenilik ve iyileştirmeler açısından.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
güncellemek istemiyosan yetkilendirme ve geri almadan güncelleştiricinin yetkisini geri al ne bildirim atıyo ne otomatik güncelliyor

s2grully

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki şarjımın hızlı bitmemesi için ne yapabilirim

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Batarya ile ilgili bir sorun tespiti için bataryanın seviyesine bak.
Acubat try den baktırabilrisn ama telefonunu 0 dan 100 e kadar şarj etmen lazım test için.
Arka planda çalışan uygulamaları durdurabilirsin. Bunun için de xaomi nin kendi uygulaması iyi çalışıyor.
Yani önbelleği temizle

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Yapılmayan güncellemeden dolayı şarj tüketimi artmaz. Ayarlardan kontrol ettiniz mi? şarj tüketimi yapan hangi uygulama ona göre kullanımınızı şekillendirin.

Şarjın uzun gitmesini istiyorsanız yapılacak işlemler bellidir. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırmak, konumu, arka plan eşitlemeyi, bluetooth kapalı tutup, aydınlatmayı otomatikte tutmak.

s2grully

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yapılmayan güncellemeden dolayı şarj tüketimi artmaz. Ayarlardan kontrol ettiniz mi? şarj tüketimi yapan hangi uygulama ona göre kullanımınızı şekillendirin.

Şarjın uzun gitmesini istiyorsanız yapılacak işlemler bellidir. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırmak, konumu, arka plan eşitlemeyi, bluetooth kapalı tutup, aydınlatmayı otomatikte tutmak.
Hepsi öyle.neden bilmiyorum hala şarj hızlı bitiyor.144 hz de kullanıyorum ancak bu kadar hızlı bitmemesi lazım