Xiaomi redmi note 9s 6/128 alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Beyler 3000 tl bütcem var maks. Telefon alacagim. Note 9s 6gb 128gb olanı almalımıyım? Note 8 pro ile arasinda kaldim ama mediatek oldugu icin vazgeçmiştim. 9s almalımıyım? Veya öneriniz varsa soylermisiniz ? (Oppo hariç)

Reaksiyon puanı
6,381
Note 9s önermem. Onun yerine Realme 7 öneririm. Ayrıca başlıklarda Oppo yazmasına bakmayın, Realme bağımısz bir firma. Eskiden Oppo'nun bir girişimiydi şimdi bağımsız bir firma.

Son düzenleme:

YusufAcarVR

Asistan
Reaksiyon puanı
36
illa xiaomi illa xiaomi diosan ve mediatek seviosan rn8pro snapdragon diosan 9s ama benim tercihim tabiki
REALME 7

KnoZH|Upgrade

Asistan
Reaksiyon puanı
138
alabileceğin en iyi cihazlar arasında diyebilirim ama herkesin önerdiği gbi realme 7 alınabilir :)

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Note 9s önermem. Onun yerine Realme 7 öneririm.
Knk içinde mediatek var. Kisa ömürlü olduğu ve ısındıgini söylüyor herkes. İçim rahat edemiyor o konuda. Oyuzden realme 7 yi eledim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk içinde mediatek var. Kisa ömürlü olduğu ve ısındıgini söylüyor herkes. İçim rahat edemiyor o konuda. Oyuzden realme 7 yi eledim

Realme 7 al keyfine bak
Knk içinde mediatek var. Kisa ömürlü olduğu ve ısındıgini söylüyor herkes. İçim rahat edemiyor o konuda. Oyuzden realme 7 yi eledim

Realme 7 düşünebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
6,381
Knk içinde mediatek var. Kisa ömürlü olduğu ve ısındıgini söylüyor herkes. İçim rahat edemiyor o konuda. Oyuzden realme 7 yi eledim.
Kısa ömürlü olmamasını istiyorsanız en başından Xiaomi olan bir cihazdan uzak durmanız gerek zaten. Redmi cihazlar sadece 1 yıl Android güncellemesi alıyor. O Android güncellemesi de zar zor geliyor ve optimize çalışmıyor. Zaten devamında aldığı 3 yıllık MIUI güncellemeleri işe yaramıyor. Telefonun ömrünü uzatmıyorlar yani. Bu tüm redmi cihazlarda böyle oldu. Redmi Note 7, Redmi Note 8, Redmi Note 6...

Kısaca firma dalga geçer gibi verdiği 1 yıllık güncelleme ile de telefonu mahvediyor.

Yani uzun ömür istiyorsanız zaten bu bütçede tek şansınız var o da Realme. Samsung'un orta segment cihazları da, her ne kadar bir Samsung olsalar da kısa ömürlüler ve sadece göz boyama olan teknik özellikleri var. Deneyimleri de rakiplerinden baya geride.

Isınma cihazın termal başarımına ve işlemciye bağlı bir şey. Ama zaten her işlemci, ister sd 865 olsun ister A13 Bionşc ister MTK helio G95 ısınır. Soğutma ile çözerler. Mesela Oneplus 8 serisine sıvı soğutma koyarak 90 FPS oyun oynarken bile çok ısınmamasını sağladı. Yani merka etmeyin, Realme 7 siz 4. senenin sonunda deli gibi oyun oynamazsanız sizi rahatsız edecek veya cihaza zarar verecek derecede asla ısınmayacaktır. Mesela Xiaomi'yi de soğutma konusunda tebrik etmek lazım. RN 8 Pro'da ki işlemci de ısınıyordu ama çok başarılı bir soğutması vardı ve kullanıcılar hiç ısınmadığını söylüyordu.

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Kısa ömürlü olmamasını istiyorsanız en başından Xiaomi olan bir cihazdan uzak durmanız gerek zaten. Redmi cihazlar sadece 1 yıl Android güncellemesi alıyor. O Android güncellemesi de zar zor geliyor ve optimize çalışmıyor. Zaten devamında aldığı 3 yıllık MIUI güncellemeleri işe yaramıyor. Telefonun ömrünü uzatmıyorlar yani. Bu tüm redmi cihazlarda böyle oldu. Redmi Note 7, Redmi Note 8, Redmi Note 6...

Kısaca firma dalga geçer gibi verdiği 1 yıllık güncelleme ile de telefonu mahvediyor.

Yani uzun ömür istiyorsanız zaten bu bütçede tek şansınız var o da Realme. Samsung'un orta segment cihazları da, her ne kadar bir Samsung olsalar da kısa ömürlüler ve sadece göz boyama olan teknik özellikleri var. Deneyimleri de rakiplerinden baya geride.

Isınma cihazın termal başarımına ve işlemciye bağlı bir şey. Ama zaten her işlemci, ister sd 865 olsun ister A13 Bionşc ister MTK helio G95 ısınır. Soğutma ile çözerler. Mesela Oneplus 8 serisine sıvı soğutma koyarak 90 FPS oyun oynarken bile çok ısınmamasını sağladı. Yani merka etmeyin, Realme 7 siz 4. senenin sonunda deli gibi oyun oynamazsanız sizi rahatsız edecek veya cihaza zarar verecek derecede asla ısınmayacaktır. Mesela Xiaomi'yi de soğutma konusunda tebrik etmek lazım. RN 8 Pro'da ki işlemci de ısınıyordu ama çok başarılı bir soğutması vardı ve kullanıcılar hiç ısınmadığını söylüyordu.
Yani siz realme 7 nin uzun ömürlü mü olacağını mı söylüyorsunuz ? peki realme nin oyun performansı nasıl note 9s 6 128 den daha mı güçlü ?

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Realme 7>Redmi Note 9S. Buyurun Redmi alın isterseniz sizi zorlamıyoruz eğer telefon seçerken tek kriteriniz işlemci ise alınabilir. O berbat kasan buglu ve ağır MIUI arayüzü ile size iyi şanslar dilerim.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

alınır ?

...O berbat kasan buglu ve ağır MIUI arayüzü ile iyi şanslar dilerim.
Yahu bu kadar MI kullanıcısı var memnun, senin amacın nedir ? Kullanmayabilirsin, fakat böyle önyargı ile yazmak doğru mu ?
MIUI arayüzü ile yaşadığın bir sorunun varsa yeni bir konu açarsın, orada tartışılır???
Konu sahibi iki farklı MI modeli arasından fikir soruyor, "MIUI arayüzü kasıyor mu?" diye bir soru yok ki ortada ?

Bartu_24

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Realme 7>Redmi Note 9S. Buyurun Redmi alın isterseniz sizi zorlamıyoruz eğer telefon seçerken tek kriteriniz işlemci ise alınabilir. O berbat kasan buglu ve ağır MIUI arayüzü ile size iyi şanslar dilerim.
Realme 7 alacaģım teşekkürler. Tüm forum realme 7 diyor 1 kişi bile 9s daha iyi demedi. Zaten durum böyle iken redmi alanın aklından şüphe ederim

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Kim söylüyor? Helio G95 gayet iyi bir işlemci geri kaldığı nokta nanometresinin yüksek olması yani verimlilik tarafı ama bu demek değil ki kısa ömürlü alınmaz. Bu fiyatlarda bir cihaz almayı düşünüyorsanız ya Realme 7 alın ya da bütçeyi 100 daha arttırıp Poco X3 alın.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900

alınır ?

Yahu bu kadar MI kullanıcısı var memnun, senin amacın nedir ? Kullanmayabilirsin, fakat böyle önyargı ile yazmak doğru mu ?
MIUI arayüzü ile yaşadığın bir sorunun varsa yeni bir konu açarsın, orada tartışılır???
Konu sahibi iki farklı MI modeli arasından fikir soruyor, "MIUI arayüzü kasıyor mu?" diye bir soru yok ki ortada ?
Ben de Redmi kullanıcısıyım zaten? Biliyorumda konuşuyorum. Redmi Note 8'lerde kullanıcıların çoğunun yaşadığı arayüz kasmasını ben de yaşadım. Aynı şekilde Redmi Note 9'un arayüzünün kastığını SDN incelemesinde de söyledi. Gayet diyorum optimize edilmemiş berbat bir arayüz ile "Redmi" alınmaz. Bakın Mi demiyorum Redmi diyorum.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Kullanmadan yazdığım önyargısına nasıl vardınız acaba çok merak ediyorum. Ailemde iki kişi ben dahil Redmi kullanıyor. Arkadaşım Redmi Note 7 kullanıyor yanlış güncelleme gönderdikleri için 3 ay boyunca telefonun birçok özelliğini kullanamadı ve kasmalar yaşadı. Aynı şekilde aldığımız Redmi Note 8'de 20FPS animasyonlar var ki bu sorunu yaşayan bir tek ben değilim bir sürü forumda gördüm aynı sorunu yaşayanları.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Beyler 3000 tl bütcem var maks. Telefon alacagim. Note 9s 6gb 128gb olanı almalımıyım? Note 8 pro ile arasinda kaldim ama mediatek oldugu icin vazgeçmiştim. 9s almalımıyım? Veya öneriniz varsa soylermisiniz ? (Oppo hariç)
cok oyun oynarsan 8 pro

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
SDN zaten iPhone olsa öve öve bitiremezdi. Xiaomi olunca klasik olarak saldırıya geçiyorsunuz, komik.
Benim SDN ile bir bağım yok ki? Foruma bile yeni üye oldum genelde SDN ile arası kötü olan bir forumda takılırdım buraya da gelmek istedim bana önyargılı olma diyip sizin önyargılı olmanız komik gerçekten.

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Dos
Aynen, berbat ve kasıyor. Kullanmadan yorum yapmayın, sıktınız artık.
Dostum bakıyorum şöyle telefonlara bana kalırsa orta segmentte donanımı güzel olan cihazlar genelde Xiaomi de zaten bu konuda çok iyi ama yazılımı iyi değil bana göre telefonu telefon yapan şeyde yazılımdır bence alınır mı alınır ama almadan önce kötü olduğunu bile bile alacaksın

Reaksiyon puanı
6,381
SDN zaten iPhone olsa öve öve bitiremezdi. Xiaomi olunca klasik olarak saldırıya geçiyorsunuz, komik.
Xiaomi ile alakası falan yok. O kadar övdüğü redmi cihazı, Xaiomi cihazı görmüyorsunuz da ara yüz kasması gibi tamamen saf bir gerçeği söyleyen kişiye savunmanız "iPhone olsa överlerdi zaten" mi?

Cidden mi?

Kendi Xiaomi cihazının yazılımının bir çöp olduğunu kabul edemeyen tüm redmi kullanıcılarının savunması iPhone mu yani?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Redmi Note 8'lerde kullanıcıların çoğunun yaşadığı arayüz kasmasını ben de yaşadım.

Tekrar soruyorum, bu modele bu konuda herhangi bir atıf var mı ?

"Redmi Not 9S alınır mı" diyor başlıkta,
"Redmi Note 8 kasıyor mu" demiyor ?

Düşük donanımlı telefondan yüksek oyun veya uygulama performansı bekleyemeyiz.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Kendi Xiaomi cihazının yazılımının bir çöp olduğunu kabul edemeyen tüm redmi kullanıcılarının savunması iPhone mu yani?
Evet, iPhone. Sizin öve öve bitiremediğiniz iPhone Türkiye fiyatları nasıl? Sırf yazılımı mükemmel diye mi iPhone alacağız? Konuyu saptıran sizsiniz, Realme 7 öner geç. Yok Xiaomi sorunlu, alınmaz, çöp falan diyip konuyu saptırmayın.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Tekrar soruyorum, bu modele bu konuda herhangi bir atıf var mı ?

"Redmi Not 9S alınır mı" diyor başlıkta,
"Redmi Note 8 kasıyor mu" demiyor ?

Düşük donanımlı telefondan yüksek oyun veya uygulama performansı bekleyemeyiz.
Ne yazdığımı baştan okur musunuz? Dediğim şeyi sizin için biraz daha açacağım. Redmi telefonlara gönderilen arayüzler Mi telefonlara gönderilenler kadar optimize edilmiyor ve uğraşılmıyor çünkü çok yüksek işlemciye ve başka şeylere bütçe ayrılıyor yazılım geride kalıyor. Bu yüzden Redmi almanızı önermiyorum. Alıp memnun kalabilirsiniz ama memnun kalmama ihtimaliniz de bir hayli yüksek. Bu dediğime kendi aldığım telefon ve SDN'nin Note 9 incelemesini örnek göstererek destek çıktım.

Reaksiyon puanı
6,381
Evet, iPhone. Sizin öve öve bitiremediğiniz iPhone Türkiye fiyatları nasıl? Sırf yazılımı mükemmel diye mi iPhone alacağız? Konuyu saptıran sizsiniz, Realme 7 öner geç. Yok Xiaomi sorunlu, alınmaz, çöp falan diyip konuyu saptırmayın.
Xiaomi alınır mı diyen birine, onun çok kısa ömürlü olduğu ve kastığı gibi tamamen saf bir gerçeği söylemek konuyu sapıtmak değildir.

Ayrıca sizin Türkiye fiyatını eleştirdiğiniz Apple'ın ürettiği iPhone 11 700 euro ve 700 dolar iken ülkemizde 7000 lira ama 700 euro olan Mi 10T Pro'nun 5800 TL olması bekleniyor. Bunu göremeden, araştırmadan, bilmeden konuşmak sizin gib bir çok insana nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde çok kolay geliyor.

Ayırca konuda iPhone falan önermedim. Konuda ilk iPhone deyip konuyu sapıtan da sizsiniz.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,782