Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
MİUİ 12 yapınca batarya performansında düşüş yaşayan var mı?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
MİUİ 12 yapınca batarya performansında düşüş yaşayan var mı?
Ben dikkat etmedim açıkçası. Telefon eskidikçe batarya performansı zaten azaldığından güncelleme sonrası değişen bir şey olup olmadığını bilmiyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
MIUI 12/Android 10 güncellemesi ile güzel bir özellik gelmiş. Ben yeni fark ettim:

Artık telefona NTFS biçimlendirilmiş harici harddisk takınca okuyup yazabiliryor. Type-C OTG kablo ile telefona 1TB ve 2TB harddiskleri bağlayıp denedim. Sorunsuz çalışıyor. Artık bilgisayara muhtaç olmadan harddiskleri OTG kablo ile telefona bağlantıyıp veri transferi yapabiliyorum. Benim için daha pratik oldu.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Redmi Note 8'e MIUI V12.0.4.0.QCOMIXM - Kararlı 678M güncellemesi geldi.
Screenshot_2021-03-22-23-12-51-654_com.android.updater.jpg

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Telefonumda hayalet ekran sorunu vardı. Bu arada ekran panelim kronik hayelet ekranı sorunu olan Tianma ekran panaliydi.

Genpa'ya garantiye yolladım. Ekranı değiştirmişler.

Telefon gelince ekran renk tonunun eskisine göre daha sarımtırak olduğunu fark ettim. Sanki renk tonu Huaxing ekran paneline benziyordu.

"Software version" bölümünden panel markasına baktım. Bir de ne göreyim: "Huaxing" yazıyor. ?

Huaxing panel ile değişmesine sevindim. Bu panelde hayalet ekran duymadım hiç.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Telefonumda hayalet ekran sorunu vardı. Bu arada ekran panelim kronik hayelet ekranı sorunu olan Tianma ekran panaliydi.

Genpa'ya garantiye yolladım. Ekranı değiştirmişler.

Telefon gelince ekran renk tonunun eskisine göre daha sarımtırak olduğunu fark ettim. Sanki renk tonu Huaxing ekran paneline benziyordu.

"Software version" bölümünden panel markasına baktım. Bir de ne göreyim: "Huaxing" yazıyor. ?

Huaxing panel ile değişmesine sevindim. Bu panelde hayalet ekran duymadım hiç.
Huaxing panel ile değiştirmeleri iyi olmuş gerçekten. Umarım sorunsuz kullanırsınız.