Xiaomi Mi Wifi Pro hız yavaşlığı

Bu konuyu okuyanlar

Nycros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Odamdan internet çekmediği için Xiaomi Mi Wifi Pro aldım.
İnternette inceleme videolarında gayet iyi hızlar vermesine rağmen bana gelince 5mbps'nin üstüne çıkamadı.
İnternet paketim 50mbps, modem normalde 25 30 arası veriyor.
Bu cihazın neden 5mbps verdiğini anlayamadım.
Cihaz ile modemin arasında 10metre falan var.
Ping ve upload değerleri düzgün(ping 10,upload 7).

Reparil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Telefonunuzda herhangi bir akıllı bileklik bağlı mı?
Bluetooth açıkken ve kapalıyken ayrı ayrı deneme yapmanız mümkün mü?
Modeminiz 2.4 ghz mi yoksa 5 ghz olarak mı yayın yapıyor?

Xiaomi'nin bazı modellerinde bluetooth ve wifi aynı frekans üzerinden çok yakın çalıştığı için birbiriyle çakışabiliyor.

Nycros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba,

Telefonunuzda herhangi bir akıllı bileklik bağlı mı?
Bluetooth açıkken ve kapalıyken ayrı ayrı deneme yapmanız mümkün mü?
Modeminiz 2.4 ghz mi yoksa 5 ghz olarak mı yayın yapıyor?

Xiaomi'nin bazı modellerinde bluetooth ve wifi aynı frekans üzerinden çok yakın çalıştığı için birbiriyle çakışabiliyor.
İndirmeyi bilgisayarımdan yapıyorum.
Telefonuma hiç bir şey bağlı değil.
Ayrıca bulunduğum yerden(ki bulunduğum yer modeme 20 metre uzak) xiaomi'ye bağlanmadan 500 kb indirme alırken modeme bağlandığımda 2mb alıyorum.
Bu yavaşlığın nedenini anlayamadım oysa ki izlediğim videolarda internetin hızını tam bi şekilde iletiyordu.
Ve ayrıca modemin ghz'ine nerden bakabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İndirmeyi bilgisayarımdan yapıyorum.
Telefonuma hiç bir şey bağlı değil.
Ayrıca bulunduğum yerden(ki bulunduğum yer modeme 20 metre uzak) xiaomi'ye bağlanmadan 500 kb indirme alırken modeme bağlandığımda 2mb alıyorum.
Bu yavaşlığın nedenini anlayamadım oysa ki izlediğim videolarda internetin hızını tam bi şekilde iletiyordu.
Ve ayrıca modemin ghz'ine nerden bakabilirim?
pardon çok özür dilerim Xiaomiye bağlanınca 500kb, bağlanmadan 2mb alıyorum.

Reparil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Sanırım bazı detayları ben karıştırmışım kusura bakmayın.
Wifi performasını bir çok detay etkiler.
Örnek veriyorum, modemin çevresinde elektrik kullanan bir alet varsa bu kaliteyi etkileyebilir.
Sizin bağlanmak istediğiniz noktada başka bir modem daha kablosuz üzerinden aynı banttan ve frekanstan yayın yapıyorsa bu da etkileyebilir.
Ayrıca eğer modem 5 ghz kullanıyorsa 5 ghz hızın kapsama alanı biraz daha ufak olur ama daha performanslı çalışır.
Ben daha öncesinde bu tarz bir sorunu modemimi yüksek bir noktaya koyarak ve elektrik yayan aletlerden uzak tutarak çözmüştüm.
Modemin modelini internet üzerinden aratırsanız 5 ghz destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz.
Buradan paylaşırsanız biz de yardımcı olabiliriz. Genel olarak wifi ağ kurmak çok zor çünkü etkileyen çok faktör var.

Son mesajlar