Xiaomi Wifi Repeater Pro Hız Düşüşü

birbenbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 hafta önce amazondan xiaomi wifi repeater pro aldım. Kurulumu yaptım ve gerçekten işime yaradı, ilk kullanımda herhangi bir hız düşmesi yaşamadım. İlk kurduğum gün akşam yatmadan cihazı prizden çıkardım. Yarın sabahı cihazı tekrar prize taktığımda modeme bağlanmadı, sarı ışık yanıp söndü. Bi 10 dakika bekledim ve bağlantı gerçekleşmedi. Sonra cihaza reset atıp kurulumu tekrar yapayım dedim ama bu sefer de kurulum yapamadım, uygulamada modeme bağlanamadı hatası verdi. Modemi kapatıp açtım ve repeaterın kurulumunu bundan sonra yapabildim. Ayrıca internette bu tür sorun yaşayanlar modem ayarlarından statik ip ile sorunu çözmüşler, zaten cihazı kullanmaya başladığım an repeater'a statik ip ayarlamıştım.

Artık her gün modemi kapatıp açıyordum ve ardından repeater'a reset atıp kurulum yapıyordum. Son 3 gündür cihazı prizden çıkarmıyorum ve zaman geçtikçe internet hızı düşüyor. Repeater'da 1 mbps hız alırken, modeme bağlandığımda 16 mbps hız alabiliyorum. Ne yapacağımı şaşırdım reset atıp kurulum yapınca internetim bir süreliğine güzel geliyor ama sonrasında hız düşüşü yaşıyorum. Farklı cihazların internete girmesi gibi bir durum yok, olabilecek en olası şeyi düşünüp ona göre hareket ediyorum. Sorunun çözümü ile bilginiz varsa yardım edebilir misiniz? Aynı veya benzer sorun yaşayan kişiler de görüşlerini belirtirse sevinirim.